Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod II - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod II

11. října 2005, 00.00 | V dnešním článku se opět vrátíme o pár dní zpátky do výstavní haly Porte de Versailles v Paříži a stejně jako v minulém článku se podíváme na to, co zde bylo k vidění pro iPody.

V dnešním článku se opět vrátíme o pár dní zpátky do výstavní haly Porte de Versailles v Paříži a stejně jako v minulém článku se podíváme na to, co zde bylo k vidění pro iPody.

TuneStage od Belkinu

Po několika měsících od uvedení prvních zpráv informujících o tom, že Belkin připravuje TuneStage, jsme se konečně dočkali. TuneStage je zařízení, jež zajistí přenos hudby z iPodu do domácího audio sestavy pomocí Bluetooth v1.2. Skládá se z malého nástavce (vysílače), který se nasadí na horní část iPodu (mini a veké iPody) a vysílá hudbu do druhé části podobné standardnímu routeru, jež je kabelem připojena k zesilovači. Z iPodu se tak stává dálkový ovladač vysílající hudbu do cca 10 metrů. De facto se jedná o podobné řešení jako je AirPort Express, ten ovšem posílá hudbu pomocí Wi-Fi, zatímco TuneStage pro přenos zvolil Bluetooth. A přiznám se, že toto řešení ve mě osobně přílišnou důvěru nevzbuzuje, ale dle komentářů uživatelů a recenze na iPodlounge se přeci jenom podařilo Belkinu přes Bluetooth zvuk přenášet v dostatečně kvalitní podobě. Plusem je i atraktivní vzhled, který podobným řešením z Asie dost chybí. Na redakční test si budeme muset ještě počkat, přesto TuneStage patří do kategorie produktů, které by v dnešním článku měly být zmíněny.

Logitech

Slušnou várku produktů nejenom pro iPod, ale i pro Mac OS X, prezentovala společnost Logitech. V nabídce mají bezdrátová sluchátka určená k iPodům. Vedle samotných sluchátek bez drátu naleznete v sadě i vysílač, který vzhledově ladí s iPodem a nasazuje se na horní část přehrávače. Sluchátka Wireless Headphones for iPod jsou nabízena ve dvou barevných variantách (černá a bílá). Pro přenos zvuku je stejně jako u TuneStage použita technologie Bluetooth a i zde se jedná o dobré provedení. Při poslechu není slyšet šum, jaký se běžně objevuje v levný Bluetooth sluchátkách a nedochází k znatelné degradaci zvuku. Velkým plusem je možnost ovládat iPod přímo ze sluchátek, které mají na jedné straně ovládání hlasitosti, pauza/play a posun skladeb. Pro spoustu uživatelů může být bezdrátový poslech přesně tím, po čem dlouhou dobu touží a vše nasvědčuje tomu, že právě společnosti Logitech se podařilo v tomto směru vytvořit sluchátka dostatečně kvalitní. Navíc Logitech nabízí více zařízení, která jsou s těmito sluchátky kompatibilní a je možné je tak spárovat s jinou vysílací stanicí, která může být připojena třeba k počítači či hifi soustavě.

Logitech nabízí i vlastní mobilní repráčky k iPodům, které jsou hodně podobné tomu, co nabízí ostatní prodejci - bílá barva, čistý vzhled, dálkové ovládání a dokový konektor. Název mají mm50 a i v tomto případě se dle zpráv z internetu jedná o kvalitní provedení a dobře znějící zvuk (samozřejmě vzhledem k velikosti a ceně). Oproti konkurenčním řešení mají o něco větší velikost, která na druhou stranu umožňuje použití větších reproduktorů. Poněkud nešťastně se jeví použití akumulátoru místo výměnných baterií, takže je nutné s sebou vždy vozit zdroj do sítě.

DLO

Zajímavým řešení pro domácí prohlížení fotek je produkt HomeDock for iPod od společnosti DLO (Digital Lifestyle Outfitters). Jedná se v podstatě o standardní dokový konektor, který disponuje všemi výstupy - t.j. audio, video a samotný dok. Navíc má ovšem dálkový ovladač. Výhodou proti ostatním je nižší cena, neboť HomeDock nemá žádné reprosoustavy a podobně. Jedná se tedy pouze o dálkové ovládání (s více než 14 funkcemi) na iPod a hezký stojánek. Hezký způsob, jak doma sledovat fotky či poslouchat iPod připojený k hifi sestavě. Dostupný by měl být v USA v říjnu za cenu 99 USD.

Další fotky z výstavy
Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: