Macworld Tokyo zrušeno! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld Tokyo zrušeno!

5. prosince 2002, 00.00 | První následky nedávné roztržky mezi Apple a IDG World Expo: tradiční jarní Macworld Expo v Tokiu je zrušeno! Co bude následovat dál?

Poté, co se Apple a výstavní organizaci IDG World Expo podařilo zachránit situaci kolem Macworld Expo San Francisco, kdy se domluvili, že "Expo bude", včetně keynote a podobně, nastalo napjaté vyčkávání, jak to vlastně bude dál. Apple totiž oznámil, že přehodnocuje své plány ohledně výstav a hledá efektivnější marketingové metody. Tyto rozepře mezi Apple a IDG vyšly na povrch poté, co IDG World Expo ohlásilo na rok 2004 návrat letního Macworldu zpět do Bostonu, zatímco Apple se odmítá z New Yorku přesunout zpět do tradičního Bostonu.

IDG World Expo mimo jiné také tehdy prohlásilo, že "s Apple nebo bez, to je jedno, jeden vystavovatel míň nebo víc". Že to v praxi nebude tak jednoduché naplnit jsme předvídali už tehdy a nyní se to ukázalo v praxi. IDG World Expo to neohlásilo přímo (tiskovou zprávou či alespoň na svém webu), informace však byla potvrzena: Macworld Toyko, který se tradičně po mnoho let konal v březnu, v roce 2003 nebude. Po odstoupení Apple účast odřekly také další firmy, jako je Adobe, Microsoft a Macromedia. Vzhledem k tomu, že za nízké účasti významných firem se nepodaří přilákat ani další firmy a následně ani návštěvníky, výstava byla raději zrušena. Týká se to však pouze ročníku 2003 - co bude dál se ještě uvidí.

Nad výstavami obecně se schylují mraky a také u Apple je situace značně nejasná a nejistá. Zdá se, že letní Macworld je "odepsaný" - pokud bude IDG trvat na Bostonu, Apple asi také neustoupí a konat se nemusí už ani Macworld New York v červenci 2003. Tokyo již padlo a jak to bude s Apple Expo, které pořádá pro Apple firma Reed Exhibitions teprve uvidíme. Veletrh je již naplánovaný na 16. - 20. září 2003, ovšem to ještě nic neznamená - tento termín se tvořil ještě než se odehrál letošní ročník... Každopádně, Apple stále opakuje, že mu jde především o efektivnější využití marketingového rozpočtu.

Ony obecně velké výstavy v USA zažívají recesi. Ty z největších a nejznámějších pořádá firmy Key3Media - například Comdex, Seybold Seminars a další. Seybold je typická ukázka rychlé ztráty zájmu vystavovatelů a propadu akce - zatímco ještě před několika lety to byla vysoce sledovaná akce, kde se oznamovaly novinky zásadního významu pro pre-press a grafiku, v posledních letech její důležitost upadala a letošní "vydání" v NewYorku v bylo zrušeno úplně - to samé ho čeká i příští rok. Stejně tak byly zrušeny regionální Comdexy. Internet je pro podobné akce silným konkurentem, ale nedokáže nahradit osobní kontakt. Proto doufejme, že čas výstav a veletrhů ještě úplně nepominul.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: