AirPort a 450 simultánních připojení - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPolemiky

AirPort a 450 simultánních připojení

7. června 2000, 00.00 | Technologie bezdrátového spojení AirPort je skvělá pro SOHO a školy. Ale co opravdu rozsáhlá síť?

O tom, co se dělo na developerské konferenci Apple v San Jose jsme již psali. Dnes se podíváme, co to taky může znamenat, když se musíme postarat o více, než 3000 účastníků takové konference. Nemáme samozřejmě na mysli občerstvení a podobné věci. Apple se profiluje jako firma nitrožilně spjatá s Internetem, a tak si ani v tomto směru nechtěla utrhnout ostudu. Základní idea by se proto dala vyjádřit jednoduše: kdo bude chtít, musí mít přístup k Internetu a mailu, a musí to šlapat spolehlivě a rychle.

Pro srovnání, před rokem byli účastníci konference propojeni se světem třemi (v Americe oblíbenými) vysokorychlostními linkami T1, jejichž plná kapacita vydá těsně pod 4 megabity za vteřinu, a vše bylo kompletně "prodrátováno". Tentokrát, jen o rok později, byla konference připojena přes DS3, což znamená kapacitu přes 15 megabitů za vteřinu (odpovídá to tedy asi 30 linkám T1).

Vzhledem k dispozičnímu řešení budov a faktu, že největší provoz se dal očekávat v Internet Cafe, místnosti s výměrou téměř 4 000 metrů čtverečních, stál určený tým před celkem slušnou porcí práce. I proto padla zřejmě volba na AirPort. Tato bezdrátová technologie má již za sebou slušný úspěch v domácnostech i malých firmách (SOHO), stejně jako na amerických školách, kde bez problémů propojí dva počítače i pár počítačových učeben. Ale stovky uživatelů najednou, to je jiná, a tak šlo i z obchodního hlediska o atraktivní zkoušku.

Výsledná podoba sítě byla impozantní. Celkem 450 míst bylo propojeno fyzicky, z toho 175 uvnitř Internet Cafe. O obsluhu sítě se staral DHCP server (od firmy Vicomsoft) pro 1000 klientů. Okolo celého prostoru konference bylo poté rozmístěno 18 základnových stanic AirPort. Návštěvník s přenosným počítačem se mohl, připojen do sítě, volně pohybovat po prostorách konference, aniž by ztratil spojení se sítí.

Zmíněných 18 stanic AirPort (stanice má kapacitu 11 Mbps) nakonec v ostrém provozu, pod šest dní trvající nepřetržitou zátěží, obsloužilo až 450 bezdrátově připojených počítačů naráz, celkem se k serveru ve špičce připojovalo až 600 klientů současně.

Další relevantní články:

Apple s procesorem Alpha?
Sleva 98,5%? Jen u Apple !!
Apple: Novinky ze San Jose I.
Vrták: Proč se k nám Apple otočilo zády?
Nové počítače Apple
Apple představilo nové počítače iMac
Zpravodajstvi z AppleExpo 99 France
G4! Co je k dispozici již dnes a co se chystá?
Kam kráčí Apple?
Apple představila iBook - notebook s anténou

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: