Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod II - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů

Periferie

Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod II

11. října 2005, 00.00 | V dnešním článku se opět vrátíme o pár dní zpátky do výstavní haly Porte de Versailles v Paříži a stejně jako v minulém článku se podíváme na to, co zde bylo k vidění pro iPody.

V dnešním článku se opět vrátíme o pár dní zpátky do výstavní haly Porte de Versailles v Paříži a stejně jako v minulém článku se podíváme na to, co zde bylo k vidění pro iPody.

TuneStage od Belkinu

Po několika měsících od uvedení prvních zpráv informujících o tom, že Belkin připravuje TuneStage, jsme se konečně dočkali. TuneStage je zařízení, jež zajistí přenos hudby z iPodu do domácího audio sestavy pomocí Bluetooth v1.2. Skládá se z malého nástavce (vysílače), který se nasadí na horní část iPodu (mini a veké iPody) a vysílá hudbu do druhé části podobné standardnímu routeru, jež je kabelem připojena k zesilovači. Z iPodu se tak stává dálkový ovladač vysílající hudbu do cca 10 metrů. De facto se jedná o podobné řešení jako je AirPort Express, ten ovšem posílá hudbu pomocí Wi-Fi, zatímco TuneStage pro přenos zvolil Bluetooth. A přiznám se, že toto řešení ve mě osobně přílišnou důvěru nevzbuzuje, ale dle komentářů uživatelů a recenze na iPodlounge se přeci jenom podařilo Belkinu přes Bluetooth zvuk přenášet v dostatečně kvalitní podobě. Plusem je i atraktivní vzhled, který podobným řešením z Asie dost chybí. Na redakční test si budeme muset ještě počkat, přesto TuneStage patří do kategorie produktů, které by v dnešním článku měly být zmíněny.

Logitech

Slušnou várku produktů nejenom pro iPod, ale i pro Mac OS X, prezentovala společnost Logitech. V nabídce mají bezdrátová sluchátka určená k iPodům. Vedle samotných sluchátek bez drátu naleznete v sadě i vysílač, který vzhledově ladí s iPodem a nasazuje se na horní část přehrávače. Sluchátka Wireless Headphones for iPod jsou nabízena ve dvou barevných variantách (černá a bílá). Pro přenos zvuku je stejně jako u TuneStage použita technologie Bluetooth a i zde se jedná o dobré provedení. Při poslechu není slyšet šum, jaký se běžně objevuje v levný Bluetooth sluchátkách a nedochází k znatelné degradaci zvuku. Velkým plusem je možnost ovládat iPod přímo ze sluchátek, které mají na jedné straně ovládání hlasitosti, pauza/play a posun skladeb. Pro spoustu uživatelů může být bezdrátový poslech přesně tím, po čem dlouhou dobu touží a vše nasvědčuje tomu, že právě společnosti Logitech se podařilo v tomto směru vytvořit sluchátka dostatečně kvalitní. Navíc Logitech nabízí více zařízení, která jsou s těmito sluchátky kompatibilní a je možné je tak spárovat s jinou vysílací stanicí, která může být připojena třeba k počítači či hifi soustavě.

Logitech nabízí i vlastní mobilní repráčky k iPodům, které jsou hodně podobné tomu, co nabízí ostatní prodejci - bílá barva, čistý vzhled, dálkové ovládání a dokový konektor. Název mají mm50 a i v tomto případě se dle zpráv z internetu jedná o kvalitní provedení a dobře znějící zvuk (samozřejmě vzhledem k velikosti a ceně). Oproti konkurenčním řešení mají o něco větší velikost, která na druhou stranu umožňuje použití větších reproduktorů. Poněkud nešťastně se jeví použití akumulátoru místo výměnných baterií, takže je nutné s sebou vždy vozit zdroj do sítě.

DLO

Zajímavým řešení pro domácí prohlížení fotek je produkt HomeDock for iPod od společnosti DLO (Digital Lifestyle Outfitters). Jedná se v podstatě o standardní dokový konektor, který disponuje všemi výstupy - t.j. audio, video a samotný dok. Navíc má ovšem dálkový ovladač. Výhodou proti ostatním je nižší cena, neboť HomeDock nemá žádné reprosoustavy a podobně. Jedná se tedy pouze o dálkové ovládání (s více než 14 funkcemi) na iPod a hezký stojánek. Hezký způsob, jak doma sledovat fotky či poslouchat iPod připojený k hifi sestavě. Dostupný by měl být v USA v říjnu za cenu 99 USD.

Další fotky z výstavy
Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Nic moc

Autor: iBobek-mac.one Muž

Založeno: 11.10.2005, 08:01
Odpovědí: 0

jak říkám, nic moc novinky, ale stejně bych se tam koukl:)

Odpovědět na příspěvek

Ochrana

Autor: Roman Šula Muž

Založeno: 11.10.2005, 10:14
Odpovědí: 0

Docela by mě zajímalo, jak se s tím BT vypořádali s ochranou, protože pokud vím, tak třeba do oné Motoroly s iTunes se může hudba sypat jenom po drátě právě z důvodů, aby se nadala klonovat do více zařízení najednou. Zrovna tak se iTunes z Motoroly dá poslouchat také jen po drátě, nikoliv přes BT sadu, opět nejspíš z důvodu ochrany autorských práv.

Odpovědět na příspěvek

vietnamská tržnice

Autor: BlueHawk Muž

Založeno: 11.10.2005, 10:47
Odpovědí: 0

Petr Mára proudly presents vietnamská tržnice part 2 - the second chapter.

Odpovědět na příspěvek

RE: vietnamská tržnice

Autor: zelenycaj Muž

Založeno: 11.10.2005, 13:06

BlueHawk proudly presents his racist ignorant attitude!

Odpovědět na příspěvek

*

Autor: j.t.d Muž

Založeno: 11.10.2005, 20:39
Odpovědí: 0

Ano, kapku to připomíná bazar nebo blešák spousty nevkusností k iPodům...
I když "i am made for you" opravdu zaujme, byť není poznat, co je ten výrobek vlastně zač (identifikovat jde na obrázcích snad jen repráky)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: