MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Aperture 3

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Aperture 3

Autor: alis

22:11:17 07.04.2012

V Aperture mate sadu stetcu (adjustments bruses), kterymi muzete delat to, co potrebujete. Co se tyce plug-inu Vivera2 tak pozor na ztratu nedestruktivnosti uprav

Citovat příspěvek

Autor: Petr Muller

16:27:20 27.03.2012

Dobrý den všem,

snad mě někdo pomůže s mým problémem.

S novou verzí konečně funguje správa barev u Capture NX2 jak má (OSx Lion) ale ViewNX 2 (tam to pořád blbne, před verzí 2.3.0 blb aji Capture NX2) te jen pro info a u mě, třeba má někdo jiné a lepší zkušenosti.

A k mému dotazu, nikde jsem nenašel v Aperture funkci colorize (nebo její ekvivalent) z Capture NX2.
Příklad... potřebuju na fotce za černit horní roh, a v Capture NX2 jsem štetcem zabarvil tohle místo a použil tuhle funkci, ale v aperture 3 jsem jí nenašel, nebo něco podobného.
Nevíte někdo, co a kde (pokud jí vůbec má) ji v aperture najdu?

Control pointy (zatím trial verzi) jsem do aperture nainstaloval pomocí pluginu Viveza 2 a funguje paradně, stejně jak v Capture, zvykl jsem si na rychlost aperture 3 i workflow této aplikace a nechce se mě kombinovat oba programy (aperture skrz jednoduche a rychlé třídění a správu fotografií) a Capture skrz tuhle jednu funkci, kterou nemohu najít (snad v aperture existuje).

Děkuji vše za pomoc, kdo by věděl prosím poraďte.

Přeji krásný den.

Citovat příspěvek

Autor: kaminek

11:20:25 20.03.2012

Prosím, může mi někdo pomoci?
Omylem jsem poslal výběr fotek pro besedu do Aperture Trash (cmd+del), tedy i mastery. A Aperture Trash mi je neukazuje, jen kurzor myši ukáže počet fotek ... 203 Versions. Jiné knihovny mi fungují, tedy fotky v Trash jsou vidět. Nevím kde je zakopaný ses.
... a za týden mám promítat ... :S

Citovat příspěvek

Autor: Miroslav Zaťko

21:34:23 10.01.2012

Pán Březina, žiaľ ani táto medicina nezabrala...trash nevysypateľný.

Citovat příspěvek

20:08:41 07.01.2012

Pokud se provadi vyvolani RAW formatu, zalezi vysledek na pouzitych algoritmech. Vyrobci fotoaparatu nezverejnuji postup zpracovani uvnitr fotoaparatu, ale pouze logicky vyznam jednotlivych hodnot. Zejmena u korekci obrazu typu picture styles, korekce jasu, kontrastu, sytosti apod se dozvite pouze +2, ale co to znamena pro Canon ci Nikon uz ne. Nahled pouziva nahled udelany fotoaparatem, takze barvy jsou zpracovane fotoaparatem. Aperture, Lightroom, CaptureOne atd. je pocitaji sami a proto je prvotni vzdled jiny. Je pak na vas, jak upravite nastaveni barev.

100% stejny vysledek jako fotoaparat dostanete jen od Canon DPP

Citovat příspěvek

Autor: musashi

19:17:08 07.01.2012

Bohuzel reseni neni, pokud je mi znamo. V nahledu jsou barvy v pohode, pze se pouziva jpeg nahled ulozeny v rawu. Po otevreni v Aperture se soubor dekoduje applovskym raw dekoderem, ktery je bohuzel zrovna pro 5DMkII dost spatne odladen :o(
Resim stejne dilema. Mam Aperture moc rad, jeho organizacni a editacni fce jsou parada, ale barvy jsou totalni ulet :o(
Prevod v DPP nebo v Lightroomu je z hlediska barev podstatne lepsi.

Citovat příspěvek

Autor: Vašek

11:07:36 07.01.2012

Aprture mi nezobrazuje barvy tak jak má. Po načtení náhledy odpovídají barvám na displai canon eos 5d mk2, ale když na náhled fotografie a ta se otevře zezelená. Image browser zobrazuje barvy pěkně. Jde asi o problém CRC profilu v Aperture. Nastavoval jsem Raw decode version 3. A je to stejné. Poraďte mi prosím jak vyřešit tento problém abych nemusel opustit Aperture.

Citovat příspěvek

16:27:02 14.12.2011

Zkousel jste opravu knihovny Aperture, pripadne jeji Rebuild? Oboji se dela tak, ze se spusti Aperture se soucastne stisknutymi Alt + Command

Citovat příspěvek

19:43:45 11.10.2011

Dakujem za odpoved, ale problem sme nevyriesili. Ako sme mohli odpozorovat aj v diskusiach na roznych Apple forach, tento problem maju viaceri a hlavne ti, ktori updatovali system na Mac OS 10.6... Kos v Aperture sa stal nevysypatelnym.Vraj tento problem nevedia vyriesit ani v Apple podpore...dufam ze len docasne...aj ked to trva od jari.(td) Zatial oprava je mozna len preinstalovanim celeho Macka.Co sa mi nechce... :S

Citovat příspěvek

21:52:01 05.10.2011

Duvodem neni update, mam jeu take a vse fungus jak ma. Tipnul bych to na problem s pravy. Zkuste opravit prava na disku, pripadne i v databazi Aperture...

Citovat příspěvek

Aperture 3

14:18:32 03.10.2011

Po poslednej aktualizácii software Aperture sa mi "odmieta" vysypať kôš vo vnútri programu. Takže, keď zlé fotografie presuniem do koša, ostávajú tam, aj keď kôš vysypem.
Ďakujem za odpoveď.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: