Apple začal řešit problém s prasklinami bílého MacBooku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple začal řešit problém s prasklinami bílého MacBooku

10. dubna 2009, 02.00 | Neveřejný věstník Applu naznačuje, že pouzdro 13“ bílého MacBooku může popraskat i bez zavinění uživatele, Apple v takovém případě zajistí jeho bezplatnou opravu.

Když Apple v lednu uvolnil modernizovanou verzi 13“ bílého MacBooku s polykarbonátovým pouzdrem, v následné diskusi se probírala také otázka prasklin v plastovém pouzdře těchto strojů. Čtenáře by proto mohlo zajímat, že Apple zřejmě tenhle problém uznal a řeší ho.

Už delší dobu se na diskusních forech objevují zprávy některých vlastníků těchto notebooků, že se jim na polykarbonátovém pouzdře objevují vlasové praskliny, přestože je používají zcela běžným způsobem.

Apple se k tomu sice jako obvykle veřejně nevyjádřil, ale AppleInsider tvrdí, že v soukromí problém v podstatě uznal, v březnu totiž rozeslal věstník (americkým) provozovatelům autorizovaných servisních služeb, v němž mění své dosavadní stanovisko k této věci.

12mm10042009f.jpg

Loni v listopadu se objevila zpráva, že Apple odmítá v rámci záruky opravovat praskliny v dolní části pouzdra, ale stejné potíže s horní částí nesoucí klávesnici a opěrky zápěstí vyřizuje.

Zmíněný věstník uvádí čtyři klíčové oblasti náchylné k prasklinám, patří k nim horní část pouzdra pod opěrkami zápěstí a trackpadem, oblast okolo I/O portů, zadní rohy a zadní větrací výdechy.

Apple však dodává, že prasklinami mohou být postiženy i další části pouzdra, proto ve všech případech mají servisy prasklinami postižené MacBooky pečlivě prozkoumat, aby zjistily, zda praskliny mohly vzniknout pádem notebooku nebo jiným poškozením zaviněným uživatelem.

Jestliže se jim žádné známky zavinění ze strany uživatele nepodaří odhalit, radí jim Apple, aby mu předali notebook k opravě bez ohledu na to, zda již uplynula jednoroční záruční doba (věstník samozřejmě popisuje situaci v USA).

Stejný postup platí i pro už neprodávaný černý plastový MacBook, ale na žádné další MacBooky se nevztahuje.

Lze předpokládat, že se Apple k těmto problémům obdobně postaví též v případě plastových MacBooků prodaných u nás, za nejdůležitější na této zprávě však považuji to, že Apple přinejmenším v některých případech připouští, že polykarbonátová pouzdra 13” MacBooků mohou popraskat bez zavinění uživatele, při rozhodování o koupi takovéhoto stroje bude tedy vhodné brát v potaz také tuto skutečnost.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: