MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Přechod z PC na MacBook

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Přechod z PC na MacBook

Autor: eggh ♂

12:12:52 09.01.2015

Ahoj, jsem uživatel PC, z 60% mě živí focení, z 40% psaní a programování. Chystám se pořídit si 13" notebook na cesty. Mé podmínky byly odolný kryt, 8GB RAM, SSD disk. Těmto podmínkám odpovídá MacBook, notebooky s WIN, resp. ultrabooky, které by jim odpovídaly stojí kolem 50 tis. Takže mě čeká nákup MacBooka. Budu zřejmě kupovat starší kus z Aukra, kde jsem narazil na dost prodejců s pozitivním hodnocením. Chci se tedy zeptat na následující otázky:

1) Je u MacBooka nějaká alternativa Excelu? Hodně jej používám.
2) Lze snadno v Macu otevřít dokumenty typu Word a Ecel? Nebo se musí nějak konvertovat?
3) Jde u ENG verze snadno nahrát CZ verzi? Pokud ano, jde nějak vyměnit i klávesnice - tedy klávesy s diakritikou? Dost píšu a nechci to řešit nějakým přelepováním atd.
4) Jak je na tom displej NEretiny, lze na něm upravovat fotky - tím myslím edit v Lightroomu, žádné náročné retuše, jde mi o věrohodnost podání barev, odrazy displeje atd. Neměl jsem zatím možnost s MacBookem déle pracovat, vždy jsem si na něm fotky jen prohlížel a na to mi displeje přišly OK.
5) Mám brát MacBook PRO a nebo Air? Přemýšlel jsem, že bych vzal levnější verzi MacBook PRO s HDD a vyměnil HDD za SSD.
6) Jde v Macu otevřít zazipované soubory?

Případně máte nějaká další doporučení, na co se zaměřit a na co si dát pozor?

Předem mco děkuji!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: