Nové pověsti o potížích s chystanými iPody - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové pověsti o potížích s chystanými iPody

9. září 2009, 00.00 | Apple připravuje sanfranciské konferenční středisko na dnešní akci, avšak nejnovější pověsti tvrdí, že chystané nové iPody mají technické potíže, jež mohou zpozdit jejich příchod na trh.

Apple dnes uspořádá v San Franciscu akci, na níž by měl představit novinky spojené s hudbou (u nás ovšem kvůli časovému posunu už bude večer), pozvánky na ni Apple rozeslal již před týdnem.

Apple už připravuje konferenční středisko

V USA sice měli dlouhý víkend, protože se tam v pondělí slavil státní svátek (kvůli tomu se ostatně akce posunula až na středu, jinak obvykle bývá v úterý), Apple však již usilovně pracoval na přípravách v sanfranciském konferenčním středisku Yerba Buena Center, kde se akce bude konat.

Co se děje uvnitř pochopitelně zatím nevíme, ale přípravy jsou viditelné i zvenčí, už v pondělí bylo totiž hlavní okno budovy pokryto transparentem se stejným grafickým motivem, jaký obsahovaly elektronické pozvánky rozeslané zástupcům médií, tedy se siluetou roztančené ženy s iPodem a s motem „It's only rock and roll, but we like it“ (odkazujícím na jednu skladbu Rolling Stones).

Je tak naprosto jisté, že dnes Apple něco skutečně představí, jako obvykle se však zatím můžeme jen dohadovat, co přesně to bude. Čekají se především nové iPody a zřejmě také iTunes 9, ale mohly by se objevit i další novinky.

Uvažuje se například o vydání firmwaru 3.1 pro iPhone a iPod touch a též o dalších věcech spojených s hudbou, třeba o zavedení nového formátu interaktivních hudebních alb pro iTunes Store či dokonce o něčem souvisejícím s Beatles (avšak to nejnovější zprávy zpochybňují). Shrnutí dosavadních pověstí na tohle téma najdete zde.

Přirozeně se vynořily i další spekulace, dokonce se mluvilo o tom, že by Apple mohl představit také inovovanou Apple TV, to však zřejmě byly pouze nepodložené dohady analytiků. Podobně rozporné jsou i názory na to, zda akci letos bude uvádět Steve Jobs (v minulosti tomu tak vždy bylo, letos to ale bude nejspíš záviset hlavně na jeho zdravotním stavu). Tohle vše by se mělo objasnit už dnes večer.

Apple údajně má potíže s fotoaparáty v nových iPodech

Každý sice od dnešní akce očekává něco jiného, ale o jednom nepochybuje asi nikdo – Apple by měl tak jako každý rok představit nové modely iPodů. A všeobecně se má za to, že alespoň některé z nich budou vybaveny fotoaparáty, přepokládá se to především pro nový iPod, hovoří se však o tom, že fotoaparát dostanou též nové iPody nano a dokonce iPod classic.

Avšak v pondělí se objevily zprávy, že by se právě fotoaparát mohl stát překážkou včasného uvedení nových iPodů na trh. Server AppleInsider se dozvěděl od osoby, jež mu v minulosti poskytla spolehlivé informace o chystaných produktech Applu, že vznikly technické potíže s moduly fotoaparátu (byly vadné). A tak prý není jisté, zda nové iPody, jejichž představení se dnes očekává, bude možné uvést do maloobchodní distribuce již počátkem září.

O tom, že nové iPody budou vybaveny fotoaparátem, se přitom mluví už několik měsíců a v posledních týdnech přibývaly další náznaky na podporu tohoto předpokladu, například na berlínské výstavě IFA (končící právě dnes) vystavila firma Hama pouzdra pro nové iPody s výřezy pro fotoaparáty.

Podle zpráv z Tchaj-wanu měly nové iPody dostat 3,2megapixelové CMOS snímače, stejné, jaké dnes používá iPhone 3GS, video však zřejmě bude schopen pořizovat jenom nový iPod touch, který pro to bude mít i další potřebnou hardwarovou a softwarovou podporu.

Teď se však zdá, že se právě fotoaparát stal zdrojem potíží. S podobnou zprávou přišel rovněž web Hardmac, anglická verze francouzského zpravodajského webu Macbidouille věnujícího se Applu.

Hardmac uvádí, že podle jednoho jeho spolehlivého zdroje má Apple potíže s výrobou nových iPodů touch, související s modulem fotoaparátu. Zatím nejsou známy žádné bližší podrobnosti, ale problém byl prý zjištěn v prvních desítkách tisíc vyrobených kusů, jež musely být vyřazeny. (O ostatních iPodech se Hardmac nezmiňuje, takže není jasné, zda se jich to také týká.)

Dosud se neví, jestli problém už byl napraven, ale v každém případě to způsobí, že se fyzická dostupnost nového iPodu touch opozdí a počáteční množství přístroje v distribuční síti bude menší.

Vzhledem k tomu, jaká již vznikla očekávání, je ovšem téměř nemyslitelné, že by Apple dnes nový iPod touch nepředstavil (vyvolalo by to mediální paniku), jako nejpravděpodobnější scénář se tak jeví, že sice nový přístroj ukáže, avšak jeho skutečný prodej začne později, až potom, co se zmíněné potíže vyřeší.

V minulosti se tohle ostatně stávalo s produkty Applu pravidelně, ale v posledních letech se mu dařilo díky vytváření dostatečných zásob před zahájením prodeje takovým zpožděním předcházet. Vadná komponenta ovšem všechny plány naruší.

Až dnes večer zjistíme, zda byly tyto zprávy věrohodné, uvidíme, na kdy Apple ohlásí dostupnost nových iPodů. Z obchodního hlediska bude pro Apple důležité především to, aby nové modely dorazily na trh ještě během předvánoční nákupní sezóny, kdy odbyt iPodů (zejména v USA) pravidelně stoupá.

A právě nový iPod touch třetí generace by mohl přivábit hodně zákazníků výkonnějším hardwarem (což by mělo být zajímavé hlavně pro hry) a konec konců i možností nahrávat video, k čemuž ovšem bude potřebovat bezchybný fotoaparát.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: