Elgato přináší s kodérem Turbo.264 HD podporu formátu 1080p - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Elgato přináší s kodérem Turbo.264 HD podporu formátu 1080p

23. března 2009, 05.00 | USB videokodér Turbo.264 HD firmy Elgato zvládá výstupní rozlišení až do 1080p a navíc výrazně zrychlil kódování videa.

Pokud na Macu zpracováváte video nebo televizní signál, už jste zřejmě slyšeli o firmě Elgato. Protože sídlí v Mnichově, jsou její hardwarové a softwarové produkty celkem dobře dostupné i na našem trhu a obvykle nemívají velké potíže ani s češtinou.

Pro rychlý převod videa do formátu H.264 Elgato již delší dobu nabízí hardwarový kodér Turbo.264, připojovaný na USB port Macu. Jeho podrobnější recenzi přinesl MůjMac předloni. Hodnocení přístroje tehdy dopadlo vcelku příznivě, hlavní výtka zněla, že neumí exportovat do HD rozlišení.

02mm22032009f.jpg

Na to si nepochybně stěžovali i další zákazníci a teď Elgato konečně na jejich žádosti odpověděla, minulý čtvrtek ohlásila novou verzi Turbo.264 HD.

Modernizovaný USB kodér nyní zvládá výstupní rozlišení až do formátu 1080p (s až 30 snímky/s a datovým tokem do 10 Mb/s), ale samozřejmě i nadále umí video převádět do formátů H.264 kompatibilních s přenosnými zařízeními typu iPodů, iPhonu a Sony PSP anebo do formátu použitelného pro Apple TV. Výstupní video se rovněž dá připravit pro zveřejnění na YouTube.

Vedle zvýšení maximálního výstupního rozlišení navíc Turbo.264 HD nabízí přímý přístup k AVCHD nahrávkám ve videokamerách a zvládá HD obsah ve formátech MPEG-2 a MPEG-4. Úplný soupis podporovaných vstupních a výstupních formátů najdete tady, přístroj si umí poradit s formáty QuickTime, AVI, DV, WMV, MPEG-1, MP4, M4V, H.263, H.264 a XviD a se soubory VIDEO_TS z DVD.

Integrovaný editor dovoluje ořezávat nechtěný materiál ze zdrojových filmů, lze spojovat více zdrojových klipů do jednoho výstupního filmu a k zařízení se dá přistupovat z jiných aplikací.

A k tomu všemu se navíc údajně značně zrychlila rychlost kódování, Elgato uvádí, že nový Turbo.264 HD je asi třikrát rychlejší než všechny ostatní kodéry pro Mac, rychlost převodu s pomocí tohoto hardwaru by měla na běžných Macích předčit i nejlépe vybavený Mac Pro, zařízení se rovněž dá použít k urychlení exportní funkce iMovie.

01mm22032009f.jpg

Turbo.264 HD vyžaduje Mac s procesorem Intel Core, alespoň 512 MB RAM, port USB 2.0, Mac OS X 10.5.6 nebo vyšší (funguje tedy pouze pod Leopardem) a QuickTime 7.6 či vyšší.

Cena zařízení pro Evropu činí 150 EUR, u nás ho již nabízí firma Quentin ve svém webovém obchodu za 4 070 Kč s DPH (jako dodací lhůtu uvádí dva týdny).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: