Příprava na první duben aneb tento Apríl se vám opravdu povede - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Příprava na první duben aneb tento Apríl se vám opravdu povede

31. března 2005, 00.00 | První duben je v našich krajích oblíbeným dnem a vyvést kamarády a kolegy z rovnováhy menším či větším vtípkem k tomuto dni prostě patří. Proto se dnes podíváme na utilitky, které dokáží uživatele hodně zmást, zvlášť pokud je šikovně nastražíte. A vzhledem k tomu, že Apríl bude již zítra, máte nejvyšší čas si všechny prográmky stáhnout, dostat se k počítači kolegy (šéfa/manželky/manžela/přítelkyně/přítele) a vše narafičit, aby se vám 1. duben opravdu povedl.

První duben je v našich krajích oblíbeným dnem a vyvést kamarády a kolegy z rovnováhy menším či větším vtípkem k tomuto dni prostě patří. Proto se dnes podíváme na utilitky, které dokáží uživatele hodně zmást, zvlášť pokud je šikovně nastražíte. A vzhledem k tomu, že Apríl bude již zítra, máte nejvyšší čas si všechny prográmky stáhnout, dostat se k počítači kolegy (šéfa/manželky/manžela/přítelkyně/přítele) a vše narafičit, aby se vám 1. duben opravdu povedl.


Podpis v emailu

Používá váš šéf standardní podpis v emailu? Má tam uvedeno něco ve smyslu, s pozdravem, přeji hezký den a kontaktní informace? Tak to je zcela ideální. Až se vzdálí od počítače, zapněte jeho Mail a podívejte se do předvoleb do záložky Podpisy (Signatures). Zvolte ten podpis, který používá, a pod něj připište nějakou peprnou hlášku. Vzhledem k tomu, že jsme slušný server, nebudu vám moc pomáhat, ale blíží se přece Apríl, tak se nestyďte! Následně tuto hlášku označte a v menu vyberte Format -> Show Colors a vybraný text změňte na bílo. Zavřete předvolby a uložte změny. Důležité je, aby v Mailu bylo zapnuto posílání emailů v HTML formátu - jinak řečeno formátovaný text nebo taky Rich Text. Tuto volbu můžete zapnout v předvolbách v záložce Composing.

Jak vám je asi jasné, bílý text na pozadí nebude vidět, takže ani majitel takto upraveného podpisu nepozná, že vše není zcela tak, jak má být a změny si nevšimne. Vámi přidaného dovětku si ovšem všimnou uživatelé, jejichž emailový klient nepodporují formátovaný text (PDA, mobilní telefony a podobně), nebo uživatelé, kteří preferují prostý text nebo zprávy do prostého textu konvertují (při odpovědích a přeposílání zpráv). Teď už jen vymyslet dostatečně vtipnou hlášku a zamést po sobě stopy.


Zlobivé Safari

V tomto žertíku pozlobíme webový prohlížeč Safari - necháme jej každých 10 minut otevřít jednu z nadefinovaných webových stránek. Nejprve si stáhněte a našeho serveru stáhněte AppleScript.

Ten otevřete ve Script Editoru a upravíte si jej dle vlastních preferencí - www adresy můžete přepsat jakoukoliv webovou stránkou chcete a jen na vás záleží, na co bude majitel napadnutého počítače každých deset minut koukat. V příkladu jsou uvedeny pouze 3 adresy, ale klidně jich může být třeba deset - stačí druhý řádek zkopírovat a přepsat. Až vyberete dostatečný počet stránek s lechtivým obsahem, stáhněte si Cronnix a přemístěte se k počítači vašeho cíle. Upravený skript nahrajte do složky /Library(Knihovna)/Scripts/ na startovacím disku. Nainstalujte Cronnix a kliněte na New -> Expert a do položky Minutes napište '0,10,20,30,40,50', do Hour a do Day of Week vložte hvězdičku '*', do Day of Month '1' a do Month '4'. Do políčka Command napište 'osascript /Library/Scripts/Safari.scpt'

Tím jsme nastavili, aby 1. dubna byl spuštěn náš skript každých deset minut - přesné nastavení můžete vidět i na obrázku. Cronnix nám zajistí, aby byl AppleScript spuštěn každých deset minut a AppleScript funguje tak, že na zavolání náhodně otevře jednu z vypsaných webových stránek. Samozřejmě si jej můžete přepsat a nahradit vlastním kódem. Výhodou je, že tento žertík funguje přesně jeden den a pak zase z ničeho nic Safari přestane zlobit, čímž byste měli svou oběť dostatečně zmást.


Uřvaný spořič obrazovky

Má váš kolega oblíbený spořič obrazovky, kde plavou rybičky, bublá akvárium a u kterého pravidelně relaxuje? Zkuste mu pro první duben připravit trochu silnější kávu. Na jeho počítač nahrajte Save Hollywood do 'domovská složka/Library(Knihovna)/Screen Savers/'. Save Hollywood je spořič obrazovky, který nám umožní si jako screensaver vybrat video uložené na disku.

Druhou částí vtipu je připravit si video, které by kolegu dostatečně vyvedlo z míry - ideální jsou peprné záběry z posledního firemního večírku, o kterých samozřejmě kolega vůbec neví. Pokud nemáte takto zajímavé materiály, zkuste něco takového natočit nebo sáhněte po nekonečné studnici trailerů na apple.com/trailers. Ideální je trailer s Adamem Sandlerem nebo Robem Schneiderem. Důležité je, aby videoklip byl dostatečně hlučný a divoký a dokázal kolegu zaskočit. S trailerem z Titaniku velkou parádu neuděláte. Když máte video připravené, nahrajte ho na kolegův počítač a spusťte Předvolby systému a zvolte nastavení pro plochu a spořič obrazovky (Desktop & Screen Saver). V části věnované spořičům vyberte Save Hollywood a klikněte na Options a následně na Add. Vyberte video a potom nastavte hlasitost na maximum a u velikosti zvolte Sized to Fill Screen. Vše uložte, ještě zkontrolujte po jaké době se spořič spouští a eventuelně nastavte kratší čas. Nenápadně opusťte kolegovo místo a připravte se na výraz v jeho obličeji, až mu spořič obrazovky naběhne.


Převzato z časopisu MacAddict, redakce serveru MůjMac nebere žádnou odpovědnost za škody způsobené postupy uvedenými v tomto článku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: