Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy

15. dubna 2011, 00.00 | Vyšla druhá letošní bezpečnostní aktualizace Snow Leoparda a Leoparda. Objevily se také Safari 5.0.5 a Xcode 4.0.2. A dále Apple uvolnil novou verzi ovladačů tiskáren Canon pro Snow Leoparda.

Ve středu a ve čtvrtek Apple vydal několik nových softwarových aktualizací pro Macy (vedle nových verzí iOS, ty popisujeme v samostatném článku):

Nová bezpečnostní aktualizace Mac OS X řeší problém s SSL certifikáty

Včera Apple uvolnil druhou letošní bezpečnostní aktualizaci Snow Leoparda a Leoparda, Security Update 2011-002.

Jak vyplývá z tohoto podpůrného dokumentu, obsahuje jedinou opravu, jež má zabránit útoku prostřednictvím podvržených SSL certifikátů vydaných firmou Comodo (podrobněji tenhle případ popisuje například Root.cz). Nová aktualizace použití těchto certifikátů znemožní. A kromě toho by měla zahrnovat opravy z předchozích bezpečnostních aktualizací Mac OS X.

Získat se samozřejmě dá přes Software Update, případně ji lze stáhnout ručně z webu Applu, kdy se však musí zvolit vhodná varianta pro danou verzi Mac OS X.

Pro Snow Leoparda se může stáhnout tady (má velikost 4,43 MB). Vyžaduje Mac OS X 10.6.7, což je dáno tím, že tato aktuální verze Snow Leoparda, vydaná koncem března, v sobě již zahrnuje dosavadní bezpečnostní opravy, jež pro Leoparda přinesla současně vydaná aktualizace Security Update 2011-001 (proto je instalační soubor pro Snow Leoparda tak malý).

U Leoparda záleží ještě na tom, zda se na daném Macu provozuje klientský nebo serverový systém, pro klientskou variantu Leoparda se aktualizace nabízí zde (ta už zabírá plných 241,35 MB) a pro Leopard Server se nachází tady (jde o 473,19 MB). V obou případech vyžaduje Mac OS X 10.5.8.

Také Safari 5.0.5 přináší bezpečnostní opravy

Ve čtvrtek Apple současně uvolnil novou verzi 5.0.5 svého webového prohlížeče Safari (předchozí verze 5.0.4 z počátku března opravovala řadu různých drobných chyb).

Safari 5.0.5 přináší pouze nejnovější bezpečnostní opravy, které popisuje tento dokument. Z něj plyne, že nová verze zaceluje dvě zranitelnosti WebKitu, jež při navštívení záškodnické webové stránky mohly způsobit ukončení aplikace nebo spuštění libovolného (potenciálně nebezpečného) kódu.

Safari 5.0.5 se jednak nabízí prostřednictvím automatických aktualizací, jednak se dá stáhnout odtud (vlastní stažení ovšem obstarává tahle stránka, která předloží variantu programu odpovídající přistupující platformě).

Safari 5.0.5 se dodává pro Mac OS X (verze 10.5.8 nebo 10.6.5 a vyšší) a pro Windows (od Windows XP výše), stránka pro stažení popisuje požadavky jednotlivých podporovaných platforem podrobněji. (Pro Snow Leoparda jde o 46,83 MB velký instalační soubor, pro Leoparda zabírá 46,83 MB a pro Windows 33,97 MB.)

Vývojové prostředí Xcode bylo aktualizováno na verzi 4.0.2

Aktualizace se ve čtvrtek dočkalo též integrované vývojové prostředí Xcode 4 pro přípravu aplikací Mac OS X a iOS.

To se poprvé v ostré verzi objevilo počátkem března, registrovaní vývojáři si ho mohou od Applu stáhnout zdarma, avšak zároveň se začalo nabízet i pro ostatní uživatele v Mac App Store za cenu 4,99 USD (3,99 EUR). Koncem března vyšla první následná aktualizace na verzi 4.0.1 a nyní dorazila verze 4.0.2.

Ta především doplňuje podporu pro včera také vydaný iOS 4.3.2 a opravuje chyby v iOS Simulatoru při provozování aplikací využívajících OpenGL ES. Dále opravuje chybu v zacházení s některými modely Core Data a chybu LLVM kompilátoru 2.0, jež mohla způsobovat pády aplikací na přístrojích s iOS. A mimoto přináší ještě další blíže nespecifikované opravy chyb a zvyšuje celkovou stabilitu.

Xcode 4.0.2 vyžaduje Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší a při stahování je třeba pamatovat na to, že jde o instalační archív o velikosti 4,25 GB.

Vyšly nové ovladače tiskáren Canon pro Snow Leoparda

Už ve středu Apple též aktualizoval ovladače tiskáren a skenerů Canon pro Snow Leoparda.

Ovladače Canon Printer Drivers v2.5 for Mac OS X v10.6 vyžadují Mac OS X 10.6.1 nebo vyšší, pro většinu jednotlivých podporovaných modelů zvyšují číslo verze jejich ovladačů na 10.36.2.0, pro skenery CanoScan na verzi 1.50. Avšak ovladače typu Gutenprint zůstaly u verze 5.23 a zřejmě se tedy vůbec nezměnily.

Nové ovladače se sice nabízejí přes Software Update, ale to půjde jenom o ovladače pro tiskárny již připojené k danému Macu, celý jejich balík se dá ručně stáhnout odtud, zabírá ovšem 307,23 MB. Seznam všech nyní podporovaných modelů tiskáren a skenerů Canon najdete tady.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: