iWife - Office pro vás soukromý život - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

iWife - Office pro vás soukromý život

1. dubna 2004, 00.00 | Po úspěchu balíku iLife přichází společnost Apple s dalším balíkem, který se dá v mnoha pohledech považovat za revoluční. iWife nabízí osobní služby na takové úrovni, o které se mnoha uživatelů doposud ani nesnilo.

Společnost Apple dnes uvedla nový balík, inspirovaný úspěchem iLife, s názvem iWife. Podle prohlášení společnosti se očekává nesmírný zájem o tento balík mezi všemi věkovými skupinami uživatelů - od studentů na kolejích přes staré mládence až po aktivní důchodce. Steve Jobs prohlásil, že pokud iMacy znamenaly velký návrat Apple na scénu, iPody jsou revolucí, tak balík iWife může otřást situací na trhu způsobem, který nikdo neočekával. Pro provoz balíku iWife je totiž potřeba počítač s Mac OS X Panther, o převedení na platformu Windows se neuvažuje.

Steve Jobs řekl: "Apple investoval značné prostředky do vývoje jak hardware, tak software a nyní se tyto investice našim zákazníkům zúročují v podobě tak inovativních produktů, jako je právě iWife. Pokud jsme v oblasti systémů či hudebních přehrávačů utekli konkurenci o jednu generaci, můžeme směle prohlásit, že náš nový balík služeb iWife, zaměřených na soukromé potřeby našich zákazníků, je prostě neporazitelný."

Základem balíku jsou čtyři samostatné služby, které lze používat samostatně, a nastavovat je podle svých přání a potřeb, například ve směru četnosti použití služeb (od 5x denně - u služeb iCook a iSh@g - až po nikdy). Součástí balíku je také celá řada přednastavených konfigurací jednotlivých služeb, všechny parametry lze však plně upravovat podle vlastních přání. Samozřejmostí je plné hlasové ovládání se zpětnou vazbou. Jak poznamenal šéf softwarového vývoje Avie Tevanian, na základě četných přání uživatelů v rámci betatestu je možné hlasový výstup zcela vypnout a aktivní je pouze hlasové ovládání. Jak doslova poznamenal jeden z uživatelů: "To ticho po tolika letech, to je prostě k nezaplacení!"

iClean - tato služba se stará o údržbu čistoty v celém prostoru používaném zákazníkem, včetně možnosti základní údržby uživatele samotného. Nastavení je možné přízpůsobit všem obvykle používaným typům povrchů a materiálů, problémem není ani použití ve vícepatrovým objektech. Podle potřeb zákazníků se předpokládá uvolňování dalších doplňkových konfigurací, dostupných na internetu.

iCook - Steve Jobs doufá, ze služba iCook bude znamenat doslova revoluci ve stravovacích návycích mnoha uživatelů - jeden z reklamních sloganů doslova praví "Už žádné krabice od pizzy!". Ohromná zásoba receptů je součástí již přímo základní instalace, dokonalé přizpůsobení pro libovolné podmínky zajistí internetová databáze receptů, která bude podporovat všechny národní kuchyně, které jsou identifikovatelné, a také samozřejmě specifika všech náboženství, které stojí za zmínku. Samozřejmostí je také korektní podávání jídel dle společenských pravidel a zásad stolování - dá se tedy očekávat, že řada uživatelů se bude snažit odstranit funkci, která odepře přístup k jídlu zákazníkům, stolujícím jen ve slipech a ponožkách. Jak Steve Jobs poznamenal: "Chceme i starým osamělým mládencům opět vštípit zásady slušného stolování, tak aby se mohli stát hodnotnými členy společnosti"

iCook bude rovněž kontrolovat výživné hodnoty jídel, bude doporučovat vhodné menu a případně odepře přístup ("access denied") k předpisům, které se nehodí k dietě nebo lékařské diagnóze uživatele. Podle propočtů, které Apple uveřejnil, se předpokládá, že díky razantním změnám v jídelníčku průměrných američanů se podaří snížit jak obezitu národa, tak náklady na léčení obezity a nemocí zažívacího traktu, vyplývající ze špatné životosprávy. V případě potřeby je služba iCook schopna zablokovat přístup do ledničky a spíže.

iWash - tento modul byl vytvořen ve spolupráci s renomovanými výrobci oblečení, praček a pracích prostředků, tak, aby byla zajištěna dokonalá kompatibilita a zajištěna ta největší kvalita vypraného prádla. Místní zákazníky pravděpodobně potěší, že spolupráce byla opravdu globální, a tak jsou podporované i pračky Tatramat, či oblíbené značky pracích prášků jako je Palmex a další.

iSh@g - při vývoji tohoto vysoce interaktivního modulu se Apple výrazně inspiroval v historii a zakoupil veškerá práva na použití Kamasutry. Díky tomu je modul iShag vybavený pro dokonalé splnění všech služeb, které může i ten nejnáročnější zákazník požadovat a je připraven na použití ve všech představitelných situacích, polohách a prostorách. Apple však v případě iSh@g výslovně upozorňuje, že součástí dodávky iWife je licence pro jednoho uživatele, pokus o sdílení s více, nelicencovanými uživateli může vést k odmítnutí přístupu či trvalému znepřístupnění služby. Předpokládá se však nabídka licenčních rozšíření, které mohou plně pokrýt potřeby využití služby iSh@g.

Vzhledem k tomu, že se v případě služby iWife čeká velký zájem zákazníků, Apple je upozorňuje na dlouhé dodací lhůty a předpokládá dostupnost v tomto roce pouze v oblasti USA. Také nebyla oznámená přesná cenová politika, neboť společnost bude přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně a služba bude nakonfigurována přesně podle jeho požadavků. I přes tento osobní přístup Apple upozorňuje, že nenese žádnou právní ani finanční odpovědnost za případné škody způsobené používáním iWife a také nezaručuje plnou funkčnost všech služeb v plné době. Předpokládá se, že služba iWife bude dostupná na základě ročního předplatného, zákazník však nemá právo na vrácení peněz v případě nespokojenosti či nefunkčnosti.

Apple také předpokládá uvedení obdobného balíku pro uživatelky, bohužel zatím narazil na některé obtížně překonatelné problémy při vývoji. Zatímco o službě iSh@g se betatesterky vyjadřovaly v superlativech, služba iCook funguje také obvykle k plné spokojenosti, drobné problémky se objevují iWash (v některých případech došlo k politování hodným omylům v rozpoznávání barev), o službě iClean se vývojáři vyjádřili jako o "zatraceně těžkém oříšku" - služba spolehlivě funguje jen u mizivého procenta uživatelek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

1.4.

Autor: ondra Muž

Založeno: 01.04.2004, 14:22
Odpovědí: 0

skoda jen ze je 1. dubna. :)
ondra

Odpovědět na příspěvek

iWife a nebezpeci soudnich sporu?

Autor: Phoenix Muž

Založeno: 01.04.2004, 14:24
Odpovědí: 0

Ano, Apple se uvedenim tohoto baliku v USA vystavuje moznemu nebezpeci soudnich sporu. Jak je to mozne? Prestoze co do trzniho podilu patri k firmam "mensinovym", zameruje tento svuj produkt na "vetsinove" obyvatelstvo (zminme hlavne iSh@g). Je tedy velice pravdepodobne, ze nektere casti obyvatelstva se budou citit diskriminovany, ze v produktu neni s nimi pocitano a ze jsou tim padem vyrazeni ze skupiny pripadnych zakazniku - nebude se jednat samozrejme pouze o balik iWife, ale i o jeho pripravovaneho sourozence...

Nebot jak jiz vime z minulosti, obyvatele USA jsou schopni soudit se o jakoukoliv malickost maji-li pocit, ze jsou kracena jejich obcasnka prava... Proto by se Apple mel mit na pozoru...

Odpovědět na příspěvek

Už zase.

Autor: Luboš Muž

Založeno: 01.04.2004, 14:26
Odpovědí: 0

Já nevím jak vám, ale pro mě je už Apríl strašně nudný a otřepaný.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už zase.

Autor: ZhuJo Muž

Založeno: 01.04.2004, 14:44

True, true

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Už zase.

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 01.04.2004, 15:55

Souhlas. Proto bych navrhoval roztáhnout apríl do celého roku. Už by potom nikdy nikdo nemohl ničemu úplně věřit a zvýšila by se tak zdravá skepse ve společnosti.

Odpovědět na příspěvek

cool

Autor: J.P. Muž

Založeno: 01.04.2004, 15:17
Odpovědí: 0

...a podobně jako tento produkt cílí na home+ zábavu, tak plánují v Apple produkty využitelné profesionálně.
Konkrétně jmenujme Refuse Disposal Pro, Catering Pro, Spinning Factory Pro a Joyhouse Pro. Fucking Factory Pro zatím nebyl oficiálně potvrzen..:))

Odpovědět na příspěvek

ale nejakz novy balik by veru bodol

Autor: vv Muž

Založeno: 01.04.2004, 23:01
Odpovědí: 0

napriklad kancelarsky, alebo aspon upgrade Appleworks....alebo chce Jobs nechat titul najlepsieho kancelarskeho balika pre Mac-y ...prepytujem...Microsoft Office 2004???? (dufam, ze odpoved je negativna, lebo to by bolo zufalstvo)

Odpovědět na příspěvek

jeeee

Autor: alles32 Muž

Založeno: 02.04.2004, 12:44
Odpovědí: 0

penky zertik

Odpovědět na příspěvek

Nebijte mě...

Autor: WoW Muž

Založeno: 03.04.2004, 16:45
Odpovědí: 0

UPDATE clanek SET vote_pocet=14, vote_znamka=40, vote_result='2.8571428571
429',vote_ip2=vote_ip1, vote_ip1='62.245.101.60' ,vote_last=now() WHERE uid='42491' OR link='42491': Got error 127 from table handler

... a to jsem chtěl dát autorovi jen známku.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: