"Bohouš - Daniela" se Čechům líbí! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

"Bohouš - Daniela" se Čechům líbí!

PowerBook G4 Titanium

1. března 2001, 00.00 | PowerBook G4 Titánium dorazil do Prahy, stihnul již jednu tiskovou konferenci a aktuálně jej můžete vidět na pražském Výstavišti. Jak přišel k tak kuriózním jménům?

Nový PowerBook G4 Titanium se stává opravdovým fenoménem doby. Možná si ještě vzpomenete, že při první reportáži z MacWorldExpa jsem se o jeho designu vyjádřil dost kriticky. Již v diskusi u článku jsem za to byl skoro ukamenován a musím sebekriticky přiznat, že právem. Po dvou dnech s Titániem jsem mu beznadějně propadl. Ale vezměme to popořadě.

Dnešní článek je o příjezdu Titánia do Čech. Kolují sice zvěsti o několika individuálně dovezených - rozuměj propašovaných - kusech Titánií, ale s ohledem na celosvětovou špatnou dostupnost jich jistě budou maximálně kusy. Jistotou jest, že první oficiálně dovezený kousek se na naše území dostal v pondělí. Jde opravdu o jediný kousek s pomalejší (400MHz) G4kou, přesto je opravdu špičkový!

Hned na úterní dopoledne svolalo CDS tiskovou konferenci, na kterou pozvalo převážně IT novináře. Zprvu to vypadalo, že většina PC-novinářů akci bojkotuje, ale nakonec se sešlo cca 15 novinářů, což je na naše poměry slušné. Úvodní část vyčerpávající přednášky pana Němečka o celé produktové řadě Applu přijímalo publikum dost vlažně, což rozhodně nebyla chyba řečníka. I přes značnou hlasovou indispozici, která byla následkem strastiplného návratu z Budapešti na konci minulého týdne, byl výklad opravdu precizní, ale PCčkáře prostě jablíčka „neberou“. To se změnilo v okamžiku, kdy Petr Němeček vytáhl před nic netušící novináře Titánium tak, jak jej Steve Jobs a jeho tým stvořil. Následovaly rozpaky, nedůvěra, ale i neskývaný obdiv. Všichni nakonec museli uznat, že jde o opravdu skvostný kousek a ti, kdož měli sebou svoje do té doby milované notebooky, jen tiše bledli závistí. Uvidíme, zda se to projeví i na stránkách IT časopisů.

Z tiskové konference jsem odcházel již s PowerBookem pod paží resp. v krabici. Důvod byl prostý, podařilo se nám dohodnout s distributorem, že první veřejná premiéra Titánia v Čechách proběhne na našem stánku na veletrhu Reklama 2001 (28. 2. – 2. 3.). A tak se opravdu stalo, jak jsme vás již informovali, od včerejška až do pátku se můžete přijít podívat na pražské Výstaviště a Titánium si nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, potěžkat a polaskat.

Reakce z prvního dne lze shrnout velice jednoduše. Titánium se prostě líbí všem! Na stánku se sešli nejen návštěvníci, ale i celá řada vystavovatelů a všichni svorně přiznávají, že by jim Titánum moc slušelo. Rozhodně pokud najdete trochu času, tak se přijďte podívat, protože podobných veřejně přístupných akcí s Titániem nebude v blízké budoucnosti mnoho.

A na závěr ještě musíme vysvětlit nadpis tohoto článku. Protože se setkáváme s celou řadou více či méně povedených jmen pro nový PowerBook, rozhodli jsme se jej pokřtít nějakým nefalšovaným českým jménem. To se bohužel ukázalo jako opravdu velký problém, protože na naší výzvu nám přišlo nečekaně velké množství návrhů na pojmenování. Nakonec jsme zvolili hned dvě křestní jména, což je zaprvé moderní, za druhé to dává větší prostor pro výběr a hlavně to zjednodušilo volbu. Uvědomujeme si, že zvolená jména možná působí kuriózně, takže je rozhodně nikomu nechceme vnucovat. Přesto si myslíme, že „Bohouš – Daniela“ pro Titánium sedí.

K volbě Bohouše nás inspiroval jeden z čtenářů, který Titánium označil jako „bohovský stroj“. Přirovnání s nejvyšší autoritou je podle nás zcela na místě, takže Bohouš byl zvolen pro svůj religiózní podtext. Navíc Bohouš byl i televizní hvězdou minulých let a Titánium má stejné ambice se stát veřejně známou hvězdou. Daniela je pro PowerBook možná jméno trochu překvapivé, ale zhruba polovinu lidské populace tvoří ženy a nemůžeme jim upírat právo na Titánium. Dali jsme tedy prostor emancipaci a hledali i ženské jméno. Daniela byla zvolena na popud jednoho z návštěvníků našeho stánku. Ten na dotaz, se kterou z našich hostesek se chce vyfotografovat na památeční snímek, hrdě oznámil, že s tím krásným notebookem. Šlo o trochu netaktní, nicméně pochopitelný projev náklonnosti k technice, který jsme kompenzovali tím, že jsme pro Titánium vybrali jméno jedné z našich hostesek. Pokud s naší volbou nesouhlasíte, zcela to respektujeme a uvítáme v diskusním foru pod článkem vaše náměty, připomínky či vlastní jména.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: