Nové softwarové aktualizace Applu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové softwarové aktualizace Applu

21. srpna 2009, 00.00 | Apple vydal aktualizaci firmwaru pro nové MacBooky Pro řešící problém se 7200otáčkovými disky. Dále uvolnil aktualizaci Bluetooth firmwaru zlepšující spolupráci s jeho bezdrátovou klávesnicí a myší. A iPhoto 8.1 rozšiřuje možnosti tisku fotografií.

Apple opět vydal několik aktualizací firmwaru a softwaru pro Macy, na něž se zde podíváme:

Hard Drive Firmware Update 2.0 řeší problém s rychlými disky MacBooků Pro

Už delší dobu si vlastníci některých nových MacBooků Pro, kteří si je nechali osadit rychlejšími 7200otáčkovými disky, stěžovali na potíže, jejich disky vydávaly podivné zvuky a způsobovaly dočasná zpomalení systému.

Jak se ukázalo, problém zřejmě spočívá v tom, že vlastní protinárazová ochrana notebooků Applu koliduje s obdobným ochranným mechanismem v použitých discích Seagate Momentus 7200.4. Minulý týden Apple potvrdil, že o problému ví a prohlásil, že pracuje na jeho softwarové nápravě.

A tuto středu skutečně uvolnil příslušnou aktualizaci firmwaru pro pevný disk nazvanou Hard Drive Firmware Update 2.0. Apple k ní uvádí, že omezuje zřídka se objevující zvuky způsobované 7200otáčkovými disky, jako obvykle nic dále neupřesňuje, ale nepochybně jde o řešení výše popsaného problému.

Aktualizace se dá stáhnout odsud (má velikost jen 3,71 MB), po jejím nainstalování se automaticky spustí aktualizační aplikace uložená v /Applications/Utilities/Hard Drive Update.app, jež provede vlastní aktualizaci firmwaru, proběhne-li úspěšně, bude mít firmware pevného disku číslo verze 0007APM2.

Tahle aktualizace má význam pouze pro nové MacBooky Pro uvedené letos v červnu a vyžaduje Mac OS X 10.5.7 nebo vyšší.

Nová aktualizace Bluetooth firmwaru zlepšuje kompatibilitu s bezdrátovou klávesnicí a myší

Ve středu Apple vydal také novou aktualizaci Bluetooth firmwaru pro Macy.

Aktualizace Bluetooth Firmware Update 2.0.1 přináší opravy chyb a zlepšení kompatibility při používání bezdrátové klávesnice Apple Wireless Keyboard a bezdrátové myši Apple Wireless Mighty Mouse. (Letos v červnu se objevila verze 2.0 této aktualizace, zjevně však bylo třeba opravit ještě nějaké další chyby.)

Je určena pro všechny Macy používající pro Bluetooth připojení čipovou sadu Broadcom, Apple však nevyjmenovává, o jaké konkrétní modely se jedná, uživatelé příslušných bezdrátových periférií prostě budou muset vyzkoušet, zda se daná aktualizace dá užít pro jejich Mac.

Na webu Applu se aktualizace nachází tady (zabírá pouze 1,78 MB) a opět vyžaduje Mac OS X 10.5.7 nebo vyšší.

iPhoto 8.1 přidává větší formát fotoknih a nové motivy pro ně

Již v úterý Apple uvolnil novou verzi aplikace iPhoto ’09 tvořící součást mediálního programového balíku iLife ’09.

Apple průběžně vydává aktualizace jak pro celý tento balík, tak pro jeho jednotlivé aplikace, pro iPhoto to naposledy byla verze 8.0.4 počátkem července.

Dosavadní aktualizace iPhota ’09 opravovaly menší chyby, teď uvolněná verze 8.1 přináší několik nových vlastností, i když nijak převratných, Apple ji proto doporučuje všem uživatelům programu.

Nová verze především přidává nové šablony projektů rozšiřující možnosti tisku fotografií, fotoknihy mohou nyní být ve formátu až 10 x 13 palců (25 x 33 centimetrů), zatímco předtím se pro ně jako největší formát nabízel rozměr 8,5 x 11 palců (zhruba odpovídá formátu A4).

Pro fotoknihy přibyly též tři nové motivy zaměřené na cestování: Tropical (tropy), Asian (Asie) a Old World (Starý svět). A dále iPhoto 8.1 doplňuje řadu nových motivů pro pohlednice z dovolené.

iPhoto 8.1 lze získat prostřednictvím mechanismu Software Update, anebo se dá stáhnout odtud (velikost příslušného DMG souboru činí 160,4 MB), vyžaduje Mac OS X 10.5.6 nebo vyšší (tak jako celý balík iLife ’09).

Mezi podporovanými jazyky však není čeština, takže uživatelé české verze zřejmě budou muset počkat na dostupnost odpovídající české lokalizace, jež by se měla objevit zde (zatím se tam nabízí jen lokalizace pro iPhoto 8.0.4).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: