MacSource ještě větší a Apple Store po česku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

MacSource ještě větší a Apple Store po česku

28. srpna 2003, 00.00 | Jak jsme se již zmínili, v úterý byly ohlášeny dvě skutečnosti, které mají dopad na stávající prodejní síť počítačů Apple u nás - společnost MacSource pohltila firmu SIR Computers a místní distributor Apple, firma CDS, ohlásila spuštění svého internetového obchodu pro koncové zákazníky.

Jak jsme se již zmínili, v úterý byly ohlášeny dvě skutečnosti, které mají dopad na stávající prodejní síť počítačů Apple u nás - společnost MacSource pohltila firmu SIR Computers a distributor, firma CDS, ohlásila spuštění svého internetového obchodu pro koncové zákazníky.

Společnost MacSource je na trhu od roku 1991, stejně jako firma SIR Computer, kdy se začaly zabývat prodejem počítačů Apple a souvisejících produktů. Obě firmy postupně vyrostly v největší dodavatele počítačů Apple u nás, přičemž obě se zaměřovaly především na firemní zákazníky v oblasti DTP a předtiskové připravy. Zatímco firma MacSource se postupně zaměřila (pod svou značkou CompuSource) i na oblast PC, a dnes příjmy z Maců tvoří zhruba 50% obratu, firma SIR zůstala věrná hlavně počítačům Apple. Společnost SIR Computers v loňském roce dosáhla obratu 60 mil. Kč, MacSource očekává pro tento rok obrat přes 170 mil. Kč.


Vlevo pan Anthony Hasek, vpravo pan Jan Pikart

K převzetí dochází formou odkupu "aktiv" firmy SIR Computers ČR, a. s., tedy převzetím lidí, smluv, závazků a fyzických aktiv, společnost SIR Computers ČR, a. s. odkoupena nebyla a zůstává v rukách původních majitelů. Cena, za kterou byla akvizice provedena, nebyla zveřejněna. Tímto krokem si firma MacSource, která byla největším dealerem počítačů Apple, svou pozici ještě upevnila - generální ředitel firmy, Anthony Hasek, odhaduje, že nyní firma pokrývá přibližně polovinu trhu s počítači Apple.

Zajímavé je, že o převzetí představitelé firem diskutovali již delší dobu - už v loňském roce se objevily informace o převzetí firmy SIR firmou MacSource, ovšem z toho nakonec sešlo, k realizaci došlo až v letošním roce. Dosavadní generální ředitel SIR Computers, Jan Pikart, přešel spolu s pracovníky SIR Computers do společnosti MacSource na pozici konzultanta, prozatím na dobu jednoho roku.

Důvodem pro provedení akvizice je podle Athony Haska upevnění základů, na kterých společnost MacSource stojí - to jsou loajální zákazníci, uživatelé počítačů Apple. Díky tomu může MacSource výrazněji růst v oblasti Maců, získává větší možnosti například pro financování zakázek a zároveň příležitost k snížení provozních nákladů. Firmy by se měly doplňovat v tom, v čem jsou v současné době silné - odborné znalosti pracovníků SIR Computer s marketingovými a organizačními schopnostmi firmy MacSource.

Pan Anthony Hasek nevyloučil, že by mohla následovat další expanze firmy, ovšem tentokrát již za hranice naší republiky, v některé jiné zemi našeho regionu.

Apple Store po česku

Zatímco z jedné strany se největší dealer na trhu stává ještě větším, z druhé strany vstupuje na trh především pro koncové uživatele přímo místní distributor, společnost CDS. Ta chce běžným zákazníkům nabídnout možnost přímého zakoupení počítačů za obdobných podmínek, jako tomu je v USA a západní Evropě, tedy v jednoduchém a přehledném prostředí, s možností snadného dokoupení dalších komponent a zařízení.

Místní Apple Store (jak se bude obchod podle všeho jmenovat) je jednoznačně zaměřen na běžné uživatele, bude nabízet produkty za standardní doporučené ceny a včetně dvouleté záruky. Nebude tedy konkurovat dealerům cenově a ani rozsahem dodatečných služeb - k dispozici bude pouze možnost telefonické podpory.

Ačkoliv tedy na první pohled Apple Store by neměl být pro stávající dealerskou síť konkurencí (a v tomto duchu se nesla většina reakcí námi oslovených dealerů), naopak by mohlo být prospěšné, že bude definovaný určitý "etalon" v oblasti ceny i nabídky, mohou se přesto dealeři dostat pod větší tlak než doposud. Důvodem může být především psychologický, bude se jednat o nákup "přímo od Apple", byť uživatel nebude mít z toho v podstatě žádné výhody (zástupci CDS vyloučili jakékoliv zvýhodňování dodávek pro své zákazníky před ostatními) a nebude mít žádné návazné služby, které obvykle dealer poskytuje. Výhodou může být například aktuálnější on-line informovanost o dodávkách.

Vznik lokálního webového Apple Store je nutno jednoznačně považovat za přínos - nabídne zákazníkům možnost srovnání, lépe osloví zákazníky z oblastí, které nejsou příliš pokryté dealerskou sítí a také má větší šanci oslovit například náhodně návštěvníky webu Apple.cz. O tom, jakou pozici si v praxi internetový Apple Store vybuduje, zatím můžeme jen spekulovat, stejně tak, jaký dopad bude mít (spolu s akvizicí, kterou provedla firma MacSource) na stávající síť prodejců počítačů Apple.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

cds store

Autor: claire Muž

Založeno: 28.08.2003, 12:33
Odpovědí: 0

To je vyhoda a prinos zejmena pro novacky a neznale. Je prijemnejsi a pohodlnejsi ziskat potrebne informace resp prehled o cenach u oficialniho zastoupeni a pak se pripadne obratit na dalsi dealery. Soucasny stav nemusel budit duveru - dealeri byvali podezirani z vysokych marzi atp. Nyni bude snad k dispozici slusne srovnani oficialnich cen a nabizenych produktu od oficialniho ditributora a jednotlivych dealeru.

Odpovědět na příspěvek

více než obchod?

Autor: J.P. Muž

Založeno: 28.08.2003, 13:31
Odpovědí: 0

Zajímalo by mne, jak se bude věnovat MacSource dalším, obchodně méně populárním činnostem na trhu, jako jsou profesinální i základní školení s Macy, projektování specifických mac-řešení pro zákazníky, schopnost dodat běžně nedovážené produkty, okamžitá servisní pomoc pro uživatele kteří nejsou klienty MacSource ..a podobně...
Vím, že to závisí na obchodním úspěchu, nicméně je-li někdo etablován jako jednička na trhu, mohl by i tímto dávat najevo, že nebude jen největším prodejcem krabic.

S MacSource mám několik dobrých zkušeností, včetně servisu, věřím tedy že to bude dále pokračovat.

Odpovědět na příspěvek

MacSource zahájil svou novou obchodní éru veřejným lhaním!

Autor: Jiří Heger Muž

Založeno: 28.08.2003, 16:42
Odpovědí: 0

Dnes vydala firma MacSource tiskové prohlašení k nákupu aktiv firmy SIR Computers, které si může každý stáhnout z jejich webových stránek. V tomto oficiálním tiskovém prohlášení mimo jiné uvádí, že "...nyní kontroluje přes 65 % českého trhu s počítači Apple...", což se nezakládá absolutně na pravdě!
Firma MacSource má nyní cca 40% podíl na českém trhu, MAXIMAC Group má cca 15% podíl a zbylých 45 % trhu mají ostatní čeští a moravští apple dealeři.
Bližší informace najdete v našich aktualitách na našich stránkách.

Odpovědět na příspěvek

RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Petr Hrnčíř Muž

Založeno: 29.08.2003, 03:13

V teto souvislosti musim jen poznamenat, ze Maximac dlouhodobe porusuje autorsky zakon, kdyz na svych strankach prezentuje preklady z apple-history.com bez svoleni autora a bez uvedeni zdroje (!). Zcela vedome tak porusuje zakon a svym copyrightem pod texty navic vedome lze. A navic jeste krici, jak lzou ostatni... Hodne stesti, panove.

Mozna by to vydalo na samostatny clanek, rozhodne o tom budu uvazovat a snad vas i pozadam o stanovisko, prestoze jinak prilis komunikativni nejste (a vy jiste vite, o cem mluvim)...

Dealery, kteri cti autorsky zakon, doporucuji vsem lidem, kteri v autorske oblasti podnikaji (a nejen jim).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Spravne, lzou vsichni.........

Autor: Phoenix Muž

Založeno: 29.08.2003, 09:13

Kdo nelze s nami, lze proti nam :o)))

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Jiří Vápeník Muž

Založeno: 29.08.2003, 12:34

My ostatní nevíme o co jde ale o to nejde. A myslím, že ani nejde o to, že Maximac překládá články z apple history (což pro mě na první pohled je jistě zločin). Jde o to, že MacSource tvrdí, že má 65 % a má mít 40%.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Jiří Heger Muž

Založeno: 29.08.2003, 13:47

Pokud si myslíte a jste si jistý svým tvrzením, že uvádíme na našich stránkách něco, co nemáme a co je v rozporu se zákonem, máte možnost nás dát přece k soudu, který rozhodne o Vašem názoru. Nechápu tedy, proč jste tak dosud neučinil, proč Vám to trvá 5 let - to je totiž zhruba doba, kdy informace o firmě Apple a jejích produktech máme uvedené na našich web stránkách.
Naše web stránky jsou veřejné a za tu dobu je shlédlo velké množství návštěvníků nejen z Čech, ale i z celého světa a doposud nás nikdo kvůli jejich obsahu nazažaloval, takže nevidím důvod na jejich obsahu cokoli změnit.
To je vše, co Vám k Vašemu příspěvku mohu říct. Možná snad jen, aby jste pro přístě volil na veřejnosti svá slova VELMI opatrně.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Petr Hrncir Muž

Založeno: 29.08.2003, 14:22

To si delate legraci? To ma byt vyhruzka?

Skutecne nechapu, kde berete tu drzost krast autorske dilo a verejne prohlasovat, ze je vsechno v poradku. Opravdu budu zvazovat, zda celou zalezitost nepredam organum cinnym v trestnim rizeni. Pokud je to vase zasluha, tak jste ztelesnenim vysmechu slusnosti. Poskozujete svou povest i povest spolecnosti Maximac a ja na to nehodlam prestat upozornovat.

Myslim, ze kazdy soudny clovek (ktery ma zakladni znalosti angliciny) ma moznost porovnat texty na vasi strance v rubrice "A neco navic" - "Historie Apple" (http://www.maximac.cz/pa
ge.php/pagename=navic_app
le.html) a ORIGINAL (http://apple-history.com
/frames/body.php?page=his
tory§ion=h1).

To skutecne popirate, ze se jedna o preklad??? :-O

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Petr Hrncir Muž

Založeno: 29.08.2003, 14:26

To si delate legraci? To ma byt vyhruzka?

Skutecne nechapu, kde berete tu drzost krast autorske dilo a verejne prohlasovat, ze je vsechno v poradku. Opravdu budu zvazovat, zda celou zalezitost nepredam organum cinnym v trestnim rizeni. Pokud je to vase zasluha, tak jste ztelesnenim vysmechu slusnosti. Poskozujete svou povest i povest spolecnosti Maximac a ja na to nehodlam prestat upozornovat.

Myslim, ze kazdy soudny clovek (ktery ma zakladni znalosti angliciny) ma moznost porovnat texty na vasi strance v rubrice "A neco navic" - "Historie Apple" (http://www.maximac.cz/pa
ge.php/pagename=navic_app
le.html) a ORIGINAL (http://apple-history.com
/frames/body.php?page=his
tory§ion=h1).

To skutecne popirate, ze se jedna o preklad??? :-O

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Jiří Vápeník Muž

Založeno: 29.08.2003, 16:10

Jsou ovšem i lidé, kteří si rádi přečtou o historii Apple v češtině. Takové by bylo dobré zažalovat za neznalost angličtiny.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 29.08.2003, 18:21

Ehm, to byl asi vtip, ze? Kvuli tomu ze neco chci prelozit snad jeste neni potreba porusovat autorska prava, ne? Co se domluvit s autorem originalniho textu na pouziti, a samozrejme tuto skutecnost na strankach uvest?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Jiří Vápeník Muž

Založeno: 01.09.2003, 11:18

Ano, byl to vtip.
(Informace o procentním podílu-nepodílu MacSource, která diskusi začala se také vtipně vytratila.)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 30.08.2003, 17:38

Jak Maximac, tak Petr uvadeji na svych strankach vlastni preklad textu Glena Sanforda. Včetně fotografií.
Petr ovšem po dohodě s autorem, je dokonce uveden přímo na jeho stránkách jako: "Czech Translation http://apple-historie.tlp
.cz/" Také se zde píše, že: "Use of any text, image, or content without permission is prohibited". Glen si zde klade určité podmínky (http://apple-history.com
/frames/body.php?page=faq
#I%20am%20doing%20a%20pro
ject).
Nejsem právník, ale Maximac tyto podmínky s největší pravděpododobností nesplňuje.
100% ovšem nesplňuje základní zásady slušnosti vůči autorovi (chybí sebemenší zmínka).

Osobně jsem ale za překlad vděčný, mám také dojem, že tam dříve odkaz byl. Můžu se mýlit, ale před lety jsem takto udělal kolečko Maximac>Sanford>Hrnčíř
.
Pana Hegera znám jako slušného člověka, ale jeho reakce se mi opravdu nelíbí, čekal bych něco jako "mezi náma mekařema, děláme to z fandovství, atd...", ale tohle?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Petr Hrncir Muž

Založeno: 31.08.2003, 13:52

Tak nejak. Na svolenich k pouzitym materialum jsem si pri tvorbe projektu zakladal a mam svoleni i ke strankam a materialum, ktere dosud zarazeny nebyly. AH je ted vubec hodne zaprasena, ale i presto verim, ze se na ni lze dozvedet neco zajimaveho.

Problem s Maximacem je v tom, ze jsou to komercni stranky, coz by se Glenovi nemuselo libit. Rozhodne byl znacne prekvapen, kdyz zjistil, ze takove stranky existuji. Maximac ma bohuzel k veci klasicke ceske stanovisko - na e-maily neodpovidat a tvarit se, ze je vse v poradku - nakonec delame bohulibou vec - nabizime prece informace, ktere jsou jinak jen v anglictine (ani to neni pravda). Mam pocit, ze maximac skutecne nechtel udelat nic spatneho - bohuzel veri, ze zakon neporusuji (treba proto, ze to krom me jste nikomu nevadilo, coz je taky dost smesny argument) a nechteji pochopit, ze autorske dilo je ze zakona chraneno a ze poznamky typu "Pouziti jakychkoli textu, obrazku nebo obsahu je bez svoleni zakazano.". Kazdy, kdo nejakym zpusobem tvori, ma k ochrane dila vetsinou uctu, u nas asi bohuzel neplati ani tohle. Vzdyt i kdyby to nebyl zakon! Jak si nekdo muze myslet, ze je takove jednani koser?

Jsem rad, ze tedy nejsem tak uplne jediny clovek na svete, kteremu se stanovisko a chovani spolecnosti Maximac nezamlouva a verim, ze jej prehodnoti.

Odpovědět na příspěvek

off topic...

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 31.08.2003, 19:58

to je fór: dnes mě známí upozornili, že jedno nahrávací studio používá na svém webu text mého reklamního letáku... Doslova, jen vyměnili města a sem tam nějaký nástroj.
Navíc je znám, prodával jsem jim nějaké vybavení, radil z kolegiality zadarmo po telefonu. Prý to hned sundají, prý by to tam nikdy nedali, kdyby věděli, že mě to tak naštve...
Lidi jsou neuvěřitelní!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Bedrich Brich Muž

Založeno: 04.09.2003, 00:59

No jo. Firma Maximac si zde udelala peknou reklamu. Radeji se jim obloukem vyhnout. Dalsi povedeny dealer. Jeho heslem zrejme je natahnout zakaznika - at se pripadne soudi ma-li chut. Brr.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Firma maximac na tom s lhanim take neni nejlepe...

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 30.08.2003, 17:48

Ještě bych chtěl dodat, že Petrova verze stojí za přečtení, je doplněna o řadu souvisejících informací a odkazů.
http://www.tlp.
cz/apple-historie/

Odpovědět na příspěvek

Uvidime...

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 28.08.2003, 21:38
Odpovědí: 0

Uvidime, co se stane. Kdyz ma nekdo vetsinu trhu, casto to svadi k monopolnimu chovani a aroganci. Drzim palce, aby se to MacSource nestalo...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: