Tipy a Triky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Obcování s ďáblem 9: Nové finty na programy

20. září 2001, 00.00 | Spustit program již umíme, a také víme, že většina příkazů shellu jsou docela obyčejné programy. Jak je tomu ale s normálními aplikacemi?

 

 

 

Obcování s ďáblem 8: Jak se do shellu volá, tak se program ozývá

13. září 2001, 00.00 | Možná vás překvapí, že spouštět programy už vlastně umíme - od začátku vlastně neděláme nic jiného!

 

 

 

Jak s PowerBookem na Internet

10. září 2001, 00.00 | Pokud máte PowerBook či iBook, určitě uvažujete i o možnosti připojení odkudkoliv a kdykoliv pomocí mobilního telefonu. Co všechno k tomu budete potřebovat a kolik to bude stát?

 

 

 

Obcování s ďáblem 7: Samá voda, přihořívá, hoří!

6. září 2001, 00.00 | Čím více souborů, čím složitější systém, tím častěji se stává, že něco hledáme a nemůžeme najít.

 

 

 

Mac OS X - uživatelské prostředí zblízka, 3. část

5. září 2001, 00.00 | Nejobdivovanější, ale také neproklínanější část nového Mac OS X - Dock, který v sobě sdružuje tolik funkcí, až je nemůže všechny dělat pořádně.

 

 

 

Obcování s ďáblem 5 - Stále soubory, hlavně linky

23. srpna 2001, 00.00 | Ačkoli o "práci se soubory" již mluvíme dost dlouho, dosud jsme se seznámili pouze s příkazy, vhodnými pro jejich prohlížení. Dnes se však již vrhneme na skutečnou "práci" - tj. kopírování, přejmenovávání, rušení a podobně.

 

 

 

Obcování s ďáblem 4 - Další práce se soubory

16. srpna 2001, 00.00 | Minule jsme se naučili využívat základní "triky" shellu pro specifikaci souborů - hvězdičku, hranaté závorky a podobně. Dnes si o nich řekneme malinko více, a podíváme se i na pár dalších příkazů.

 

 

 

Obcování s ďáblem 3 - Práce se soubory

9. srpna 2001, 00.00 | Minule jsme se jen tak "z rychlíku" seznámili s příkazy ls a cd, které nabízejí (velmi zhruba) podobné služby, jako okno Finderu: zobrazují složky a soubory. Dnes se na práci se soubory podíváme blíže.

 

 

 

Mac OS X - domovská složka a plocha

8. srpna 2001, 00.00 | V Mac OS X lze mnoho věcí celkem snadno přizpůsobit svým požadavkům, dnes si vysvětlíme, jak lze "přestěhovat" domovskou složku na jiný disk a také jak používat pod Mac OS X stejnou plochu jako pod Mac OS 9.

 

 

 

Obcování s ďáblem 2 - základy

2. srpna 2001, 00.00 | V druhém dílu seriálu už začneme s příkazovým řádkem pracovat a ukážeme si pár nejzákladnějších příkazů.

 

 

 

Strana výpisu

... 34

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: