Malé, ale užitečné X. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé, ale užitečné X.

widgety X

5. prosince 2007, 09.00 | Několik nových widgetů – pro práci či jen pro zábavu – do vašeho Dashboardu.

Indicate
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Jednoduchý widget Indicate ukazuje zatížení procesoru. Tento widget je funkční i v OS X 10.5 Leopard. Zobrazení je pomocí "budíku", který ručičkou ukazuje zatížení procesoru, které je indikováno také změnou barvy pozadí "budíku" dle zatížení zelená-oranžová-červená.

Corporate Ipsum
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Vyzkoušel jsem více widgetů pro generování výplňových textů, ale tento je myslím nejlepší. Pomocí táhla jednoduše vytváříte délku textů i počet odstavců s okamžitým náhledem. Navíc lze nastavit například rozsah dvou odstavců a pomocí klávesy pro náhodné generování připravovat více variant a vybrat si takovou, která vám vyhovuje.


Schopnosti Corporate Ipsum však jdou dále. Můžete si nastavit počet sentencí pro odstavec, zapnout "clasické Lorem Ipsum" (což má za následek, krom změny vzhledu, jinak generovaný text) a také užitečnou vlastnost pro webdesignéry - generování odstavců, včetně HTML značek odstavců.


Symbol Caddy v2
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Tento příjemný nástroj na získávání HTML kódu znakových entit je nyní aktualizován a lze přepínat mezi zobrazením (a výstupem) v HTML nebo jako znak z klávesnice. Do jisté míry tak nyní může zastoupit například PopChar. Bohužel nová verze widgetu Symbol Caddy je určena jen pro OS X 10.5 Leopard (v Tigerovi lze widget spustit, zobrazení je však chybné). V systému OS X 10.4 Tiger lze používat předchozí verzi, ovšem jen s HTML výstupem. Obě verze jsou ke stažení na stránkách autora.

PEMDAS
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Vědecká kalkulačka s hezkým, přehledným a oči nenamáhajícím designem. Příjemná je podpora zadávání čísel z klávesnice (nyní i na non-U.S. klávesnicích) a podpora přenášení výsledku přes schránku či možnost přepínání mezi kompaktním a plným zobrazením. Více vám přiblíží screencast na stránkách autora.

ProdMe
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Velice pěkný widget pro sledování času či nastavení alarmu, navíc s vlastním velmi příjemným zvukem odbíjení a "pípáním" alarmu. ProdMe lze zobrazit v pěti barevných provedeních, a odlišit tak snadno různé nastavené alarmy. Hlavní funkcí je nastavení odbíjení v určitém časovém intervalu. Na výběr máte možnosti bez odbíjení, odbíjení po jedné, pěti či deseti minutách, čtvrthodině a hodině (případně vždy v celou hodinu). V režimu Mac OS9 lze nastavit jednotlivě zvuky pro čtvrt, půl, tři čtvrtě a celou hodinu. Dále lze nastavit alarm či libovolně nastavit další odbíjení. Skvělá je také funkce nastavení ztišení od do určité hodiny, typicky přes noc.


Funkce ProdMe zahrnuje například přepínání mezi 12 a 24 hodinovým režimem (řídí se systémovým nastavením), přepínání mezi pěti barevnými podsvíceními displeje widgetu, nastavení hlasitosti či textové zprávy k alarmům s podporou notifikace Growl. Navíc lze doplnit i své vlastní zvuky v MP3, MP4A, AIFF a WAV (stačí je doplnit do složky zvuky v knihovně).


Zajímavostí je možnost nastavení odbíjení, tak jak jsme byli zvyklí na Mac OS9, jedna z maličkostí, která mi z tohoto systému chyběla. Pamatuji se, jak kolega vystrašil nechtěně uklízečku, která uklízela večer v liduprázdné firmě, nastavenými nahrávkami svého hlasu na jednom z Macků ve studiu, oznamující čas po čtvrthodině. Widget určitě stojí za prozkoumání, plně zde platí: "malý, ale užitečný".

A teď "kravinky":

Moody or Not
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Máte špatný den, nedaří se vám, nebo naopak se cítíte skvěle? Můžete se svěřit widgetu Moody or Not, kde sdělíte světu svou náladu (vždy po jedné hodině) a navíc hned vidíte jak se cítí ostatní. Na výběr máte ze čtyř nálad, a tak si snad vybere každý. Při špatné náladě vám ji možná zlepší pohled na to, že nejste sami, při dobré náladě se škodolibě můžete kochat těmi, co nejsou tak šťastní. K dispozici je i webová stránka se statistikami, včetně grafů.


Mastermind by 2px
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Další "logik" pro Dashboard, s hezkou grafikou. Hra potřebuje ke správnému fungování Safari 3. V případě staršího Safari skončíte u titulku "Loading" a hra se nenahraje a nespustí. Osobně se mi bohužel pod 10.4.10 s cz lokalizací a Safari 3 BETA hru spustit nepodařilo. Jelikož se jednalo o zkoušený software, zahrnul jsem jej do přehledu.

Plasma Tube - Motion Light Widget
PPC/Intel
Freeware

software ke stažení


Skutečná kravinka do Dashboardu, pohybující se magická "plasma" ve válci (na výběr máte z osmi barev válce).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Plasma Tube

Autor: fe Muž

Založeno: 05.12.2007, 11:00
Odpovědí: 0

Nebyl by PlasmaTube jako šetřič????

Odpovědět na příspěvek

RE: Plasma Tube

Autor: Jancak Muž

Založeno: 10.12.2007, 06:20

Vaše přání bylo vyslišeno: http://www.macupdate.com/
info.php/id/26468/plasmat
ube-screensaver

Odpovědět na příspěvek

Leopard

Autor: dex Muž

Založeno: 05.12.2007, 11:12
Odpovědí: 0

Načo mi je widget, čo ide pod Leopardom, ak mi v ňom vôbec nefunguje dashboard? Btw. ak niekto máte riešenie, potešil by som sa.

Odpovědět na příspěvek

RE: Leopard

Autor: Gillan Muž

Založeno: 05.12.2007, 12:09

No to musis napsat co to dela/nedela. Kristalove koule jsou nedostatkove zbozi

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Leopard

Autor: dex Muž

Založeno: 06.12.2007, 17:29

Uhm, to je pravda, ale myslel som, že je to rozšírenejší problém. Napr. na fórach Apple je ohľadom nefunkčnosti Dashboardu topicov až-až. V každom prípade v admin účte som vytvoril nový standard účet a zapol naň (na ten nový) parental controls. Zároveň s tým som zapol aj Quick user switching. Každopádne tieto isté (alebo jeden z nich) kroky urobili aj ostatní, čo majú problém s Dashboardom. Prejavuje sa asi tak, že sa buď vôbec nezapne alebo ak sa zapne, nie je možné naň dragnúť žiaden widget okrem widget managera. Teda je dashboard nepoužiteľný a nefunkčný. Skúsil som zrušiť všetky ostatné user accounty, vymzať cache aj preferencie dashboardu, ale nič nepomáha. Z reinstallu, ale aj z vytvorenia nového admin účtu (na iných účtoch, ktoré vytvorím totiž dashboard ide bez problémov) by som vôbec nebol rád, takže... Možno niekto niečo viete :)

Odpovědět na příspěvek

clasické

Autor: Pern Muž

Založeno: 05.12.2007, 12:54
Odpovědí: 0

"klasické Lorem ipsum" číst je opravdu do-lor a když někdo píše clasické s "c", tak už je to opravdu dolor ipse.

Odpovědět na příspěvek

RE: clasické

Autor: JancakV Muž

Založeno: 05.12.2007, 14:05

Pro vysvětlenou, zdroje jsou v angličtině a chybička se stala evidentně při psaní textu a kontrole popisu programu autorem.
Problematikou generování textu jsem se nikdy nezabýval, jen využívám již hotových nástrojů pro svou práci.

Ovšem omlouvám se Vám, že jsem díky tomu zničil informační hodnotu celého článku. Opravdu se stydím.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: clasické

Autor: Pern Muž

Založeno: 05.12.2007, 16:57

A já Vám děkuji, Vaše zmrzačená čeština vedle zmrzačené latiny mě donutila zjistit, co to Lorem ipsum vlastně je. K tomu jsem se ujistil, že lorem opravdu není jakési "los" ve čtvrtém pádě, ale ve skutečnosti uřízlý 4.p. do-lorem od dolor.
Bědování nad tím, že Vaše hrubka je dolor ipse - utrpení samo, bylo samozřejmě žertem.

Odpovědět na příspěvek

OS 9

Autor: Mums Muž

Založeno: 05.12.2007, 20:07
Odpovědí: 0

Pre tých, ktorých čo si nepamätajú na OS 9 alebo prišli k OS len nedávno.
Ako odbíjanie po štvrťhodin vyzeralo v OS 9? Ďakujem.

Odpovědět na příspěvek

RE: OS 9

Autor: Jancak Muž

Založeno: 06.12.2007, 07:48

Vypadalo stejně jako je to ve widgetu. Tedy přímo v systémových doplňcích bylo možné nastavit zvuky odbíjení pro čtyři části hodiny (15, 30, 45, 60 minut) a to pro každou část jiný. Snad jsem to popsal srozumitelně.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Pre tých, ktorých čo si nepamätajú na OS 9 alebo prišli k OS len nedávno.
Ako odbíjanie po štvrťhodin vyzeralo v OS 9? Ďakujem.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: