Jak by mohl vypadat příští iPod - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Jak by mohl vypadat příští iPod

1. února 2007, 11.00 | MacNewsWorld přinesl úvahu o tom, jak by mohl vypadat příští iPod. Možná to zaujme i vás.

MacNewsWorld vydal zajímavou úvahu Erica Benderoffa z Chicago Tribune o tom, jak by mohl vypadat příští iPod. Benderoff tvrdí, že pokud chcete vidět, jak bude příští iPod vypadat, musíte se podívat na web Applu na ukázková videa k iPhonu. Připomíná, že sice jsou všichni nadšení z iPhonu, mluví o revoluci a tak podobně, ale nikdo se pořádně nezeptal, jak to ovlivní iPod?

Benderoff si myslí, že docela hodně. Nakonec Apple sám označuje iPhone za zatím nejlepší iPod a jeho nové technologie, především dotyková obrazovka, se určitě nebudou omezovat jen na telefon za 500 USD. Je pevně přesvědčen, že na podzim, až vyšumí mediální ruch kolem uvedení iPhonu na trh, přijde nový iPod, s dostatečným předstihem, aby stihnul vánoční sezónu.

Eric Benderoff předestírá ucelenou vizi toho, jak má nový iPod vypadat, takže nezapomeňte, že následující řádky odrážejí jeho názory, ovšem když se nad nimi zamyslíte, musíte mu v mnohém dát za pravdu.

Apple sice nikdy nemluví o svých plánech do budoucnosti, avšak chce si podržet pověst inovátora a také hodlá zachovat výjimečné postavení své řady iPodů, na nichž do značné míry závisejí jeho zisky. Stačí porovnat již celkem 90 milionů prodaných iPodů a plány Microsoftu prodat 1 milion přehrávačů Zune za první rok. iPod by už ovšem dávno potřeboval modernizaci, přístroje poslední, páté generace přišly na trh před dvěma roky. Ostatní nestojí na místě, a tak se Applu vyplatí přenést do nejvyššího příslušníka řady iPodů, video iPodu, nové prvky z iPhonu.

Benderoff předpovídá, že z tohoto důvodu přijde šestá generace iPodu, určená pro ty, kdo nebudou chtít vydat 500 USD či více za telefon s 4 či 8 GB paměti. Místo toho iPod nabídne diskovou paměť s kapacitou alespoň 80 GB (příslušný hardware právě přichází na trh), ale hodně prvků si vypůjčí z iPhonu. Především širokoúhlou dotykovou obrazovku s novým ovládáním, jež tolik nadchlo všechny, kdo si mohli vyzkoušet iPhone. Zvlášť při procházení alb to přinese zcela nový zážitek. Navíc soudí, že proti iPhonu bude tato obrazovka větší a s ostřejším obrazem.

Dále si myslí, že by si pár věcí mohl nový iPod zapůjčit též od Zune. Například integrovaný FM tuner, možnost bezdrátového sdílení skladeb a také Bluetooth připojení, vhodné pro připojování periférií (především sluchátek), čímž se omezí změť kabelů. Vzhledem k tomu, že tohle všechno (kromě rozhlasového tuneru) se v iPhonu nachází, není nijak přehnané očekávat to rovněž v novém iPodu.

Rozhodující bude samozřejmě cena. Zde Benderoff vychází ze svých zkušeností s minulými iPody a odhaduje, že by se měla pohybovat kolem 350 USD, protože tuto hodnotu Apple udržuje pro své špičkové iPody.

Na závěr své úvahy připomíná, že zatímco v oblasti telefonů Apple teprve vstupuje do neznámých vod, v hudbě si již omočil celé tělo. A proto se vsází (neříká však o kolik), že do konce roku 2007 Apple prodá víc nových iPodů než iPhonů.

Samozřejmě na potvrzení nebo vyvrácení této sázky si budeme muset počkat, avšak proti některým nedávným analytickým výplodům to zní celkem rozumně. Zvlášť když si uvědomíme, že stále mluví hlavně o americkém trhu. Tam určitě bude spousta lidí, co si rádi pořídí nový iPod, ale nijak zvlášť netouží po novém mobilním telefonu. A též mnoho dalších, kteří nebudou chtít zaplatit cenu iPhonu, přesto by rádi měli iPod s novým dotykovým ovládáním. Uvidíme, zda takto uvažuje také Apple.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: