Gelaskins – dejte svému zařízení šmrnc - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Gelaskins – dejte svému zařízení šmrnc

Gelaskins

28. dubna 2011, 00.00 | Gelaskiny nabízejí možnost nalepit si na MacBook, iPad či iPhone ochranou fólii s originálním grafickým motivem. Jakou jsme udělali s tímto osvědčeným americkým produktem praktickou zkušenost?

Poprvé jsem se s Gelaskiny potkal před mnoha lety v USA na Macworldu, a již tenkrát mne zaujaly řadou hodně neotřelých designů. Myšlenka těchto ochranných samolepek je poměrně jednoduchá. Kombinují kvalitní 3M ochrannou fólii s originálními grafickými motivy od více i méně známých umělců z celého světa. Pokud si nevyberete z existujících motivů, můžete si nechat vyrobit i vlastní fólii ze své fotografie, ale osobně vidím největší smysl právě u nabízených grafických motivů.

Co je Gelaskin?
Základem všech Gelaskinů je prémiová ochranná fólie 3M. Ta se velmi snadno aplikuje, a hlavně ji můžete kdykoli opět snadno odlepit, aniž by došlo k jakémukoli poškození vašeho zařízení. Gelaskins nabízejí dnes stovky různých originálních grafických motivů s tím, že jsou fólie k dispozici pro iPhony, iPody, iPady a MacBooky. V zahraničí jsou fólie nabízeny i pro řadu dalších zařízení a motivů jsou stovky. Český online obchod v tomto okamžiku nabízí standardně fólie pro iPad/iPad2, iPod Touch 4G, iPhone 3GS/4 a 15“ MacBook Pro. Stejně tak nabídka grafických motivů je v českém obchodě omezená, ale naštěstí můžete využít možnost vyrobit si vlastní motiv.

Jak se aplikuje?
Gelaskins vám přijde v poštovní obálce, ve které najdete fólii samotnou a tvrdou podložku, která ji chrání. Fólie je velmi tenká, takže ani její lehké ohnutí při přepravě ji nepoškodí. Před nalepením fólie výrobce doporučuje očistit zařízení jemným hadříkem. Vzhledem k tomu, že Apple rád používá hliník, je dobře, že není potřeba zařízení speciálně odmastit, což by mohlo povrch narušit.

Při aplikaci stačí pouze sejmout fólii z podložky, lehce ji položit na povrch zařízení, vycentrovat a následně postupně přitlačit od středu ke krajům. Není potřeba použít ani stěrku, bohatě postačí vyhladit fólii hadříkem od středu ke krajům. V praxi jsme zkoušeli nalepení fólie na iPhone, iPad i MacBook Pro a vždy se vše povedlo zcela bez problémů, přesně a na první pokus. Zde si Gelaskins zaslouží velkou pochvalu. Zkoušel jsem již asi 5 různých ochranných fólií, počínaje tenkými jako je Gelaskins, a 3mm pěnovými konče. Aplikace Gelaskinu je nejpohodlnější a nejsnadnější. Pokud by se vám snad nepodařilo fólii umístit správně na první pokus, není problém ji opatrně odlepit a postup zopakovat. Fólie se netrhá ani nedeformuje.

Pro mobilní zařízení je k dispozici i speciální aplikace, přes kterou si můžete stáhnout tapetu navazující na Gelaskin, a tudíž může být zařízení dotaženo k dokonalosti. Tedy skoro k dokonalosti, protože pokud máte povolenu rotaci zobrazení na iOS zařízení, pak motiv logicky navazuje pouze v poloze na výšku.

Praktické zkušenosti
Nalepení Gelaskinu je otázkou několika málo minut. Fólie je tenká, takže nebrání použití standardních obalů a pouzder. To je nespornou výhodou tenké fólie. Na druhou stranu chrání zařízení pouze před lehkými škrábanci. Fólie nepřekrývá rohy zařízení a je tenká, takže při pádu nechrání proti nárazu. Gelaskins jsou z tohoto pohledu víc záležitostí designovou než funkční. Na druhou stranu v kombinaci například s bumperem u iPhonu 4 může jít o velmi funkční řešení.

Co se týče odolnosti, během dvoutýdenního intenzivního používání se ani na jedné z fólií neprojevilo žádné poškození ani opotřebení. Fólie se neodlepovala ani nijak nedeformovala. V minulosti jsem Gelaskiny vyměňoval cca 1x za půl roku, kdy na nich začalo být vidět lehké opotřebení. Záleží samozřejmě na tom, jakým způsobem se svým Apple miláčkem zacházíte.

Závěr
Gelaskiny můžete na českém webu objednat za 450 až 800 Kč, což není ve srovnání s americkými cenami špatné. Objednání vlastního motivu přes email není sice úplně přímočaré, ale je dobře, že taková možnost zde je. Je jen škoda, že výběr originálních Gelaskin motivů je zatím u nás dost omezený. Na americkém webu se najde hodně úžasných motivů, které na českém webu nekoupíte.


Při pádu Gelaskin iPad chránit opravdu nemůže

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: