MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

iPad a camera kit + mobilni data

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: iPad a camera kit + mobilni data

Autor: BIGI

16:42:20 21.03.2012

Hodne jsem premyslel i o teto variante: http://blog.megapixel.cz/recenze-eye-fi-karty

Citovat příspěvek

Re: iPad a camera kit + mobilni data

Autor: Lanny

14:15:09 21.03.2012

> Pokud chci zobrazit fotky z fotaku na iPadu, potrebuji camera kit. Vezme si to pres USB kazdy
> fotak nebo jsou problemy s kompatibilitou? Pokud jsou problemy, SD karta bude 100%?

Nikon DX bez problemu, SD karta zatim kazda

Fotky nutno natáhnout do iPadu - odhadem několik minut

3G/LTE mně funguje edge i GPRS (iPad 2), V cizině použivám iPghne nebo Nexus One jako osobní hot spot na WIFI.

Citovat příspěvek

iPad a camera kit + mobilni data

Autor: Dalibor S.

12:32:51 13.03.2012

Zdravim,
mel bych par konkretnich dotazu ohledne iPadu. Jedna se mi o to, ze pomerne dost cestuji a fotim a na cestach potrebuji prochazet nafocene snimky (pripadne si je do neceho natahnout, abych uvolnil SD karty). Parkrat kdyz to bylo nevyhnutelne jsem s sebou tahnul MacBook Pro, ale je to neohrabane, neco to vazi a clovek se o to musi porad starat kde to da, proste mobilita pro mne neni na muj zpusob cestovani dostatecna.

Zaujal mne novy iPad s retinou. Principem je to zarizeni, ktere by mi maximalne vyhovovalo, avsak jelikoz pouzivam pouze Macy a s iOS hrackami nemam zadne zkusenosti, radeji se na par veci zeptam, at pak nejsem prekvapem.

Pokud chci zobrazit fotky z fotaku na iPadu, potrebuji camera kit. Vezme si to pres USB kazdy fotak nebo jsou problemy s kompatibilitou? Pokud jsou problemy, SD karta bude 100%?

Je nutne fotky nejprve natahnout do iPadu nebo je pres iPad dokazu prohlidnout primo z fotaku / SD karty? Pokud je nutne fotky natahnout, jak dlouho mi to tak bude stahovat napr. 2GB pres USB z fotaku / SD kartu?

Potom drobna otazka, ohledne 3G/LTE modulu. Chapu spravne, ze pokud se budu nachazet v mistech, kde je pouze GPRS nebo EDGE, tak mohu na datovani pres tento modul zapomenout? S tim souvisi jedna vec a sice, ze se bezne pripojuji na net na MacBooku tak, ze pres bluetooth sparuji svuj hloupy mobil, ktery umi fungovat jako modem (pripojeni je realizovane pres "Bluetooth PAN") - umozni mi take iPad se takto pripojit pres muj mobil na net?

Dekuji za reakce
Dalibor

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: