Další zprávy o nové Apple TV - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Další zprávy o nové Apple TV

1. října 2010, 00.00 | Přicházejí první recenze a fotoreportáže z vybalování nové Apple TV. V jejím dešifrovaném firmwaru byly nalezeny další zajímavé věci a její Micro-USB port zřejmě půjde využít k prolomení ochran Applu.

Zpráv o nové Apple TV (někdy nazývané Apple TV druhé generace) přirozeně nadále přibývá. Už ve středu jsme informovali o tom, že zařízení brzy obdrží první zákazníci a že již byl dešifrován jeho zveřejněný firmware. Mezitím už nová Apple TV skutečně dorazila k prvním vlastníkům a ve firmwaru byly samozřejmě objeveny další nové skutečnosti, což vše se zde pokoušíme shrnout.

A již též víme. jak to vypadá v jejím nitru, iFixit novou Apple TV rozebrala, její zjištění podrobněji popisujeme v tomto článku. Zde stačí připomenout, že základní deska a další vnitřní elektronika silně připomínají iPad a že zařízení překvapivě obsahuje celých 8 GB lokální flash paměti.

Zajímavé informace ovšem přišly i z těchto dalších zdrojů:

První recenze a fotoreportáže z vybalování

PCMag přinesl poměrně obsáhlou recenzi nové Apple TV. Vyznívá vcelku příznivě, chválí kompaktní design, nižší cenu a možnost streamingu obsahu přístrojů s iOS, YouTube a internetové videopůjčovny Netflix a levné vypůjčování televizních pořadů za 0,99 USD z iTunes Store (v USA).

Jako zápory recenze uvádí nemožnost lokálního ukládání obsahu, omezení pouze na streaming a zatím nepříliš širokou nabídku obsahu k vypůjčení. Zařízení navíc lze připojit jen k televizorům s HDMI portem a HDMI kabel se s ním nedodává. Přesto celkové hodnocení zní „dobré“ a novou Apple TV považuje PCMag za vynikající řešení pro zákazníky iTunes Store a videopůjčovny Netflix.

Nevadí-li vám angličtina, můžete se podívat i na tuto videorecenzi serveru PCMag a samozřejmě nesmí chybět ani fotogalerie snímků z vybalování nové Apple TV.

Obsáhlou fotogalerii z vybalování nové Apple TV nabízí také AppleInsider, přináší velké množství fotografií v dost vysokém rozlišení.

A na nich je například vidět, že se zařízení dodává s ochrannou páskou oblepenou po obvodu, kterou je třeba odtrhnout, aby se odhalily porty a konektory.

Druhá stránka téhle fotoreportáže pak ukazuje Apple TV druhé generace v chodu. Již bez úvodního videa se rychle objeví obrazovka s uživatelským rozhraním, jež se příliš neliší od původní Apple TV, ve skutečnosti však jde o zcela nový hardware i software. Jenže většinu zobrazených služeb lze zatím používat pouze v USA, u nás by fungoval asi jenom přístup k YouTube a streaming obsahu z počítačů a z přístrojů s iOS.

Recenzí a fotoreportáží nové Apple TV určitě bude dále přibývat, ale již ty zde zmíněné poskytují vcelku postačující informace.

Nová zjištění ve firmwaru Apple TV

V úterý Apple uvolnil ke stažení firmware AppleTV2,1 pro novou Apple TV, který se téměř okamžitě podařilo dešifrovat (jde o variantu iOS 4.1, na niž pochopitelně fungovaly stejné metody jako na iOS pro jiné přístroje). Stal se proto předmětem intenzivního zkoumání a stále se v něm objevují další zajímavosti.

Odkazy na videokonference a na DVD

Například se v něm našel kód související s videokonferencemi, konkrétně rámec „Conference.framework“.

Nová Apple TV ovšem žádnou kameru nemá a není příliš pravděpodobné, že by Apple chystal nějaký takový doplněk (takže by televizory s Apple TV šly použít například pro videohovory Face Time). Spíše jde prostě o zapomenutý kód z iOS 4.1 pro iPhone a iPod touch, kde samozřejmě využití má.

A několik PLIST souborů ve firmwaru Apple TV dokonce obsahuje odkazy na výrobce DVD (konkrétně na firmy Sony, Sharp a Sanyo), zařízení však optickou mechaniku nemá a nezdá se, že by s ní Apple počítal, zřejmě se tak opět jedná o zbytky z časné beta fáze vývoje, kdy se zvažovaly různé alternativy.

Aplikaci „Lowtide“ se už podařilo zprovoznit na iPodu touch

Jak již víte, uživatelské rozhraní nové Apple TV, připomínající rozhraní Front Row té původní, obstarává aplikace „Lowtide“, což je aplikace iOS, jež se nahraje a spustí při zapnutí.

Teoreticky by se tedy měla dát provozovat i na jiných přístrojích s iOS, a to se skutečně už podařilo zařídit, píše o tom blog TUAW.

Dokázal to vývojář Dustin Howett, nebylo to však zase až tak jednoduché, protože bylo potřeba přenést na iPod touch (který samozřejmě musel mít otevřený firmware dovolující takové zásahy) některé vývojové rámce, jež se nacházejí pouze ve firmwaru Apple TV. Howett nakonec našel a přenesl ty, co k tomu byly potřeba a zajistil i další potřebné úpravy, tohle video ukazuje úspěšný výsledek jeho úsilí.

Jo však pouze technologická ukázka, protože potřebné úpravy firmwaru způsobují, že takovýto iPod touch se nedá normálně používat, k provozování ostatních aplikací se musí obnovit jeho původní firmware.

Micro-USB port Apple TV půjde použít k překonání ochran

Hackeři již intenzivně zkoumají firmware nové Apple TV, ale k vytvoření nástrojů, které umožní i běžným uživatelům snadné prolomení ochran Applu, bude třeba ještě dost práce. Ukazuje se však, že to nejspíš nebude až tak složité.

Prolomení firmwaru (takzvaný jailbreak) bude zřejmě možné zařídit podobně jako na jiných přístrojích s iOS, díky tomu, že nová Apple TV má Micro-USB port. Ten sice podle Applu slouží pouze k servisním účelům, ale zpráva The Apple Press sděluje, že po připojení k počítači přes tento port se Apple TV zaregistruje v iTunes.

A v iTunes se poté zpřístupní volba pro obnovu firmwaru, což dovolí uložit SHSH bloby, otevřít firmware příslušnou utilitou (odvozenou od těch stávajících pro iPhone, iPod touch a iPad) a nakonec nainstalovat neoficiální aplikace. Avšak aby byla Apple TV zaznamenána v iTunes, musí se odpojit její napájení a HDMI kabel.

Utilita TinyUmbrella už byla doplněna o možnost uložení SHSH blobů Apple TV a již se nalezl způsob, jak Apple TV přepnout do režimu DFU využívaného k prolomení firmwaru.

Dá se proto předpokládat, že by se zanedlouho mohly objevit utility umožňující otevření (jailbreak) nové Apple TV, pokud se neobjeví nějaké komplikace, k tomu by měla dopomoci rostoucí dostupnost skutečných Apple TV.

Proti stávajícím utilitám ovšem budou třeba určité úpravy, zejména co se týče dodatečných neoficiálních aplikací, protože Apple TV nepodporuje dotykové ovládání a vlastně ani spouštění aplikací třetích stran, ale určitě se najde dost vývojářů, kteří si s tím poradí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: