MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

SHARED na MacBooku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: SHARED na MacBooku

Autor: hamon

15:17:11 24.03.2012

Zkus se podivat, jaky mate router, vyrobce a model. Treba tu nekdo bude mit podobny a bude schopny ti poradit alespon to, jak zjistit, kdo je (byl) k nemu pripojeny (z logu nebo DHCP).
Na tom zabezpeceni neni nic sloziteho, kdyz vis, co mas nastavit. A co se "profesionala" tyka, je to prace cca na ctvrt hodiny (jen pro info, aby te nezkousel natahnout :) ).
WPA-PSK, zvlast v kombinaci s TKIP sifrovanim, je dnes uz nedostatecne, pokud je to mozne, pouzij WPA2 s AES.

Elora Napsal:
-------------------------------------------------------
> Re: hamon
> No asi to nechám na profesionálovi ať se mi na to
> podívá. Heslo máme pravda dost jednoduché tak
> pokud tu někde v blízkosti bydlí někdo, kdo trochu
> víc rozumí pc řeči tak bych se ani nedivila kdyby
> na to přišel.

Citovat příspěvek

Autor: Elora

12:33:48 24.03.2012

add Re: casey (Jindra Šaur)
Už to vidím, máme zabezpečení WPA osobní.

Citovat příspěvek

12:20:23 24.03.2012

Re: hamon
No asi to nechám na profesionálovi ať se mi na to podívá. Heslo máme pravda dost jednoduché tak pokud tu někde v blízkosti bydlí někdo, kdo trochu víc rozumí pc řeči tak bych se ani nedivila kdyby na to přišel.
Re: casey (Jindra Šaur)
Žádný systém v tom nevidím, vypadá to prostě jako různé pc (př. název pc: bohumil-8084be, computer-8f1ec8, ex610...to mám screennuté ze včerejška kdy jsem jich měla 7 a momentálně tu vidím jen 1 nějaký p800 ) a s tím zabezpečením, kdybych měla normální Windows tak na to možná příjdu kde to vůbec najdu, ale v tomhle se fakt moc neorientuju.

Citovat příspěvek

Autor: casey

0:43:54 24.03.2012

Mají ty počítače nějaký systém v názvech (jako PC001, PC002)?
Nejste připojená do práce přes VPN?
Pokud máte zabezpečení WEP, pak je průnik do sítě dost pravděpodobný. Je potřeba mít WPA2.
Také je možné, že někdo prozradil to heslo k WiFi dál.

Citovat příspěvek

0:24:42 24.03.2012

Mimochodem, Mac OS X (alespon Snow Leopard) by default neni vubec zabezpeceny, jedine jeho zabezpeceni je jeho minimalni rozsirenost.
Ale to nesouvisi s moznymi cizimi pocitaci na siti, to by mela na svedomi spatne zabezpecena sit.

Citovat příspěvek

0:21:49 24.03.2012

Tak reset, nastavit heslo, skryt SSID, nastavit slozite heslo, nastavit nejsilnejsi mozne sifrovani, povolit pouze konkretni MAC adresy, vypnout DHCP. To by melo byt dostatecne.
Konkretni postupy, jak jednotlive casti nastavit, najdes v manualu.

Citovat příspěvek

23:45:18 23.03.2012

No nejsem v tom žádný profík, takže nevím jak nejlépe to popsat. Když nám tu instalovali net tak nám ho zapojili do routru na wifinu, který už jsme měli z dřívějška zaheslovaný, ale bohužel to heslo neumím změnit.

Citovat příspěvek

Autor: ert

23:35:57 23.03.2012

zaheslovaná jak?

Možné je cokoliv, pokud je někdo zdatný.

Jde o to, co tím dokáže.

Zkusil bych změnit heslo wifi a uvidí se, jestli se znovu objeví nějaké compy ve Sdílených.

Citovat příspěvek

23:31:49 23.03.2012

Máme wifi zamčenou. Je možné, že by se mohli nějakým způsobem přeze mě napojit na naši wifi, nebo to je nesmysl když ji máme zaheslovanou? Je Mac v takových věcech bezpečný?

Citovat příspěvek

Autor: ert

23:25:37 23.03.2012

Ukazuje počítače v síti, co něco sdílí.

Lépe řečeno tu službu mají puštěnu, ale nemusí sdílet nic a jen být v síti.

Jaké je zabezpečení wifi?

Citovat příspěvek

SHARED na MacBooku

23:21:27 23.03.2012

Dobrý večer, mám taková problém, když si otevřu třeba dokumenty nebo si najedu do koše tak se mi na levé straně jako vždy zobrazí ve sloupci pod sebou DEVICES, SHARED, PLACES... vždycky jsem měla pod SHARED buď názvy dvou pc, které máme ještě doma zapojené přes wifi a nebo jsem to tam vůbec neměla a teď tam toho mám nějak moc. Asi 7 dalších pc, nevím co to znamená? rodiče si myslí, že nemám dostatečně zabezpečený pc tak, že se lidi přeze mě dostávájí zadarmo k nám na net, ale já si myslím, že to je nesmysl. Nevíte prosím někdo co to to SHARED vlastně je? přeložit si to umím v tom problém není, ale co mi to vlastně přesně ukazuje ? Děkuju předem za každou odpověď ;)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: