MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůskript "viktor čistič" pro indesign

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: skript "viktor čistič" pro indesign

Autor: Czech X Team

12:28:17 02.05.2011

Vyšla nová verze skriptu pro Adobe InDesign CS3, CS4 a CS5 pouze pro operační systém Mac OS X.
Tento skript již není kompatibilní s Adobe InDesign CS a CS2, pro tyto verze použijte prosím Viktora Čističe ve starší verzi 2.9: [url]http://www.czechxteam.net/viktorcistic/43-verze/164-viktor-cistic-2-9[/url]

<strong>Popis funkce</strong>
Skript Viktor Čistič umožňuje uživatelům aplikace InDesign CS5 vyčistit text od nepotřebných znaků, které se běžně vyskytují v textu dodaných od „profi” grafiků, DTPáků a jiných marketingových „specialistů” pracujících v aplikacích Microsoft Office. Skript nahrazuje zdvojené mezery, nevhodně umístěné mezery např. před znaky závorek, vykřičníků… V neposlední řadě vkládá nerozdělitelné mezery za jednoznakové předložky. Skript byl vytvořen nejjednodušší a nejrychlejší možnou cestou, takže se nevyznačuje zrovna dábelskou rychlostí. V závislosti na vašem počítači a na rozsahu textu může vykonání celého skriptu trvat i několik desítek minut.

Skript si můžete zkopírovat ze stránek [url] http://www.czechxteam.net/viktorcistic [/url].

Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, pište je prosím do komentářů na stránkách Viktora Čističe. Předem díky za jakékoliv ohlasy :-)

Citovat příspěvek

 

Re: skript "viktor čistič" pro indesign

Autor: VK

3:47:31 10.07.2006

Viktor je spolehlivej, neni se ceho bat... pred kazdym zapocetim skriptovani se slusne pta, jestli chci radsi dokument pred touto upravou ulozit, kdyz se mi vysledek nelibi, normalne si otevru neopravenou zalohu. Alespon tak to fungovalo v CS, ted mam CS2 a to jsem jeste nezkousel.

Citovat příspěvek

 

Re: skript "viktor čistič" pro indesign

Autor: stepan

11:51:18 10.02.2006

díky za varování. já myslel, že to jen vyčistí "špínu", tj. dvě mezery, špatné mezery okolo interpunkčních znamének, procent atd.
Jsou na to nějaké osvědčené skripty? Třeba i do wordu/openoffice, člověk už to tolik let dělá ručně. Když už máme ty computery...

Citovat příspěvek

 

Re: skript "viktor čistič" pro indesign

Autor: RaK

23:16:43 09.02.2006

Já tento skript mám a při jedné nemilé zkušenosti jsem ho přestal používat. On totiž kromě svých dobrých vlastností má i jednu, která mi nepříjemně "zatopila". Aplikoval jsem ho na dokument a všechny styly, které měli nějakou změnu, tak mi z ní tu změnu vyhodil. Takže jsem všechny titulky a zvýraznění musel udělat znova. Nejde to totiž vrátit. Styly si sice vytvářím, ale nedávno jsem dělal knížku, kdy každá kapitola byla od jiného autora, takže i názvy stylů z Wordu byly pokaždé na jinou úpravu textu, takže po aplikování Viktora to dopadlo katastrofálně a já šel ten večer radši na pivo...

Citovat příspěvek

 

skript "viktor čistič" pro indesign

Autor: stepan

16:15:55 09.02.2006

Vážení, nemáte někdo tento skript? Vzhledem k tomu, že stránky, na kterých to bylo, zmizely, zmizel i skript a kontakt... kdyby to někdo náhodou měl, nechť to laskavě pošle na stepan.kana (at) gmail (tečka) com. díky šk.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: