MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Dovoz MacBookPro z US

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Dovoz MacBookPro z US

Autor: spasimir

17:12:01 17.04.2011

dobry den jsem chtel bych koupit mac pro i kolik bych on stal pro mne dikui

Citovat příspěvek

Autor: DavidRS

8:28:08 28.01.2008

Ja jsem musel resit problem opacny. Matka v CR potrebovala operaci, tak jsem problemy v praci nebo ne musel skocit na letadlo a prijet. Abych zustal tady aspon castecne produktivni, koupil jsem rychle primo od Apple MB 2.0/1X256+1x512/60/SuperDrive, na kterem ted pisu od kamarada, ktery ma doma Wifi (pozoruhodne, jak "internetifikace" tady postoupila rychle) a ma take vlastni lokalizovany CZ MB. Zpatky ho brat nemusim, takze ho mohu pripadnemu zajemci tady "prenechat" pred navratem 14.2.
Budu na severni Morave a v Praze.

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

11:28:50 27.01.2008

to hanz78: 3. viz http://forum.mujmac.cz/read.php?117,2419352

Citovat příspěvek

Autor: tomxyz

9:21:43 27.01.2008

muzete tady napsat ti kdo uz si to dovezli ve kterem obchode si to objednali a jestli platili i sales tax nebo se tomu nejak sikovne vyhnuli? Nasel jsem MAcbook Pro na www.amazon.com kde nabizi slevu 150$ mail in rebate, a pak se mi zda ze ta cena vysledna cena je uz vcetne sales tax nebo se tam platit nemusi ... muze to nekdo potvrdit?? Nakupovali jste v amazon.com nekdo? Kdyz jsem si ten notas hodil do kosiku tak byla cena porad stejna, pokud to same udela pres www.apple.com tak se mi tam pripocte slaes tax .. diky za odpovedi

Citovat příspěvek

Autor: Hanz78

15:22:30 26.01.2008

Pisu protoze jsem resil taky tyto problemy. Mam MacBookPro.

1.ke zdroji napajeni je mozne koupit redukci primo od meca (apple world travel adapter kit) $39

2.pouzivam tento pc uz prave rok jsem maximalne spokojen a ani nepomyslim na to abych se vratil k Widows je pravda ze obcas jsou problemy pri otvirani nekterych emailu a podob.

3.nevite nekdo jestli by se nedala zmenit cela klavesnice jako dil US za CR tady v usa stoji tento dil $120?

Citovat příspěvek

Autor: klsorik

20:50:15 21.07.2007

v baleni je aj redukcia :)

Citovat příspěvek

Autor: Luboš

9:03:47 15.05.2007

1. Záruka: Jednoroční záruka u MacBooků (i Pro) koupených v USA platí celosvětově 1 rok - EU záruka u Maců koupených místně je 2 roky.

Prodloužená, tříletá záruka AppleCare z USA (tam stojí cca $350 navíc) je prý v ČR nevymahatelná, ale údajně je ji možné uplatnit v Apple Stores v Německu.

2. Českou klávesnici možno získat dovypálením znaků u značkového servisu za pár set Kč, mně to bylo doporučeno Apple Centrem na pražském Anděle.

3. S ničím jiným nejsou problémy - jen je otrava, že DVD mechaniku není snadné odblokovat, aby nevyžadovala region. Přepnout lze pětkrát, pak zůstane zablokovaná na posledním regionu. Servis ji může odblokovat na dalších pět přepnutí. Ale servis toto může provést pouze čtyřikrát nebo snad pětkrát. Takže cestujete-li mezi světadíly a chcete-li si pouštět filmečky, máte dvacet přepnutí, a pak bud' koupit novou mechaniku nebo nový počítač...

Citovat příspěvek

Autor: skol.kanc@seznam.cz

8:01:17 29.01.2007

Mam MacBook dovezeny zpred ctvrt roku od kolegy s USA. Ze to cenove vyslo asi to 10tisic levneji ani nezminuji. S MaCem nebyl problem zadny. Muj prvni takze nadseni a spokojenost. Jedine co jsem tady koupil byla druha nabijecka s ceskymi zasuvkami a lokalizace na CS. Dle informaci z Apple neni zaruka problem plati celosvetove.

Citovat příspěvek

Autor: jan.vitek

15:39:45 28.01.2007

Asi to není správný přístup, ale já se o to moc nezajímal a risknul to. Jinak na téma záruky na Macy dovezené z USA tady myslím nějaké diskuse už proběhly.

Citovat příspěvek

Autor: Futurism

14:32:01 28.01.2007

Zdravím všechny.Ta koupě macbooku z USA mě dost zajímá,protože ceny jsou opravdu někde jinde.Jen bych se chtěl zeptat jak je to se zárukou?

Citovat příspěvek

Autor: jan.vitek

9:08:45 28.01.2007

Přivezl jsem si MBP z USA a spokojenost. DVD není problém, jen je potřeba nastavit region - viz výše. US klávesnice mi starosti nedělá, píšu bez problémú. Naučit se, že "č" je "4" atd., je otázka času a pro toho, kdo píše všemi deseti, to asi není problém vúbec. Nezapomeň známému připomenout, jestli chceš glossy nebo obyč obrazovku, jestli ti na tom záleží. Já si nedal pozor a mám glossy, ale nevadí mi to, na filmy apod. je to super a při práci mi je to taky jedno. Ale je to věc vkusu, tak pozor na to.
Rovnou jsem si k němu koupil na Newegg.com 2x1GB paměti, je to znatelný rozdíl. Touhle cestou je to levnější, než přímo od Applu. Doporučuju taky větší HD, 80GB není moc. Efektivně je to 74, hodně sežere systém, programy apod. a když se k tomu přidá pár fotek a nějaký ten film, je HD ze tří čtvrtin plný. Já sám teď po půl roku s MBP zvažuju dát dovnitř 160GB nebo koupit 500GB externí HD - asi hodím téma, co je lepší:-)
Závěrem, koupi MBP v USA doporučuji na základě vlastní dobré zkušenosti (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Puk

0:41:09 27.01.2007

U MacBookPro to neni problem, pri vlozeni prvniho DVD do noveho pocitace ti nabehne okno s mozosti vyberu regionu. Nastavis nas evropsky region a pak uz to neresis...

Citovat příspěvek

Autor: klinge

16:24:16 20.01.2007

Asi myslíš region mechaniky. To by neměl být na laptopech problém, myslím.

Citovat příspěvek

Autor: Balcárek

13:53:42 17.01.2007

Ten známý (rozumí tomu asi tak jako já, omlouvám se) se toho trošku polekal, tak se chci jenom ujistit.

Nemyslím PAL/NTSC, ale tuším že na dvd-rekordérech existuje něco jako nutnost "přepnout" jej, pokud do něj vložím médium (dvd-video) zakoupené v US, a toto přepnutí nelze provést víckekrát než myslím 3x. Rád bych věděl (ujistil se), jestli to stejně funguje u počítačových dvd-rom a jestli to v případě počítače dovezeného z US nebude problém.

Citovat příspěvek

Autor: Wensdy

13:17:58 17.01.2007

zdroje jsou dnes snad všechny univerzální takže jedinej problém bude se zástrčkou kterou si můžeš předělat na českou nebo použít redukci

jakej myslíš jinej formát DVD?

Citovat příspěvek

Dovoz MacBookPro z US

Autor: Balcárek

12:57:32 17.01.2007

Plánuji koupit si MacBookPro ve státech, odkud mi jej přiveze/pošle známý. Máte s tím někdo zkušenosti?

- jak je to se zárukou (nebude se muset počítač posílat do US?)
- DVD - v US mají jiný formát, není to problém?!
- zdroj a napájení - co všechno tady budu muset dokupovat?
- česká klávesnice (vím, že se to tady už řešilo, ale myslím, že se moc k ničemu nedošlo :-))

Děkuji všem za rady!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: