Apple údajně letos chystá 22“ dotykový iMac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple údajně letos chystá 22“ dotykový iMac

20. ledna 2010, 00.00 | Podle tchajwanských zdrojů dostane dotykovou obrazovku také iMac, věrohodnost zprávy je však sporná.

Loni koncem října Apple uvedl nové 21,5“ a 27“ iMacy, jež přinesly řadu zajímavých novinek. Nyní se však objevily pověsti, že bychom se měli dočkat dalšího přírůstku do rodiny iMaců, tentokrát však vybaveného dotykovou obrazovkou.

Tchajwanský server DigiTimes cituje tamní čínsky psaný deník Commercial Times, podle něhož Apple plánuje ještě v letošním roce uvedení 22“ iMacu vybaveného dotykovou obrazovkou. Výrobu nového 22“ modelu by měla obstarat firma Quanta (ta zajišťuje výrobu mnoha značkových počítačů) a 22“ dotykové panely dodá tchajwanský výrobce Sintek Photronic.

Žádné další podrobnosti zpráva neuvádí a její věrohodnost je značně sporná. Informace z tchajwanských zdrojů se sice mnohokrát ukázaly jako pravdivé (vzhledem k tomu, že tamní firmy zařizují většinu OEM výroby osobních počítačů, není divu), ale ledacos vyvolává pochybnosti.

Například Sintek Photronic sice skutečně nabízí dotykové panely, avšak na svém webu uvádí pouze modely s úhlopříčkami od 2,8“ do 12“, o 22“ modelech se tam nepíše. Na druhou stranu 22“ dotykové panely od jiných výrobců jsou běžně dostupné už dnes, takto vybavená PC prodává třeba HP (jde o řadu stolních PC TouchSmart), sehnat se dají též u nás.

A zmíněný deník Commercial Times již dříve přinesl zprávy o chystaných nových Macích, jež se nepotvrdily, stačí připomenout jeho tvrzení o netbooku Applu z loňského dubna (pokud ovšem oním netbookem nebyl chystaný tablet). Podezření vzbuzuje i to, že by Apple přišel s dalším významně inovovaným modelem iMacu tak brzy po zásadní inovaci celé řady, ale úplně vyloučit to pochopitelně nejde.

Podle některých dohadů by Apple mohl nejprve představit svůj tablet, který přinese dotykové ovládání na větší obrazovce (pravděpodobně 10,1”) a jestliže se tento přístroj osvědčí, možná toto ovládání přenese také na Macy. Samozřejmě to však vůbec není jisté a skutečnost může být úplně jiná.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: