Tržní podíl iPhone nadále roste, nejvíce v USA - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůNovinky

Tržní podíl iPhone nadále roste, nejvíce v USA

3. září 2013, 07.30 | Podíl chytrého telefonu iPhone na prodeji nových smartphonů nadále narůstá. V období od května do července letošního roku dosáhl jeho podíl 43.4 %, což představuje meziroční nárůst oproti stejnému období o 7.8 %. Ve sledovaných evropských zemích je podíl iPhone podstatně nižší, i když i zde dosáhl za uplynulý rok růstu o 3.1 % na celkový podíl ve výši 17.9 %. To vše ještě před uvedením levné verze iPhone 5C, která je očekávána ve druhé polovině tohoto měsíce.

I po více než šesti letech na trhu a s mnohem silnější konkurencí po boku se smartphonu iPhone stále daří zaujmout nové zákazníky. Podle studie společnosti Kantar zaměřené na nové prodeje chytrých telefonů se iPhonu daří posilovat především na úkor konkurenční platformy Android. Konkrétně v USA, nejsilnějším trhu jak pro iPhone, tak pro Apple obecně, se prodeje chytrého telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku za sledované období meziročně zvýšily o 7.8 %, zatímco podíl zařízení s OS Android poklesly o 7.6 %.

 

 

Posilovat se iPhone dařilo i na většině evropských trhů, byť v mnohem menším měřítku, než v USA. Mnohem nižší pak byl i celkový podíl iPhone na nových prodaných smartphonech. Nejlépe se iPhone dařilo ve Velké Británii, kde překvapil meziročním nárůstem podílu o 7.8 % na velmi slušných 31.1 %. Oproti tomu v Německu iPhone zaznamenal pokles o 2.1 % na 11.2 % podílu na trhu. V dalších sledovaných evropských zemích, tedy Francii, Itálii a Španělsku dosáhl iPhone celkově nižšího tržního podílu i kladné meziroční změny.

 

 

Za zmínku stojí také mexický trh, kde platforma iOS jako celek jako na jediném trhu silně zaostává prakticky za veškerou měřenou konkurencí. Důvodem je pravděpodobně příliš vysoká cena telefonů iPhone vůči úrovni mezd v zemi.

 

 

Jak už bylo uvedeno v úvodu, očekávaná levnější verze iPhone označovaná jako iPhone 5C tržní podíl iPhone pravděpodobně dále a vcelku razantně navýší. O dopadu na konkurenci je možné spekulovat, leč zdá se, že nejvíce by příchodem levnějšího modelu iPhone byla postižena především zařízení postavená na OS Android. Zajímavý bude také případný dopad na platformu Windows Phone, která aktuálního růstu dosáhla právě díky představení levnějších zařízení. Je tak možné, že levnější iPhone by pomalou expanzi systému Windows Phone mohl zpomalit nebo zcela zastavit.

 

Celá zpráva společnosti Kantar je k dispozici ke stažení zde.

 

 

Přečtěte si také:

Představení nového iPhone se blíží. Díl 1: Očekávat se dá mnoho

Pětina nových majitelů iPhone přešla z Androidu, tvrdí studie

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: