MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Po startu strašně dlouho čumí

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Po startu strašně dlouho čumí

Autor: pavel 123

9:58:44 23.03.2010

na stary MacOS 7x 8x 9x bylo nekolik viru a jeden z nich se projevuje prave takto - bez extenzi - doplnku nastartujes normalne, s doplnky to treba ani nenajede, zamrzne v urcite fazi... podrobnosti si nepamatuji, ale tusim ze to slo vylecit manualne /jako vsechny ostatni co znam/, proste se neco smazalo nebo prepsalo zdravym souborem... byl i SW, tusim Norton a ten to opravil /Fix? Delete? Yes./... jinak jestli ta G4 je sitove pripojena k jinemu MacOS 7x 8x 9x, tak jsou nakazene oba...

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

7:36:09 22.03.2010

Zkusil bych vyhodit na plochu AppleTalkPrep a restartovat (Systém si ho vytvoří znovu, vždy se dá vrátit zpátky)
Žel dlouho jsem v Classicu nepracoval, ale vzpomínám, že to někdy pomáhalo...

Citovat příspěvek

Autor: PetrG5

1:24:44 22.03.2010

Jsem si skoro jistý, že hrabe kdesi cosi na síti, ale nevím co a kde a hlavně jak mu to zakázat. V APPLE MENU jsem dal poslední servery i soubory a odobně na nulu, ale nepomohlo.

Bohužel, ColorQuartet potřebuje TCP/IP a Open Transport, takže bez sítě to nejde a se sítí se právě děje tohle.

Půl až hodinku si hrabe a pak je ochoten pracovat. Nicméně dík za tip. Touhle cestou jsem šel, ale k ničemu kloudnému nedošel.

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

10:46:57 21.03.2010

Experimentovat s extenzemi - zjistit, která to působí - postupně vypínat a zapínat načítání doplňků a ovládacích panelů - izolovat tu zlobivou. Třeba je to něco zbytečného, bez čeho systém i skener najedou a budou fungovat.

Citovat příspěvek

Po startu strašně dlouho čumí

Autor: PetrG5

10:11:17 21.03.2010

Zdravím vespolek.
Mám G4/400 MHz a na ní různé klasické systémy 8.6, 9.0, 9.1, 9.2. Všechny se ale chovají stejně. Po restartu počítač šíleně dlouho čumí, na něco čeká a nedá se s ním nic dělat, na nic nereaguje. Pokud nastartuju bez extenzí, jede to hned a normálně. Pokud extenze zapnu, je to tohle.
Neměl byste někdo nějaký tip, jak to řešit?
Pustím-li Masox 10.3, problém se neobjevuje e jede to úplně normálně.

Bohužel potřebuji i klasický systém pro provoz skeneru.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: