Thursby se Mac OS X.1 nebojí - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Thursby se Mac OS X.1 nebojí

20. července 2001, 00.00 | Po oznámení podpory PC sítí v Mac OS X.1 se naskýtá otázka, co Thursby a DAVE. Thursby se však Mac OS X.1 nebojí. Vypadá to, že i zde Apple aplikuje strategii "Dejme uživatelům zdarma, na co mají nárok, a nechme třetí výrobce, aby jim nabídli luxus."

Poté, co Steve Jobs oznámil, že počítač s Mac OS X.1 bude mít nejen přístup do sítě PC, ale dokonce bude i v této sítě vidět jako každé jiné PC, naskýtá se otázka, co bude Thursby dělat se svým DAVEm. Nebude pro ně Apple zabíjející konkurence?

Podobné otázky se před nedávnem rojily kolem softwaru na vypalování CD. Kupodivu nikdo z výrobců vypalovacího softwaru neměl velké obavy, že by díky firmě Apple přestal prodávat svůj produkt uživatelům Maců. Naopak prodeje stouply, protože Apple ještě více rozšířil řady uživatelů vypalovaček.

Rich Park Zdá se, že podobná bude i situace s připojením Mac OS X.1 do sítě. Rich Park, Marketing Manager firmy Thursby Software Systems, Inc., mi řekl, že rozhodně z nové verze Mac OS X obavy nemá. DAVE prý nabízí mnohem víc, než co kdy podle něj nabídne Apple. Základní sdílení prý navíc nabízí freewarová verze DAVE for Mac OS X, která byla uvedena tento týden.

Rich Park říká, že se nebojí. V jeho slovech byla však i nejistota. Doslova prohlásil, že neví, jak hluboko jde podpora PC sítí v Mac OS X.1. Rozhodně však prý s jeho dokončením počkají na finální uvedení nové verze Mac OS X. Jestli bude Mac OS X.1 uveden v září, jak slibuje Steve Jobs, podle Riche by nový DAVE 3.0 pro Mac OS X mohl být uveden na přelomu října a listopadu.

Vypadá to tedy, že stejně jako v případě vypalovacích softwarů, i zde Apple aplikuje strategii "Dejme uživatelům zdarma, na co mají nárok, a nechme třetí výrobce, aby jim nabídli luxus."

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: