iPod na maximum - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

iPod na maximum

13. srpna 2004, 00.00 | O tom, že příchod iPodu vyvolal před pár lety menší revoluci v hudebním průmyslu, asi není potřeba nikoho přesvědčovat. A uživatelé, kteří jej chtějí využít na maximum, se dnes dozvědí, jaké aplikace k tomu budou potřebovat.

O tom, že příchod iPodu vyvolal před pár lety menší revoluci v hudebním průmyslu, asi není potřeba nikoho přesvědčovat. Jedná se o produkt, na který se stojí fronty před obchody (i když zatím spíše v zahraničí) a mít bílá sluchátka a správný odstín iPodu Mini může být pro některé uživatele stejně důležité, jako stylový účes či správně zvolené oblečení. iPod není jen přehrávačem hudby, ale stal se ikonou doby. A uživatelé, kteří jej chtějí využít na maximum, se dnes dozvědí, jaké aplikace k tomu budou potřebovat.

Dnešní nabídka programů bude zaměřená na iPod a jeho rozšíření. Stačí správně vybrat a z vašeho iPodu se stane PDA, bez kterého neuděláte ani krok.

Book2Pod
Freeware

Každý z nás jednou za čas potřebuje mít po ruce pár informací - například co má nakoupit při návštěvě supermarketu nebo poznámky, které si chce přečíst před důležitým jednáním. A ti, co chtějí ušetřit naše lesy, drahé zásobníky tiskáren a ještě ke všemu mají také iPod, mohou využít prográmek Book2Pod. Ten pro vás zařídí, abyste potřebné údaje měli po ruce, resp. v iPodu, a nemuseli hledat po kapsách papírové poznámky. Po spuštění je potřeba pouze vybrat dokumenty, které se mají do vašeho přehrávače nahrát a kliknout na tlačítko 'Save'. Book2Pod data přechroupe a uloží do samostatných poznámek (pokud překračují povolenou velikost). A až budete zjišťovat, co po vás vaše drahá polovička chtěla nakoupit, jedinou vaší starostí bude mít nabité baterky a nenechat iPod v rukách obdivovatelů, kteří mají neustálé nutkání si s vaším přehrávačem hrát.

TIP: Jak asi víte, češtinu zatím v iPodu moc nepotkáte (resp. určitě ne v 1-3 generaci a v iPodu Mini také ne). Z toho důvodu je lepší mít textové dokumenty bez diakritiky. A jak například rtf soubor s českými znaky překonvertovat, abychom se zbavili háčků a čárek? Jednoduše, stačí si stáhnout utilitku 'Převod Palm Doc' (zdarma), která zvládne překódovat zvolený soubor na čisté ACSII. Nastavení si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.

iPod.iTunes
shareware 29.90 EUR

Aplikace iPod.iTunes je z trochu jiného těsta než předchozí. Určena je každému, kdo připojuje iPod k více počítačům a rád by měl na všech svých Macích stejné písně. Tudíž se jedná v podstatě o synchronizační software, jež zvládne muziku z iPodu i vyexportovat (to vám rozhodně iTunes nedovolí). Dá se tedy po pádu disku v počítači použít přehrávač i jako zálohovací zařízení a písně, které zmizely z počítače, obnovit z iPodu. Nejedná se zrovna o levnou záležitost, ale když už někdo potřebuje mít maximální kontrolu nad obsahem hudebních knihoven celé sbírky počítačů, musí počítat s tím, že ho to něco bude stát.

Pod2Go
Freeware

Jednou za čas se mi přihodí, že narazím na aplikaci, která zvládá moře funkcí a ještě ke všemu se autor rozhodne ji publikovat jako freeware. Takový program automaticky spadá do kategorie 'must-have' - a byla by jednoznačně škoda jej nevyužít. To se dá říct i o Pod2Go - a člověk (Kevin Wojniak), který má tento skvost na starosti, by měl být zahrnován díky celé iPod komunity. Alespoň do té doby, než se z Pod2Go stane placená aplikace.

A co je na Pod2Go tak užasného? Umí do vašeho iPod nahrát tolik informací, že začnete přemýšlet, proč si někteří lidé kupují PDA, když jim totéž (tedy téměř totéž) může nabídnout i přehrávač vyvinutý v laboratořích společnosti Apple Computer. Možná vás příliš nepřekvapí možnost synchronizovat (samozřejmě pouze jednosměrně) iCal a Address Book. Ano, totéž pro vás obstará i iSync, ale Pod2Go navíc naplní iPod vašimi Bookmarky (oblíbené záložky) ze Safari a poznámkami ze Stickies. Nebo jej můžete použít k ukládání textových dokumentů a textů písní. Stačí vybrat interpreta a píseň a příště, až pojedete MHD, si můžete ukrátit dlouho chvíli a snažit se přeložit, o čem že to ten Eminem vlastně zpívá (nebo rapuje). Je vám to málo? Dobře, pak možná potřebujete mít po ruce RSS kanály oblíbených serverů či informace o počasí. Jestliže máte počítač připojen k internetu, Pod2Go vám všechna tato data obstará a pošle přímo na váš displej. Pro řidiče kamionů a každého, kdo cestuje autem po západní Evropě (nebo USA) má tato utilitka ještě jednu vychytávku - zvolíte si místo odkud vyrážíte a kam chcete eventuelně dojet, a za chvíli máte v iPodu informace o cestě (získané ze serveru mapquest.com).

A závěrem? iPod je skvělá mašinka a každý majitel si ji nemůže vynachválit. Pokud vám ovšem závislost na něm přerostla přes hlavu a musíte jej mít pořád na očích, možná vám přijdou vhod obrázky na plochu vašeho Maca ze serveru ipodlounge.com.

Let the music play!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: