Apple spustil svůj webový obchod ve čtyřech dalších zemích včetně České republiky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple spustil svůj webový obchod ve čtyřech dalších zemích včetně České republiky

19. září 2011, 00.00 | Obchody Apple Online Store od dneška fungují ve čtyřech dalších zemích - České republice, Maďarsku, Polsku, a Spojených arabský emirátech, český obchod je plně lokalizovaný.

„Zrovnoprávňování“ naší země, co se týče nabídek a služeb Applu, postupuje sice pomalu, ale přece jenom kupředu a dnes došlo k další významné změně, byla totiž spuštěna česká verze webového obchodu Apple Online Store.

Obchody byly nově otevřeny pro čtyři země - Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Spojené arabské emiráty. Nás pochopitelně nejvíc zajímá český obchod, oficiální tisková zpráva rozesílaná médiím o něm říká toto:

Apple Online Store

  • Apple spustil v ČR svůj Online Store. Takže ode dneška je možné nakupovat většinu produktů z pohodlí svého domova - se službami, které jsou běžné také ve světových obchodech.
  • Veškerý servis je v českém jazyce a zákazníci si mohou vybrat z kompletní řady: iPad, iPhone, iPod nebo Mac a to jednoduše u svého počítače. V nabídce je i široké příslušenství.
  • Mezi službami obchodu je možné zvolit i osobni gravírovaný vzkaz, který je zdarma.
  • Apple Online Store umožňuje zvolit konfiguraci objednaného počítače Mac, takže si můžete postavit sestavu, která vám bude nejlépe vyhovovat.
  • Apple Online Store prodává i telefony iPhone.
  • Dodání je od nákupu nad 2950 Kč zdarma.

Nakupovat lze na webových stránkách obchodu a objednávat se dá též telefonicky na čísle 800 701 391.

Jak říká tisková zpráva, webový obchod nabízí přesně to, co obchody pro jiné země (s výjimkou rozšířených záruk), nyní tak jsou i pro české zákazníky dostupné všechny volitelné konfigurace Maců a dodatečné příslušenství. Jediný rozdíl spočívá v tom, že stránky jsou plně v češtině a ceny se udávají v korunách. Ceny obchod uvádí včetně DPH a zjevně se přepočítávají aktuálním kursem z cen pro eurozónu a vycházejí opravdu docela dobře, do značné míry je to však dáno poněkud nestandardně vyřešenou zárukou.

Jistou záruku totiž dostanete pouze pro první rok, ve druhém roce to již bude o hodně složitější. Podrobně to rozebírá tento článek na SuperApple.cz, který předkládá důkladnou právní analýzu celé záležitosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: