MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

MB Pro vs MB Air

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: MB Pro vs MB Air

Autor: Michal1982

14:49:20 10.11.2011

AIR. Je dost rychlej. Významu PRO 13" osobně nerozumím. Sestava je téměř stejná jako AIR. U procáku ma menší+ PRO u disku velké+ AIR. Osobně mi tolik nejde o tloušťku nebo váhu notebooku, nejraději bych měl 15" PRO (grafika, 4jádro), cena je ale jinde. Display je lepší u AIR to každopádně.

Macbook PRO 13" vs AIR = AIR

Zvažte sám, jak s porty či DVD mechanikou. Ja si koupil externí DVD. V notesu ji nechci. Zbytek dělám na iMacu.

Citovat příspěvek

Autor: Styxer

16:03:01 29.08.2011

Já jsem před 14 dny přešel na Air 13 2011 z Macbook Pro 13 2009.
Pokud noťas často přenášíte (škola - domov), tak i těch 700g je znát :-)

Air - lepší displej
Pro - mechanika, FireWire, pozdější upgrade ram/hdd

Výkon u obou "stejný"...

A pokud bude sloužit na práci/školu, tak jasně Air :-)

Citovat příspěvek

Autor: PH

15:30:38 29.08.2011

Mám Air, u minulé generace mi chyběla podsvícená klávesnice, teď už nemám výhrad. Vše je rychlé a rozlišení je super.

Citovat příspěvek

Autor: Enigma

14:07:39 25.08.2011

MacBook Air 13", pokud vím, nativní rozlišení obrazovky má jako MacBook Pro 15", takže je otázka, jestli na tom bude něco vidět. Spíš bych šel do toho MacBook Pro 13". Je hamatnější než Air díky optické mechanice, ale zase má lepší portovou výbavu a lepší rozlišení displeje. Sám jsem též zjistil, že optická mechanika zdaleka není mrtvá. Nakonec si z mých blízkých, kteří mají netbook bez optické mechaniky, si tu externí mechaniku dokoupili. On by i se celkem dal vzít svého času ten bílý MacBook, ale toho zrušili.

Citovat příspěvek

Autor: BlackB

22:06:39 24.08.2011

resim presne to same...
dneska jsem byl v istylu a typek rekl jednoznacne PRO.
air je hodne stylovka a nejvic mu do karet hraje lepsi display.ma rozliseni jak 15" pro,ale prece jen je hlavne urcen na cesty a jako doplnek iMacu.
takze ja beru 13" pro v zakladni konfiguraci.casem potunim RAM a popripade vymenim disk za SSD...

Citovat příspěvek

Autor: CrusoeCZ

19:11:07 24.08.2011

Vše se samozřejmě odvíjí od individuálních potřeb.
U mě toto dilema vyhrál MBP a jsem tomu rád. Vyměnil jsem design za lepší funkčnost a výkon.
MBA 2011 už má sice podsvícenou klávesnici i TB port (byť chudší), ale já oceňuji také FireWire pro připojení videokamery, SD slot pro kartu z foťáku, ethernet, který připojuji kromě kanceláře i doma když stahuji velké objemy dat a sem tam navzdory Stevu Jobsovi ještě někomu něco vypálím na DVD :)
Na MBA aby měl člověk vše externí nebo přes nějaké konvertory. Na MBP používám jen konvertor TB -> HDMI

Citovat příspěvek

Autor: LoKiCZ

9:49:22 24.08.2011

Nejspis to taky vyhraje Air. Jakou variantu jste zvolil? Ja bych chtel asi tu s 256 GB SSD diskem, aby se tam alespon neco vlezlo.

Citovat příspěvek

Autor: zdenek_n

22:44:16 23.08.2011

řešil jsem totéž, vyhrál air, nelituju

Citovat příspěvek

Autor: alis

22:00:34 23.08.2011

Oba dva stroje jsou vykonove v pohode pro vetsinu cinnosti. Volba je tudiz subjektivni:

Air: velmi lehky a mobilni
MBPro: flexibilnejsi, lepe upgradovatelny, rada ergonomickych a funkcnich vyhod

Citovat příspěvek

MB Pro vs MB Air

Autor: LoKiCZ

12:49:39 22.08.2011

Ahoj,

zvazuji nakup noveho Macbook-u a premyslim zda je pro me vhodnejsi Pro 13", 15" nebo Air 13" (vse modely 2011)

Na Airu me laka nizka hmotnost a SSD disk. Bojim se vsak kapacity a taky toho bileho ramecku kolem displeje - vic se mi libi cerny ramecek na MB Pro.

MB Pro tady jeste hraje roli zda jit do 15" nebo do 13". Brasnu mam na 15" a jsem na ni zvykli (je dost tezkej a pronese se :) ale zase relativne vysokej vykon ikdyz ta samostatna graficka karta s 1GB RAM nesla moc poznat ve hrach :/.

Nakonec to vypada na souboj MB Pro 13" a MB Air 13" co byste mi doporucili? Budu ho mit na praci a do skoly (VS) a tim padem s nim cca 1x tydne cestovat.

Diky

LoKi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: