Hrstka stručných zpráv - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Hrstka stručných zpráv

29. března 2007, 08.00 | Pár posledních poznámek Adobe CS3, vyšel nový Boot Camp a objevila se oprava pro iTunes pod Vistou (nikoli však od Applu).

Nejprve pár posledních poznámek k Adobe Creative Suite 3. Debata k článku o jeho představení se hodně rozrostla, není divu, cenové rozdíly mezi břehy Atlantiku jsou skutečně značné. Protože to však nevyřeším, budu se věnovat jiným tématům. Jen bych zde chtěl upozornit, že obsáhlý článek o vlastnostech Adobe CS3 vyšel na Grafice a další podobné, docela důkladné seznámení s novinkami najdete na Živě (některé články tohoto serveru sice vyvolávají, řekněme, kontroverze, ale tohle je skutečně dobrá práce). Tím bych svůj příspěvek k novinkám Adobe uzavřel, nadále se o nich budu zmiňovat pouze v souvislosti s jejich dopady na Apple a Macy.

Další zpráva se nicméně rovněž týká softwaru. Apple včera vydal významnou aktualizaci softwaru Boot Camp, umožňujícího nainstalovat a spouštět na Macích s Intelem Windows. Nová verze je označena jako 1.2 beta a přináší především podporu pro Windows Vista.

Podpora Visty sice tvoří nejdůležitější novinku (vztahuje se však jenom na její 32bitové verze), avšak přibyla i další vylepšení. Nově získáte podporu pro dálkové ovládání Apple Remote (spolupracuje s iTunes a Windows Media Playerem) a verzi Apple Software Update určenou speciálně pro Windows XP a Vistu.

Mimoto byla vylepšena podpora pro různé exotické klávesnice, zlepšila se instalace ovladačů Windows a ovladače pro trackpad, AppleTime (synchronizaci), zvuk grafiku, modem a iSight se dočkaly aktualizace.

Aktualizací prošla též dokumentace Boot Campu, ta nyní nabízí elektronickou nápovědu přímo pod Windows a v oznamovací (tray) oblasti Boot Camp nově zobrazuje svou ikonu, přes níž k němu budete mít snadný a rychlý přístup.

Apple doporučuje novou verzi všem stávajícím uživatelům, původní instalace Windows a rozdělení disku se jim samozřejmě zachovají, musí se však aktualizovat Boot Camp Assistant, vytvořit nové CD s ovladači Windows a ty nainstalovat do Windows.

Novou verzi Boot Campu si lze stáhnout odtud, zabírá 138 MB.

Šiřitelé pověstí z DigiTimes, podle nichž se uvedení Leoparda mělo zpozdit právě kvůli implementaci podpory Visty do Boot Campu, asi nečekali, že jejich tvrzení budou vyvrácena tak rychle. (Mají štěstí, že jsou Číňané, kdyby byli Japonci, nejspíš by už museli páchat rituální sebevraždu.) V Leopardu určitě bude přinejmenším tahle verze a jeho případné zpoždění bude rozhodně mít jiné důvody.

Visty se týká také druhá zprávička. Až donedávna Apple varoval před používáním iTunes pod Vistou. V půlce března vydaná verze 7.1.1 sice většinu problémů opravila, avšak stále přetrvávala možnost poškození obsahu iPodu, když jste pro jeho odpojení použili příkaz oznamovací oblasti pro bezpečné odstranění hardwaru. Ale podle této poznámky v úterý Microsoft vydal sadu záplat pro Vistu, z nichž jedna by měla odstraňovat všechny přetrvávající problémy s iTunes.

Bylo by dost dětinské rozpoutat kvůli tomu spor, na čí straně byla větší vina za tyto dlouhotrvající potíže, ostatně Apple jistě toto rozuzlení uvítal. Nová PC se dodávají převážně s Vistou a kdyby na nich měl mít iPod problémy, pro obchody Applu by to rozhodně nebylo dobré. (Nezapomínejte, že v USA jsou iPody tak rozšířené, že se s nimi setká významná část tam instalovaných počítačů). A Microsoft se zbavil jednoho důvodu, proč Vistu odmítat, ovšem hodně dalších ještě zbylo.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: