Apple zlevnil Macy mini pro některé země - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple zlevnil Macy mini pro některé země

3. listopadu 2010, 00.00 | V zemích, kde se ceny nevypočítávají z dolaru, nejmenší stolní Mac docela citelně zlevnil.

V polovině června Apple uvedl modernizované Macy mini, které přinesly řadu vítaných novinek, například výkonnější grafiku GeForce 320M či konektor HDMI a samozřejmě také nové hliníkové „unibody“ pouzdro.

Mnohé však zklamala cena, jež se zejména u klientského modelu o dost zvýšila. V USA základní klientský model proti svému předchůdci zdražil o 100 USD, avšak v jiných zemích, třeba v Británii a v eurozóně, ceny stouply ještě mnohem víc.

Macy mini zlevnily v „nedolarových“ zemích

To se zákazníkům pochopitelně ani trochu nelíbilo a nejspíš se to projevilo i na odbytu, včera totiž Apple potichu snížil ceny Maců mini v řadě zemí. Jako první to oznámil německý web Macerkopf.de, který si dotazem u Applu potvrdil, že se snížení cen týká všech zemí, v nichž se cena nevypočítává z amerického dolaru (podle prvních zpráv se zdálo, že v Austrálii ke zlevnění nedošlo, ale nakonec Apple ceny srazil i tam).

V Německu tak klesla cena klientského modelu z 809 EUR na 709 EUR a serverový model zlevnil z 1 149 EUR na 999 EUR. Cena klientského modelu se v jednotlivých zemích eurozóny mírně liší (podle výše DPH a dalších povinných poplatků), v některých zemích nyní stojí jen 699 EUR. Ke zlevnění došlo též v Británii, z 649 GBP na 599 GBP pro klientský Mac mini a z 929 GBP na 879 GBP pro serverový model.

Slevy se snad projeví také u nás

Důvod slev zřejmě spočívá v současném oslabování kursu amerického dolaru, navíc řada zemí v rámci snižování deficitů veřejných financí chystá zvýšení sazby DPH, jež přirozeně nepříznivě ovlivní ceny zboží. To vše přinutilo Apple podniknout takovéto kroky. Ceny pro naši zemi se odvozují z cen pro eurozónu, takže lze očekávat, že se zmíněné zlevnění nakonec projeví i u nás.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

doslo

Autor: ozik Muž

Založeno: 03.11.2010, 03:48
Odpovědí: 0

V Australii ke z;evneni doslo taky, stal 999 ted stoji 899 ale i tak je to drahota, kdyz bych si k tomu mel koupit klavesnici a mys tak jsou to dalsi dve kilca a monitor a tak to uz je lepsi koupit MBP 13.... MacMini by mel stat jeste aspon o dve kila min.

Odpovědět na příspěvek

RE: doslo

Autor: rony Muž

Založeno: 03.11.2010, 13:53

presne tak. Este stovka (eur) dole a bude to konecne tam, kde to ma byt. Mozno na buduci rok a dovtedy vydrzim na mojom mini.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: