Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard VI. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard VI.

7. srpna 2006, 00.00 | Widgety především pro grafiky a webdesignery. Malé pomůcky, které ulehčí práci. Nejedná se o horké novinky, ale o vyzkoušené kusy softwaru, proto mohu doporučit.

beRuler 1.1
donationware
PPC

program ke stažení


Jednoduché horizontální vodítko nabízí tento widget. Stupnice je v pixelech a lze jej umísťovat libovolně po Dashboardu a měnit jeho délku. Výhodou je rychlé použití kdekoliv, nevýhodou měření pouze šírky.

Designers Toolbox 1.0.1
shareware
PPC

program ke stažení


Šikovným widgetem pro grafiky a webdesignéry je Designers Toolbox. Poskytuje několik nástrojů, umístěných pod šesti tlačítky, které se v běžné praxi vždycky hodí. Pod prvním tlačítkem je kontextové menu, které slouží jako "tahák" pro rychlý přehled běžných formátů papírů a obálek. Dále zde nalezneme tři políčka "mm", "pixels", "dpi, která využijete například při zjišťování maximální možné velikosti tisku fotografie z vašeho nového digitálního mnohamegapixelového fotoaparátu. Photoshop toto umožňuje při tvorbě nového dokumentu nebo při změně rozměrů také, ale proč pouštět Photoshop jen kvůli tomu?

Pod druhým tlačítkem autoři připravili jednoduchý způsob přepočtu nejpoužívanějších jednotek v DTP a pod třetím rychlé zjištění délky stahování souboru dle jeho velikosti a typu připojení. Rychlé, snadné a přesné.

Čtvrté tlačítko zjednoduší práci při vyplňování zástupného textu. Volit můžete mezi slovy a odstavci, jejichž počet si určíte. Pro snadné kopírování je doplněno tlačítko Copy. Widgety, které toto samostatně umožňují naleznete níže.

Na páté pozici je další "tahák", tentokráte HTML entit. Zvolíte požadovanou entitu, vyberete si mezi možnostmi zápisu, označíte myší a překopírujete na vhodné místo. Kdo si má sakra ty entity pamatovat?!

Šesté tlačítko ukrývá funkci, která je z obrázku zřejmá, ale nevím, jak ji co nejlépe popsat. Slouží k přepočtu znaků v jednotkách em (pro zapsání do html kódu), dle poměru defaultně nastaveného fontu v prohlížeči a požadované velikosti fontu v px. No snad raději tuto funkci prozkoumejte, je to snadné.

Zajisté v praxi používáte spoustu zde popsaných činností automaticky (znáte poměr palce k cm, rozlišení A4 v pixelech, …) a další z nich lze zvládnout s jednoduchou kalkulačkou, ale proč nevyužít dobrý a specializovaný widget, který tuto činnost ulehčuje a zrychluje. Navíc je-li zadarmo.

Ratio Shackle 1.2
Universal Binary
freeware

program ke stažení


Widget Ratio Shackle slouží ke zjišťování poměru stran. Do dvou políček levé strany widgetu zadáte požadované hodnoty a na pravé straně se okamžitě zobrazí poměr stran. A teď jak rozumně popsat další funkci :D. V dolní části je posuvník (lze-li to tak nazvat), kterým lze posunovat výsledné hodnoty poměru dle potřeby. Tato funkce je vhodná pokud potřebujete rozdělit plochu na stejně velké části a ve stejném poměru stran jako má celková plocha. Krom posuvníku lze ve výsledku v pravé straně ručně zadat požadovanou hodnotu. Obrázek snad napoví.

Potřebujete-li zástupný text, například pro použití v návrhu, na korekturu, kdy nemáte smysluplný text a nebo je nevhodné jakýkoliv konkrétní použít, využijte následující widgety, mezi něž patří z jedné části i výše zmíněný Designers Toolbox 1.0.1.

Lorem Ipsum 1.1
freeware
program ke stažení


Jednoduchý widget, bez možnosti nastavení s krátkým zástupným textem. Uvádím ho, jen jako jednoho zástupce z řady těchto prográmků, pro srovnání. Vzhledem k vyspělejším konkurenčním aplikacím za stejnou oblíbenou cenu jej asi nikdo z vás nevyužije.

Lorem Ipsum Widget 2.1
freeware
PPC

program ke stažení


Pokročilejší možnost pro získání zástupného textu je Lorem Ipsum Widget, který umožňuje volbu typu textu, který potřebujete (například, odstavec, slovo, titul, …) a jednoduše, přes tlačítko kopírování, přenesete potřebný text na správné místo. Výsledný text vypadá dobře, jen nezohledňuje specifika českého textu, což by snad nemělo být u návrhů na závadu.

Funkce Variable length umožňuje jednoduše nastavit potřebnou délku textu. Počet slov a znaků je zobrazen pod textem. Vhodné především pro návrh sazby brožur, "ukecaných" letáků, či delších webových textů. Vzhled programu je slušný a přehledný.

Dolor Sit Amet 1.0
freeware
PPC

program ke stažení


Další z pokročilejších nástrojů pro získání zástupného textu.,Dolor Sit Amet dovoluje volit mezi znaky, slovy a odstavci, přičemž po zvolení typu jste vyzváni k zadání počtu daného prvku a poté tlačítkem "TO CLIPBOARD" přenesete potřebný text do svého dokumentu. Jednoduché a funkční. Grafické zpracování je úsporné a bohužel špatně čitelné.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: