Konference WWDC 2009 je vyprodaná - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Konference WWDC 2009 je vyprodaná

4. května 2009, 04.00 | Podruhé v historii byly účastnické lístky na vývojářskou konferenci WWDC předčasně vyprodány, letos navíc v rekordně krátkém čase.

Již koncem března Apple oznámil, že se letošní vývojářská konference WWDC 2009 bude konat od 8. do 12. června.

A už teď lze říci, že bude úspěšná, minulé úterý totiž Apple sdělil, že zcela vyprodal účastnické lístky na tuto akci (na stránkách akce zveřejnil stručnou zprávu o vyprodání WWDC).

02mm03052009f.jpg

K úplnému vyprodání konference došlo podruhé v historii, poprvé se tak stalo vloni, kdy Apple musel registrace prvně ukončit předčasně. Prostory, v nichž se konference WWDC koná, mají omezenou kapacitu, to tedy znamená, že se již nyní sešlo dost zájemců na to, aby je zaplnili.

Letos k vyprodání konference stačila rekordně krátká doba, jen o málo delší než čtyři týdny, zatímco loni byl třeba skoro dvojnásobný čas.

Konference WWDC v posledních letech prudce rostla, což vedlo k jejímu přemístění z podzemních prostor střediska Moscone Center do moderní budovy Moscone West příslušného sanfranciského konferenčního a výstavního areálu, ale jak vidět, i nové prostory přestávají stačit přílivu zájemců.

A těch je opravdu hodně, v roce 2007 konferenci navštívilo rekordních 5 000 vývojářů z celého světa a letos jich bude ještě víc a na mnoho dalších se už nedostalo. Zřejmě s ohledem na neuspokojené zájemce Apple výše zmíněné oznámení o vyprodání doplnil drobnou poznámkou, že krátce po konferenci bude možné koupit videozáznamy z jejích jednání a slibuje, že brzy budou dostupné další podrobnosti.

Skutečně lze očekávat, že se na letošní konferenci WWDC bude dít hodně zajímavého, z jejího již zveřejněného programu vyplývá, že se bude zabývat hlavně Mac OS X 10.6 Snow Leopard, firmwarem 3.0 pro iPhone a vývojem pro tyto platformy.

Ovšem zahajovací proslov bude přístupný veřejnosti, právě tam by měla být předvedena funkčně úplná beta verze Snow Leoparda a nejspíš také ostrá verze firmwaru 3.0. A, můžeme-li soudit podle předchozích ročníků, zřejmě tam Apple rovněž představí nový iPhone a možná i další hardwarové novinky.

Takovéto novinky nepochybně lákají také vývojáře, což vysvětluje ono rychlé vyprodání. Účast na WWDC přitom není právě laciná záležitost, do 24. dubna činil účastnický poplatek 1 295 USD, poté se měl zvýšit o 300 USD, to nejspíš též přispělo k tomu, že se zájemci registrovali takovým tempem, za současné situace se pochopitelně snaží uspořit každý, zároveň se ovšem ukazuje, že se Applu zatím daří ve většině oborů své činnosti onomu jistému „slovu na k“ úspěšně vyhýbat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: