Softwarové novinky z Macworld Expo - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Softwarové novinky z Macworld Expo

21. ledna 2004, 00.00 | O softwarových novinkách uvedených přímo firmou Apple a také o nových produktech od Microsoftu jsme si již řekli, ovšem v rámci Macworld Expa se objevila řada dalších produktů. Dneska se podíváme na programy Macromedia Director MX 2004, DVD přehrávač TransLucy a nástroj pro snadnou tvorbu filmů QTVR.

O softwarových novinkách uvedených přímo firmou Apple a také o nových produktech od Microsoftu jsme si již řekli, ovšem v rámci Macworld Expa se objevila řada dalších produktů. Dneska se podíváme na programy Macromedia Director MX 2004, DVD přehrávač TransLucy a nástroj pro snadnou tvorbu filmů QTVR.

Macromedia Director MX 2004

Společnost Macromedia na Macworldu uvedla verzi MX svého populárního programu Director pro tvorbu multimediálních prezentací a aplikací. Ačkoliv je Director zastíněn Flashem, který je ideální jako nástroj pro snadnou tvorbu webových aplikací především pomocí vektorové grafiky, je to předchůdce Flashe, který poskytuje mnohem více možností a nástrojů.

Mezi nové vlastnosti patří: podpora DVD videa, snadná integrace a ovládání, včetně možnosti nastavení událostí spojených s DVD - například otevření webové stránky v určitý moment a podobně; lepší podpora Java Scriptu a zlepšená syntaxe vlastního jazyka Lingo; snadnější publikování přehrávačů pro Windows a Maca včetně uložení si příslušných předvoleb ke každému projektu; integrace s Flash 7 (MX 2004) a Fireworks MX 2004, inovované uživatelské rozhraní; podpora více než 40 typů mediálních souborů - DVD video, Flash, WAV, AIFF, PNG, MP3 a řada dalších, včetně podpory pro formáty QuickTime 6, Windows Media a Real; řada dalších novinek včetně lepší podpory prohlížení a používání obsahu pro uživatele s postiženími.

Nová verze se začne prodávat v únoru a stojí 1199 USD dolarů za plnou verzi.

TransLucy

Zajímavých příspěvkem do oblasti multimédií je DVD přehrávač TransLucy od firmy CE Software. Základním tahákem tohoto přehrávače je, že umožňuje na počítačích s podporou QuartzExtreme přehrávat video v okně s nastavenou průhledností, a tak například sledovat výukové DVD a při tom pracovat. O tom nakolik podobnou funkci využijete si můžete popřemýšlet sami, ovšem přehrávač by mohl mít jinou výhodu - pokud je postavený na vlastní technologií CE Software a nevyužívá systémových služeb (což nemůžeme v daný okamžik potvrdit), mohl by podporovat přehrávání DVD na počítačích s externí DVD mechanikou. Cena TransLucy je 15 USD, demoverze ke stažení zdarma.

Piximation

Aplikace Piximation slouží ke snadné výrobě filmů QTVR (neboli QuickTime Virtual Reality), kdy uživatel může prohlížet objekt z různých úhlů (druhým využiíám QTVR je možnost "rozhlížení" se kolem sebe). Program Piximation má umožňovat snadnou výrobu takovýchto filmů bez použití sofistikovné techniky - na snímání stačí defacto libovolná FireWire nebo USB kamera, případně i digitální fotoaparát, pro pohyb objektu lze použít v podstatě cokoliv, jak motorické, tak manuálně ovládané otočné plošiny (resp. cokoliv co je schopno se otáčet kolem osy, klidně i gramofon). Software má být dostatečně inteligentní, aby si "vytáhl" všechny potřebné informace a poskládal výsledný film QTVR. Cena programu Piximation je 99 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Adobe golive 7

Autor: iPod Muž

Založeno: 21.01.2004, 14:55
Odpovědí: 0

Potřeboval bych někde sehnat,rád bych podrobný,ale nemusí návod na Adobe golive 7 ! Nebo češtinu(ale asi marná snaha) ! Chci si vůbec poprví založit stránku,takže nemám ani páru jak se s takovými programy pracuje,co je co ,kde mám hledat to! atd...
Takže doufám že se mezi vámi někdo najde a dokážemi tento začátečnickej problém dostatečně vyřešit!!!

Zbohem a sláva APPLU a ADOBE GOLIVE

Odpovědět na příspěvek

RE: Adobe golive 7

Autor: ZhuJo Muž

Založeno: 22.01.2004, 08:49

Jednak Macromedia Dreamweaver je lepsi, to za a.)
a za b.) pokial to mas legalne kupene, tak ten manual mas :-)))

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Adobe golive 7

Autor: iPod Muž

Založeno: 22.01.2004, 16:11

Tak tedy za a)Macromedia Dreamweaver už mám jako demo
a za b) Adobe golive 7 jsem si stáhl na vyzkoušení


je to ale složité co???

Odpovědět na příspěvek

RE: Adobe golive 7

Autor: keru Muž

Založeno: 22.01.2004, 16:18

jestli chces mel bych mit nekde v PDF nejakej Step by step ke Golive 5, ale to je jedno pracuje se v tom stejne a je to tam docela dobre vysvetleny.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Adobe golive 7

Autor: iPod Muž

Založeno: 22.01.2004, 19:58

Mockrát děkuji můžeš mi to poslat na

lukas.h@mac.com

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Adobe golive 7

Autor: hugo schwarz Muž

Založeno: 29.12.2005, 14:03

muzes mi jej take preposlat?
hugo.schwarz@centrum.cz

dekuju
hugo

Odpovědět na příspěvek

test - sorry

Autor: Tester Muž

Založeno: 09.02.2004, 18:36
Odpovědí: 0

test

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: