Firmware Apple TV aktualizován na verzi 2.3.1 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Firmware Apple TV aktualizován na verzi 2.3.1

27. února 2009, 00.00 | Apple vydal pro Apple TV aktualizovaný firmware, ten přidává jen jednu drobnou funkci, přesto vyvolal značný rozruch kvůli možným problémům (mezitím již vyřešeným) s neschváleným softwarem pro toto zařízení.

Apple ve středu uvolnil další aktualizaci firmwaru pro své mediální zařízení Apple TV (dostupnou prostřednictvím funkce automatické aktualizace tohoto přístroje). Číslo verze, 2.3.1, napovídá, že přináší jen menší změny, což potvrzuje příslušný podpůrný dokument Applu popisující softwarové aktualizace Apple TV.

08mm26022009f.jpg

Jediná nová funkce

Tam se jako jediná novinka uvádí funkce Network Test (test sítě), jež odesílá Applu informace o internetovém připojení přístroje, aby bylo možné zlepšit výkon stahování.

Apple však zmíněný podpůrný dokument aktualizoval teprve včera, v den vydání nového firmwaru verzi 2.3.1 ještě vůbec nezmiňoval (popis končil u verze 2.3 z loňského listopadu).

Uživatelé Apple TV, kteří si firmware 2.3.1 nainstalovali, pochopitelně začali sami zkoumat, co přináší a přidání funkce Network Test odhalili už předtím, než ji Apple popsal. Nová funkce se nachází v menu Settings (nastavení) > General (obecná) > Network (síť). Zřejmě se objevila jako odpověď na rostoucí počet stížností, že se začalo výrazně zpomalovat stahování HD obsahu.

Oficiálně firmware 2.3.1 žádné jiné novinky nepřináší, ale uživatelé hlásí též to, že hudební skladby vybrané aplikací Apple Remote pro iPhone (jež mění iPhone v dálkové ovládání Apple TV) se s novou aktualizací začínají přehrávat okamžitě.

Rozruch okolo Boxee

Přestože se zjevně jedná o pouze drobnou aktualizaci, vyvolala poměrně velký mediální rozruch, zpočátku se totiž zdálo, že znemožňuje fungování softwaru Boxee, otevřeného mediálního centra pro více různých platforem.

09mm26022009f.jpg

Boxee pro Apple TV se sice dosud nachází v alfa verzi, avšak přidává k mediálnímu přístroji Applu podporu pro širokou paletu dodatečných mediálních formátů, pro internetové videokanály a pro funkce sociálních sítí. Nainstalovaný Boxee doplní do menu Apple svou položku, ta s novým firmwarem zmizela.

To přirozeně vyvolalo vlnu rozhořčení a Web začaly jako vždy plnit rozčilené komentáře diskutujících. Samotný vývojářský tým projektu Boxee však vyzval k uklidnění, jeho mluvčí říká, že uživatelé Boxee jenom musí znovu použít softwarovou záplatu na USB klíči (patchstick), aby se opět vrátila příslušná položka menu pro Boxee, která se po nainstalování firmwaru 2.3.1 ztratila. Všechen ostatní software a data Boxee zůstávají zachovány, takže po použití USB záplaty se vše vrátí do původního stavu. (Záplata byla vytvořena již kvůli firmwaru 2.3, způsobujícímu stejný problém).

Rozruch okolo nového firmwaru pro Apple TV tak nejspíš zase rychle utichne (dokud Apple nevydá další aktualizaci).

Zvýšené prodeje Apple TV v loňském roce

Nová verze firmwaru opět na chvíli přivedla Apple TV do středu pozornosti, mnohé zpravodajské servery v této souvislosti zmínily, že ačkoli samotný Apple nadále považuje Apple TV za „koníčka“ (podle slov Steva Jobse), prodeje téhle mediální krabičky vzrostly v posledním čtvrtletí loňského roku trojnásobně, zřejmě především díky jeho využití jako terminálu k půjčovně filmů Applu (to se samozřejmě týká hlavně USA).

Apple proto hodlá do této oblasti dále investovat, zatím lze však pouze spekulovat, jestli investice budou zahrnovat též výraznější hardwarovou inovaci Apple TV.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: