Malé ale užitečné IX – předvánoční speciál - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé ale užitečné IX – předvánoční speciál

5. listopadu 2007, 00.00 | S malým předstihem o drobných užitečných i neužitečných pomůckách. Tentokráte monotématicky o vánočních svátcích, Novém roku a zimní náladě. A o navození sváteční nálady bude tento díl seriálu o widgetech a dalších programech.

O užitečnosti následujících widgetů a programů lze s úspěchem pochybovat. Ovšem pro tyto udělejme výjimku, protože se týkají oblíbených svátků, svátků vánočních nebo alespoň té příjemnější části zimy. Můžete si tak zkrátit čekání na Vánoce několika widgety a následně si zpříjemnit vánoční náladu u počítače nejen koledami.

Christmas Countdown soubor ke stažení

Začneme stromečkem, který odpočítává zbývající počet dní do Vánoc. Tím to ovšem nekončí, několik dní před Vánoci se stromeček každý den přistrojí novou vánoční ozdobou. Ozdoby tak přibývají a na Štědrý den …


Christmas Is Coming soubor ke stažení

Podrobnější odpočítávání času (dny, hodiny, minuty i vteřiny) zbývajícího do Štědrého dne v podobě vánoční ozdoby.

Stáhnout si můžete i další widgety pro odpočítávání času. Christmas Eve Countdown 2007 tradiční provedení v obdélníkové liště, Helzberg Diamonds Snow Globe v podobě skleněné koule s možností změny motivu nebo minimalistický Santa Counter. Vše naleznete na stránkách Apple v sekci widget.

Festive Lights soubor ke stažení

Vánoční světýlka v dashboardu, přesně taková jako dáváte na Vánoční stromeček, barevná, blikající na zeleném kabelu, obtočená kolem monitoru. Nastavit můžete barevnost, způsob rozsvěcení či intenzitu, rychlost a velikost.


Ovšem tím to nekončí. Na stránkách autora lze získat další motivy žároviček, ať už vytvořené autorem nebo uživateli Festive Lights. Životnost tohoto widgetu prodloužíte na mnoho jiných svátků a příležitostí. A když se vám omrzí již vytvořená témata, můžete si jednoduše vytvořit svá vlastní. Stačí si stáhnout Template a nahradit grafické soubory za vlastní.

Pro desktop lze použít například MacLampsX soubor ke stažení nebo TreetopLights soubor ke stažení.

Christmas Calendar 1.0 soubor ke stažení

Adventní kalendář v podobě běžícího Santy s mnoha dvířky, tak jak jej známe. Ovšem čokoládu v něm nenaleznete.

A něco málo "kravinek" navíc.

Snjór soubor ke stažení

Pokud milujete vánoční atmosféru a máte ji spojenou s poletujícím sněhem, určitě oceníte program Snjór. Poletující vločky na desktopu a zachytávání vloček na vrchu aktivních oken navodí skvělou zimní atmosféru.

Obdobný je program, který jsem ovšem nezkoušel, Snow for Mac OS X soubor ke stažení, ovšem nevyvíjený od roku 2003, navíc autor za něj chce platit neuvěřitelných 10 USD.

Chris the Snowflake iconset 1.0 soubor ke stažení

Sada ikon s motivem stylizovaných vloček.

Christmas 2006 1.0 soubor ke stažení

Sada ikon s vánočním motivem.

A Very 3D Christmas Screen Saver 1.1 soubor ke stažení

Jeden vánoční screensaver s motivem Santa Clause, i když graficky ne zrovna úžasný.

Ultimate 3D Aquarium Screensaver soubor ke stažení

Druhý vánoční screensaver s motivem Santa Clause, opět grafika, bohužel, nic moc.

Christmas Sudoku 1.0 soubor ke stažení

I příznivci sudoku si na Vánoce mohou zpestřit svou oblíbenou hru. Kdysi by to bylo vánoční tetris.


Christmas Tree Creator '04 soubor ke stažení

Na MujMacu v roce 2004 byl Christmas Tree Creator '04 sice již představený, ale myslím, že může udělat radost vašim dětem. Program, bohužel, není od data uvedení vyvíjený, a tak lze očekávat pouze podporu PPC.


V tomto programu si můžete ozdobit vánoční stromeček výběrem ze slušného množství vánočních ozdob, vybrat vánoční světýlka a jejich nastavení (bohužel pod OS X 10.4.10 CZ jsou světýlka nefunkční) a zvolit barvu pozadí. Poté můžete přímo z programu stromeček vytisknout (na celou stránku nebo jako přání), poslat e-mailem, uložit jako obrázek a hlavně vytvořit screensaver. Před vytvořením motivu pro screensaver, který doplní do obrázku animaci padajícího sněhu, je potřeba nainstalovat soubor Tree Creator Screensaver (instaluje se jako screensaver).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: