iPhone 4 přichází do dalších zemí - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

iPhone 4 přichází do dalších zemí

28. července 2010, 00.00 | Od pátku se iPhone 4 bude prodávat v 17 dalších zemích, mezi nimiž však ke své velké nelibosti chybí Jižní Korea.

Nyní se sice pozornost zaměřuje hlavně na nové Macy, ale jednu zprávu týkající se iPhonu 4 uvést musíme:

Apple upřesnil 17 zemí, v nichž se začne nově prodávat iPhone 4

Už na tiskové konferenci k anténě iPhonu 4 Apple oznámil, že prodej telefonu v dalších zemích začne 30. července, tedy tento pátek. A v pondělí upřesnil, o jaké země půjde, tahle tisková zpráva jich vypočítává celkem 17.

Konkrétně se jedná o Austrálii, Belgii, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Itálii, Kanadu, Lucembursko, Nizozemí, Norsko, Nový Zéland, Rakousko, Singapur, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

Ceny v těchto nových zemích Apple dosud neupřesnil, ale italský operátor TIM již některé ceny zveřejnil a nejsou zrovna malé. Neblokovaný iPhone 4 s 16 GB paměti v Itálii přijde na 659 EUR a 32GB verze dokonce na 779 EUR.

Mezi novými zeměmi překvapivě chybí Jižní Korea

Při představení iPhonu 4 na WWDC 2010 se v rámci „druhé vlny“ mluvilo o 18 zemích, vedle 17 výše zmíněných to měla být ještě Jižní Korea. Ta však chybí, v polovině července k tomu Steve Jobs Wall Street Journalu řekl, že schválení iPhonu 4 tamními úřady trvalo o trochu déle.

Toto prohlášení však vyvolalo v Jižní Koreji vlnu nevole. Operátor KT, který tam iPhone prodává, původně dokonce tvrdil, že se termín 30. července stihne, ale později musel přiznat, že se uvedení telefonu odkládá na další měsíce. Důvody zpoždění však zůstávají nejasné, jihokorejské regulační úřady prohlásily, že iPhone 4 jim dosud ke schválení nepředložil ani Apple, ani KT.

Lokální média proto začala Jobse obviňovat, že uvedení iPhonu 4 do Jižní Koreje záměrně odkládá a nařkla ho, že o důvodech zpoždění lže. Situace se nelíbí ani tamním úřadům, jež se v poslední době usilovně snažily odbourat dosavadní překážky pro vstup zahraničních telefonů na jihokorejský trh.

Ten patří k nejvyspělejším na světě a panuje na něm tvrdá konkurence domácích výrobců, ovšem iPhone 3GS se tam uchytil docela dobře, současné zpoždění však dává prostor konkurentům, aby toho využili k přilákání části potenciálních zájemců o iPhone 4 na své chytré telefony (například Samsung se o to jistě pokusí se svými novými telefony s Androidem).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: