Udělejte svému iPodu radost.. a sobě taky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Udělejte svému iPodu radost.. a sobě taky

13. prosince 2004, 00.00 | Dnes se po delší pauze opět podíváme, co vše můžete k hudebnímu přehrávači iPod připojit a rozšířit tak jeho možnosti. Od společnosti Quentin, která provozuje internetový obchod dtpobchod.cz, jsme dostali pár produktů na otestování a vy se teď můžete dozvědět, co prošlo naším náročným testem a do čeho se vyplatí investovat.

Dnes se po delší pauze opět podíváme, co vše můžete k hudebnímu přehrávači iPod připojit a rozšířit tak jeho možnosti. Od společnosti Quentin, která provozuje internetový obchod dtpobchod.cz, jsme dostali pár produktů na otestování a vy se teď můžete dozvědět, co prošlo naším náročným testem a do čeho se vyplatí investovat.


iPod Lilipod Hardshell Case
1750,- Kč bez DPH

Lilipod je pouzdro pro iPod všech generací vyjma iPodu mini. A to ne zcela ledajaké. Určené všem, kteří svůj iPod chtějí mít stále při ruce, ať už v raftech sjíždějí peřeje, nebo šplhají po skalách. Lilipod je tvrdé a bytelné pouzdro, které dokáže iPod ochránit i v extrémních situacích. Tím pádem je i vodotěsné, což potvrdily i naše testy. Měl jsem zprvu strach umístit svůj starý 5 GB iPod do Lilipodu a ponořit pod vodu, ale naštěstí se Lilipod osvědčil a iPod byl v celku a funkční. V druhé části testu jsem se trochu otrkal, připojil sluchátka a poslal Lilipod opět pod vodu. I když jsem s tím moc nepočítal, iPod hrál ve svém batyskafu vesele dál. Tím si Lilipod získal mé sympatie a jedná se opravdu o pouzdro, které vás doslova "nevyšplouchne" v žádné situaci. Je ovšem potřeba počítat s tím, že iPod nemůžete v pouzdře nijak ovládat a pokud například chcete zastavit přehrávání, musíte jej vyndat ven.

Vnitřek je vystlán molitanem, aby iPod při nárazech moc netrpěl. Součástí Lilipodu je i šňůrka na krk (i když zde bych měl spíše napsat šňůra) a pevná klipsna za pásek. Ve spodní části je redukce na připojení sluchátek, která je (jak jinak) pořádně pogumovaná, aby dobře těsnila. Sečteno podtrženo, Lilipod je produkt, který si zaslouží pozornost. Pokud potřebujete poslouchat iPod u vody, je to pro vás jednoznačná volba (pro plavčíky z Baywatch snad i povinnost). Pokud se pohybujete i v jiných nebezpečných situacích, jako je výstup na Mont Blanc, džungle v Jižní Americe či předvánoční městská hromadná doprava, Lilipod vám odvede stejně dobrou službu. Extrémní pouzdro do extrémních podmínek.

PocketDock
1270,- Kč bez DPH

PocketDock je malá redukce, která se připojuje do dokového konektoru iPodu (pro všechny iPody od 3G výše) a následně můžete iPod připojit k počítači pomocí standardního USB či FireWire kabelu. Pokud se vám ztratil dodávaný kabel k iPodu s dokovou koncovkou, či máte doplňky od iPodu druhé generace a první generace (neměli dokový konektor) a chtěli byste jej využít i u novější verze, PocketDock vám pomůže.

V iPodu není potřeba nic nastavovat, pouze zapojíte do spodní části iPodu a více nepotřebujete originální kabel.

iPod Armor
2210,- Kč bez DPH

Dalším zástupcem pouzder je iPod Armor, tentokrát určený pro iPod mini. Vyklápěcí stříbrné pouzdro má vnitřní část potaženou sametem a iPod mini v něm sedí jako přibitý. Když je pouzdro zavřené, máte přístup k ovládání na horní části (tlačítko Hold a konektor pro sluchátka a dálkové ovládání) a zespodu je po odklopení gumové krytky dostupný i dokový konektor. Pokud potřebujete ovládací kolečko, je nutné iPod Armor odklopit, k čemuž je potřeba pouze povolit dvě malé pojistky. I při otevření je iPod pevně zaklíněn mezi stěny, takže se nemusíte bát, že by samovolně opustil pouzdro.

Součástí balení je i samostatná klipsna za pásek, která rozhodně nevypadá nestabilně a za dobu testování nevykázala žádné tendence opustit pásek. iPod Armor má v zadní částí kruhový háček, který slouží ke spojení s klipsnou. Ten si na pouzdro lepíte sami a můžete si zvolit, v jaké chcete nosit iPod mini poloze (vodorovně či svisle). V pouzdře, jako je iPod Armor, se mini jen tak nepoškrábe.

FM Extra
990,- Kč bez DPH

Hodně uživatelů touží mít v iPodu i rádio a mít tak možnost poslouchat svou oblíbenou hudební stanici na cestách. Jedním z možných řešení je i FM Extra od společnosti Digisette. Jedná se o malé FM rádio s integrovanými sluchátky. K iPodu jej připojíte přes sluchátkový konektor. FM Extra tak může fungovat jen jako sluchátka připojená k iPodu, nebo jako rádio, a to i samostatně, bez iPodu. Toto mini rádio se nosí na krku a nemáte v podstatě jinou možnost, neboť jak šňůrka, tak sluchátka, jsou s tělem zařízení pevně spjata. Na těle rádia jsou dvě malá tlačítka, která slouží ke skenování stanic a k resetování nastavení.

Bohužel nemáte žádnou odezvu o tom, na jaké frekvenci se zrovna nacházíte - LCD panel zde žádný nenajdete. V zadní časti je pak posuvné tlačítko, která má tři polohy - vypnuto, nízká hlasitost a vysoká hlasitost. Pokud vám ani jedna úroveň nevyhovuje, máte opět smůlu. Poslední detail je baterie, která vydrží přehrávat něco málo přes deset hodin, což moc nepotěší, vzhledem k tomu, že se nejedná o akumulátor a vy ji musíte neustále dokupovat (FM Extra používá malou placatou "hodinářskou" baterku).

FM Extra je trochu rozporuplný produkt, FM rádio přehrává bez problému, ale chvilku vám bude trvat, než si zvyknete na trochu neergonomické ovládání a neustálou spotřebu baterek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: