Displej pro tablet Applu má dodávat Wintek - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Displej pro tablet Applu má dodávat Wintek

25. května 2009, 00.00 | Kolující pověsti o tabletu Applu nyní podpořilo tvrzení, že již byl vybrán dodavatel displeje pro toto zařízení.

Už delší dobu se objevují pověsti, že Apple chystá tablet, přístroj s dotykovým displejem menší než notebooky, ale větší než iPhone či iPod touch. Z našich krátkých zpráv víte, že analytici ho již překřtili na MediaPad a považují za velmi pravděpodobné, že na trh přijde v příštím roce.

Letos v dubnu se objevilo několik pověstí, podle nichž Apple připravuje netbook, pro nějž bude dodávat dotykové displeje firma Wintek a úhlopříčka displeje by měla mít velikost 9,7“ či 10“. Lze předpokládat, že zmiňovaní analytici vycházejí především z nich.

Jedna z možných podob Apple Tablet

Ty doplnila nová zpráva, podle níž již byl Wintek skutečně zvolen jako dodavatel. Tchajwanský server DigiTimes (který má velmi dobré vztahy s místními výrobci, takže se skutečně často dostane k důvěrným informacím o chystaných novinkách s předstihem) ve stručném článku uvádí, že byl Wintek vybrán jako dodavatel displeje připravovaného netbooku Applu formátu elektronické knihy, tuto informaci server údajně získal od tchajwanských návrhářů integrovaných obvodů pro notebooky. Ćlánek dodává, že návrháři vidí poptávku po produktech souvisejících s notebooky pro druhé pololetí roku 2009 optimisticky, protože by na trh měla přijít různorodější paleta výrobků.

To by mohlo naznačovat, že se takovýto přístroj Applu objeví na trhu už letos, avšak stejně jako v případě předchozích podobných pověstí je nutné si uvědomit, že pořád jde o neověřené informace, jež by se měly posuzovat velice zdrženlivě.

Otázkou především zůstává, s čím přesně Apple přijde. Není příliš pravděpodobné, že by to byl netbook tak, jak se chápe v současnosti, tedy vlastně méně výkonný, ale levný mininotebook, protože vedoucí představitelé Applu takové stroje podrobili zdrcující kritice. A na trhu se zatím příliš neprosadily ani dosavadní pokusy o tabletové počítače.

Není tedy vyloučeno, že by se Apple mohl pokusit přijít se zcela novou kategorií přístrojů, zatím však můžeme pouze spekulovat, co přesně by to mohlo být a nejisté zůstává i datum příchodu na trh (určitě to však nebude dříve než letos na podzim, protože léto bude vyhrazeno uvedení nového iPhonu a v září se nejspíš objeví inovované iPody).

Další grafické ztvárnění Apple Tablet

Zpráva DigiTimes navíc mluví o tom, že by „netbook“ Applu měl mít formát elektronické knihy, což vyvolává spekulace o tom, že by tento přístroj mohl zahrnout také funkce elektronické čtečky. To by mohlo být jedním z lákadel takového zařízení, proti jednoúčelovým čtečkám elektronických knih (jako je třeba Kindle Amazonu), avšak aby se jim opravdu vyrovnal, musel by zmíněný displej mít vlastnosti elektronického inkoustu a současně se předpokládá, že bude nabízet plné barvy a podporu videa. Na takových displejích se sice skutečně pracuje, jenže zatím zůstávají ve stádiu prototypu, takže nedrží-li Apple nějaké utajené eso v rukávu, nedá se něco takového předpokládat pro nejbližší budoucnost.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: