Paparazzi! Aneb otisky celých webů. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Paparazzi! Aneb otisky celých webů.

18. srpna 2006, 00.00 | Potřebujete občas (nebo často) vytvořit otisk celé stránky webu? Pokud ano, je Paparazzi! ten pravý pomocník pro vás. A pak ještě něco navíc, nový widget, který vám přiblíží jednu z novinek Leopardu.

Paparazzi! 0.4.3
PPC/Intel
freeware

program ke stažení


Paparazzi! vám usnadní otisky celých webů. Nástroje OSX jsou pro otisky obrazovek šikovné, použít můžete také widget Screenshot Plus, ale nelze tak snadno otisknout celou internetovou stránku, který přesahuje okno aplikace, najednou a bez ořezávání a skládání několika obrazovek. Paparazzi! toto řeší velmi šikovně.

Jediné okno aplikace obsahuje řádek pro vepsání požadované URL. Pro otisk lze zvolit minimální velikost výsledného otisku a také případně ořezovou velikost výsledného obrázku. Nastavení velikosti minimální velikosti a ořezové velikosti lze přednastavit a vytvořit si tak používaná rozlišení pro otisky webů. Výstupním formátem jsou PNG soubory.

Dále lze nastavit zpoždění pro načtení stránky. Nevím jistě kdy se tato funkce může hodit, ale pravděpodobně bude mít dobré využití. Po vložení URL a navolení potřebných parametrů lze stisknout tlačítko Capture! a otisk je během chvilky na světe, tedy v okně. Teď již zbývá jen uložit otisk na požadované místo.

V předvolbách programu lze nastavit defaultní jméno souboru dle vlastní potřeby. Název tak může obsahovat například adresu, ze které byl otisk vytvořen, čas vytvoření a další. Zvolit lze také počet položek historie, tedy naposledy otisknutých webů. Užitečnou funkcí je také možnost volit přímo ze záložek Safari či Camina nebo dokonce přímo přebrat aktuální adresu ze Safari volbou příkazu z menu => File => Capture from => Capture URL from Safari.

Paparazzi! vám ulehčí otisky celých webů, především při potřebě snímat více stránek. Cena zdarma je také sympatická a nic vám tedy nebrání jej začít ihned používat. Negativem programu je neschopnost otiskovat flash filmy, což jeho použití poněkud omezuje.

Hledal jsem obdobný software, ale nenašel. Pokud nějaký znáte, zmiňte se o něm v diskuzi pod článkem.


A něco navíc. Nečekejte na Leoparda a užijte si tvorby widgetu z web stránek už nyní (v Tigrovi). Na MacUpdate se objevil nový widget Dash Clipping, který Vám toto u možní.

Dash Clipping 1.0
PPC/Intel
freeware

program ke stažení


Tento drobný Widget umožňuje jediné a to po spuštění vložit požadovanou URL začínající "http://", časový interval obnovení stránky a spolu s umístěním zvolit i velikost widgetu. Po té je stránka načtena do widgetu a dle vaší volby aktualizována. Velikost i umístění v Dashboardu lze dodatečně upravovat a opětovně uzamknout.

Dash Clipping je vhodný pravděpodobně pro uživatele Dashboardu, kteří jej využijí pro sledování oblíbených stránek. Navíc si tak můžete vykoušet jednu z nových funkcí Leopardu bez Leopardu, i když ne přímo od Apple.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: