Blížící se Mac Expo a otevření prvního Apple Storu v Evropě - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů

Polemiky

Blížící se Mac Expo a otevření prvního Apple Storu v Evropě

1. listopadu 2004, 00.00 | Dnes se ještě jednou vrátíme k akci pořádané minulý týden v úterý v San Jose. Steve Jobs uvedl nové iPody a rozšíření iTunes Music Store do dalších evropských zemí. O iPodech jsme se již zmiňovali, ale Steve uvedl i pár nových informací o iTunes Music Store, oficiálně potvrdil otevření prvního evropského Apple Storu, se kterým souvisí i další akce, jež se bude konat v listopadu - MacExpo v Londýně.

Dnes se ještě jednou vrátíme k akci pořádané minulý týden v úterý v San Jose. Steve Jobs uvedl nové iPody a rozšíření iTunes Music Store do dalších evropských zemí. O iPodech jsme se již zmiňovali, ale Steve uvedl i pár nových informací o iTunes Music Store, oficiálně potvrdil otevření prvního evropského Apple Storu, se kterým souvisí i další akce, jež se bude konat v listopadu - MacExpo v Londýně.


iTunes Music Store

Internetový obchod iTunes Music Store sa dále rozpíná a byl zpřístupněn i dalším hudebním fanouškům v těchto zemích: Rakousko, Belgie, Finsko, Řecko, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Portugalsko a Španělsko. Cena zůstává stejná - tedy 0.99 EUR za skladbu. Následovat by měla Kanada, kde by měl být iTunes Music Store spuštěn v průběhu listopadu. Ironií osudu zůstává, že písničky kapely U2, která se této speciální akce také zúčastnila a uvedla se Stevem Jobsem nový U2 iPod, nebude možné koupit v zemi, odkud kapela pochází - Irsku. Steve Jobs se v úterý také pochlubil s informacemi o prodejích skladeb přes internet a zdůraznil, že za posledních 5 měsíců došlo k nárůstu o 64 procent.

Prodaných písniček:

Květen - 10 830 537
Červen - 12 331 133
Červenec - 15 103 099
Srpen - 15 665 890
Září - 16 229 955
Říjen - 17 726 830 (předpokládané množství)

Poznámka - v polovině června došlo ke spuštění iTunes Music Store ve Velké Británii, Francii a Německu, předtím bylo možno nakupovat pouze v USA. Evropské iTunes Music Store v současnosti nabízí přes 700 000 skladeb od čtyř největších hudebních vydavatelství a od více než 100 nezávislých nahrávacích společností.

Steve Jobs dále uvedl, že iTunes Music Store si udržuje 70% podíl na trhu s online hudbou a že aplikace iTunes pro Mac a PC byla celkem stažena více než 85 milion krát. Den po uvedení nových iPodů a rozšíření iTunes Music Store vzrostla cena akcie nad 50 USD, což je poprvé za poslední čtyři roky.


MacExpo

Stejně jako rok minulý, i tento podzim se bude konat výstava MacExpo v Londýně. Od 18. - 20. listopadu (čtvrtek, pátek a sobota) bude možné potkat tisíce návštěvníků v Business Design Centre v Islingtonu. Společně s pařížským Apple Expo se jedná o největší výstavu v Evropě a jistě pochopíte, že na takovém místě nemůžeme chybět. Mezi vystavovateli lze nalézt například Adobe, AM Micr , Bose, BT OpenZone, Dreamtek, Epson, HP, Microsoft, Quark, Sony, Harman, Roku, Hermstedt, Sennheiser, JVC, DLO, Elgato a samozřejmě Apple. Na své si přijdou nejen fanoušci Applu, kteří zde naleznou nejaktuálnější produkty, různé semináře a konference, ale i všichni, kteří se zajímají o novinky v oblasti elektroniky - plazmové televize, bezdrátové hi-fi sestavy, digitální fotoaparáty a kamery a podobně. Jestliže zvažujete návštěvu Londýna, určitě neodjíždějte před 20. listopadem. Ten den dojde k otevření prvního evropského Apple Storu a byla by chyba si tuto událost nechat ujít.

Apple Store v Regent Street

Dohady na internetu se potvrdily a nyní je již jisté, že 20. listopadu v 10.00 dojde ke slavnostnímu otevření Apple Storu v Regent Street. Pro prvních 2 500 návštěvníků je připraveno tričko s logem Applu zdarma a všichni mají možnost se zúčastnit losování o dárek v hodnotě převyšující £2000. Jedná se Digital Lifestyle Collection, která obsahuje 17" iMac G5 (1.8 GHz), iPod mini, digitální fotoaparát Canon IXUS 500, digitální kameru Canon MV700i a barevnou inkoustovou tiskárnu Epson Stylus Photo R200. Aby toho nebylo málo, Apple bude mít na skladě 300 kusů Lucky Bag neboli "šťastných tašek" za cenu £250. Lucky Bag je velká černá taška v níž se nachází několik Apple produktů v téměř trojnásobné hodnotě (cca £700). Nevýhodou je, že dopředu nevíte, co se v té vaší nachází a kupujete tak trochu zajíce v pytli. Stejný postup byl použit i při otevření jiných Apple Storů a v těchto dárkových baleních šlo nalézt například iSight kameru, Bluetooth USB adaptér, Bluetooth myš, aplikaci Keynote, předplatné .Mac a 10% slevu na nákup. Některé měly uvnitř bonus v podobě iPodu a iPodu mini. Co přesně budou obsahovat ty, které budou k dostání v Londýně, nemůžeme s určitostí řici, respektive určitě se bude jednat o podobný mix, ale zda se v některé bude nacházet i iPod Photo je těžké odhadnout. V každém případě tato nabídka zaručí Applu dlouhou frontu před otevřením, a pokud i vy chcete jednu tašku pro sebe (nebo na ní zbohatnout a prodat ji na ebay.com), pravděpodobně se v té frontě uvidíme.

V Apple Storu budete moci nejenom nakupovat, ale využít i další služby. Mezi nimi je 14 metrový Genius bar - místo, kde dostanete odpovědi na své otázky týkající se Apple produktů, a Theatre - "divadlo", kam se může posadit až 64 návštěvníku a sledovat zdarma přednášky a workshopy. Pro řešení konkrétních problémů a postupů slouží Studio - dočkáte se pomoci lidí z řad profesionálních kreativců a pro každého, kdo má zájem o specializované školení, má Apple připravené dvě místnosti v horním patře Apple Storu. Plně vybavené učebny pro 12 lidí a množství placených workshopů by měly uspokojit každého.

Apple plánuje pořádat v Apple Storu i různé speciální akce - například v neděli 21. listopadu od 15.00 zde bude mít koncert kapela Steriogram, jejíž písničku Walkie Talkie Man jste mohli zaznamenat v reklamě na iPod & iTunes. Hned v pondělí od 19.00 zde bude přednášet Andy Ihnakto, následující dny pak Steve Levine a Nick Hayes. Celkem by zde v listopadu mělo proběhnout přes 250 různých akcí.


Keynote 2.0 a iPhoto pro PC?

Na závěr jsem si nechal dvě spekulace, na které při brouzdání internetem můžete narazit. Pokud jste sledovali video záznam z úterní akce, asi vám neunikly nové přechody mezi stránkami při prezentaci Steva Jobse (jestliže ano, fotografie můžete nalézt zde). Vzhledem k tomu, že tyto efekty v současné verzi Keynote rozhodně nenajdete, pravděpodobně má již Steve novou a zatím neuvedenou verzi Keynote na testování. Dále se hodně spekuluje o uvedení další Apple aplikace na platformu Windows - iPhoto. Vzhledem k uvedení iPod Photo by se jednalo o logický krok a Apple by tak mohl pomalu tlačit PC uživatele do používání dalších vlastních programů. I když zde je potřeba uvést, že uživatelé Windows mohou iPod Photo používat i s aplikacemi jiných výrobců (Adobe Photoshop Album 2.0 a Adobe Photoshop Elements 3.0) a o samotnou synchronizaci fotek se stará přímo iTunes, které již pro PC nějaký pátek existují. Tudíž iPhoto není aplikace, bez které by se uživatelé na PC neobešli. Stejně jako u ostatních spekulací, i zde se můžeme pouze dohadovat a čekat, zda se v budoucnu potvrdí či nikoliv.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

update - obsah lucky bag

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 01.11.2004, 10:02
Odpovědí: 0

UPDATE: Lucky bag v londynskem Apple Storu bude obsahovat kombinaci techto produktu:
Airport Express, Wireless Mouse, Wireless Keyboard, D-Link, Keynote, .Mac, iLife, iSight Camera, 20GB iPod, Silver iPod Mini, JBL on Tour, GarageBand Jam Pack, Limited Edition iPod Case, Limited Edition iPod Mini Case, ProCare, 10% off coupon, Insider's Guide to London DVD nebo World Book Encyclopedia

Odpovědět na příspěvek

RE: update - obsah lucky bag

Autor: Luke Muž

Založeno: 02.11.2004, 14:59

A co to je ten ,,Luckz bag"? A za kolik to je?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: update - obsah lucky bag

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 02.11.2004, 18:06

Odpoved na vasi otazku naleznete v clanku.

Odpovědět na příspěvek

jedu tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 05.11.2004, 11:45
Odpovědí: 0

jedu tam, budu tam prvni a jestli nedostanu iPod tak budu brecet.
otazka na petra maru: myslite, ze se v nasich podminkach da prodat takovy lucky bag? nemam zkusenosti s eBayem,a le mozna to zkusim. no ale ten iPod bych rozhodne odebral..

tak se teda v te fronte uvidime

Odpovědět na příspěvek

RE: jedu tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 05.11.2004, 14:20

Uprimne receno, nevim zda se vam v nasich podminkach podari Lucky Bag prodat, urcite existuje par sberatelu, ale nedokazu odhadnout kolik jich je a zda budou chtit do LB investovat. V kazdem pripade si nemyslim, ze by mel byt problem jednotlive polozky rozprodat jednotlive (problem bude mozna s klavesnici). Jinak doporucuji byt ve fronte opravdu brzy, jinak vas predbehnout ostatni :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: jedu tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 05.11.2004, 17:55

Dekuji za informace. Puvodne jsem si taky rikal, ze to zkusim rozprodat jednotlive. Myslim ze nejtezsi bude prodat softwerove casti Bagu.
Budem se tam s kamaradem motat celou noc tak doufam, ze mezi temi 300 budem.

tak hodne stesti

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: jedu tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 08.11.2004, 19:53

Jeste jsem se chtel zeptat, nevite jak je to se zarukou.
Kdyz bude Lucky Bag koupeny v anglii a neco se poroucha, jak to budu resit.
Dekuji

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: jedu tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 09.11.2004, 10:32

U mobilnich zarizeni byste mel zaruku vyridit kdekoliv, ostatni asi zpatky primo v Apple Storu v UK.

Odpovědět na příspěvek

dekuji

Autor: Pavel Muž

Založeno: 09.11.2004, 12:24

dekuji

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: