I Sonnet ohlašuje novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

I Sonnet ohlašuje novinky

24. července 2001, 00.00 | Akce typu MacWorld jsou pro výrobce skvělou příležitostí ohlašovat své novinky. Jak to bylo letos u společnosti Sonnet Technologies?

Logo Sonnet TechnologiesStejně jako společnost Apple, oznamují na MacWorld Expu v NewYorku i další firmy své produkty. Asi největší pozornost je v současné době věnována softwarovým firmám, neboť se velice pozorně sleduje přechod jejich produktů pod nový operační systém MacOS X. A tak poněkud ve stínu těchto událostí zůstávají výrobci hardwaru.

Společnost Sonnet Technologies, největší výrobce procesorových upgradů pro počítače Apple Macintosh, oznámila hned celou řadu nových produktů:

Asi největší zájem budí kompletní upgrade pro iMacy revize A až D - HARMONi. Jedná se o upgrade procesoru na PowerPC G3 na frekvenci 500 MHz s vyrovnávací pamětí L2 o velikosti 256 kB na stejné frekvenci. Udávaný výkon je přibližně na dvojnásobku originálního iMaca a mohlo by to odpovídat přibližně prostřední řadě v současnosti dodávaných iMaců. Spolu s procesorem ale uživatel získá navíc i FireWire port, který u starých iMaců zcela chyběl. Upgrade HARMONi je kompatibilní se systémem MacOS 8.1 a novějším, včetně MacOS X. Cena byla prozatím stanovena na 299,95 USD a dostupný by měl být koncem tohoto roku.

Druhou řadou procesových upgradů, která byla nově oznámena, je Crescendo G3 WallStreet pro počítače PowerBook G3 série 233, 250, 266, 292 a 300 MHz. Stejně jako v případě HARMONi se jedná o procesor PowerPC G3 na frekvenci 500 MHz. Nejspíše kvůli spotřebě a tepelnému výkonu je ale volena jiná vyrovnávací paměť a to o velikosti 1 MB na frekvenci 250 MHz. Crescendo/WS G3 je kompatibilní s operačními systémy MacOS 8.0 a vyšším, včetně MacOS X. U tohoto upgradu byla stanovena cena na 399,95 USD a dostupný by měl být ve třetím čtvrtletí.

PiccoloPiccolo naproti tomu představuje pro Sonnet zcela novou řadu produktů. Jedná se o miniaturní přenosný USB Flash disk. K dispozici bude v kapacitách 32, 64, 128 a později na podzim i 256 MB. Ostatní kapacity mají být k dispozici již od srpna. Zařízení je možno připojit na libovolný počítač s USB rozhraním s operačním systémem MacOS 8.6 či vyšším, MacOS X, Windows 98, Windows ME, Windows 2000. Pro svou velikost a univerzálnost je ideální například pro přenos dokumentů či prezentací. Přenosová rychlost je 700 kB/s pro čtení a 400 kB/s pro zápis. Piccolo je možné přepínačem chránit proti zápisu. Ohlášené ceny jsou 99,95 USD (32 MB), 189,95 USD (64 MB), 349,95 USD (128 MB) a 599,95 USD (128 MB).

Sonnet také oznámil novou verzi populární PCI karty Tempo pro připojování interních IDE/ATA zařízení. Nové Tempo ATA100 již obsahuje rozhraní UltraATA 100 a je tedy vhodné pro zapojení více rychlých zařízení. Navíc nový software umožňuje uživateli volit optimální výkon pro přehrávání videa a zvuku bez nutnosti restartování. Kompatibilní modely počítačů jsou uvedeny na stránkách firmy Sonnet. I tento produkt je podporován operačním systémem MacOS X. Karta Tempo ATA100 by měla být dostupná ve třetím čtvrtletí za 119,95 USD.

Je pravda, že některé novinky nejsou zrovna převratné, ale jiné naopak nemají konkurenci. Jisté ale je, že si všechny pravděpodobně najdou své místo na trhu i zákazníky.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Převratné novinky ..

Autor: Miloš Bártů Muž

Založeno: 24.07.2001, 10:53
Odpovědí: 0

Sonnet Technologies je producentem procesorových upgradů, USB Flash disk je záležitost stará tak 1 rok, nyní pouze v krabičce od Sonnetu , stejně tak jako ATA-100 karta, kde je sonetí akorát samolepka a krabice

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: