The Sims 3 vyšla také pro Mac a iPhone - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

The Sims 3 vyšla také pro Mac a iPhone

3. června 2009, 00.00 | Hra The Sims 3 byla na světový trh současně uvedena pro Windows, Mac OS X, iPhone a iPod touch.

Včera oznámila Electronic Arts současné vydání hry The Sims 3 jak pro Windows, tak pro Mac a mimoto existuje verze pro iPhone a iPod touch. (Včera došlo k celosvětovému uvedení hry, u nás by měla mít premiéru do konce týdne, bude dostupná i česká lokalizovaná verze).

Jde o již třetí pokračování velmi známé a oblíbené hry, jež dosáhla ohromného úspěchu u mnoha lidí, které zaujala možnost starat se o zábavné postavičky ve virtuálním světě, přitáhla i ty, jež jinak počítačové hry příliš nezajímaly.

01mm03062009f.jpg

Původní hru doplnila řada rozšiřujících datadisků, poté přišla nová verze The Sims 2 a teď to tedy zkouší do třetice. O tomto titulu již nyní nabízí spoustu informací v češtině tenhle web (včetně videoukázek) a brzy se jistě objeví spousta recenzí ve specializovaných herních publikacích, proto se zde nebudeme příliš zabývat podrobnostmi hry a podíváme se hlavně na ty podporované platformy, co nás zajímají.

The Sims 3 samozřejmě stejně jako předchozí dva díly opět umožňuje ovládat simulované lidičky (Simy) ve virtuálním světě, přičemž nabízí ještě větší možnosti uzpůsobování. Simové jsou ještě realističtější, s desítkami osobnostních rysů a také lze rozsáhle upravovat vnitřek i zevnějšek jejich domů.

Navíc hra nově dovoluje správu základních prvků života Simů, včetně používání toalety a koupelny. A do hry se dají dokupovat další položky v integrovaném obchodu. Ta toho přirozeně umožňuje ještě mnohem víc, je například možné pořizovat videozáznamy života Simů a ty poté dále upravovat a výsledná díla jde sdílet na webu.

Pro nás je ovšem zajímavé hlavně to, že se anglická verze dodává na hybridním disku DVD-ROM obsahujícím jak verzi hry pro Windows, tak pro Mac, který bude dostupný během tohoto týdne v 60 zemích světa. A nabízí se též možnost jejího elektronického nákupu z Gametree Online. (Podle ohlasu čtenářů je také česká verze The Sims 3 dostupná jak pro Windows, tak pro Mac, ovšem české internetové obchody s hrami jako podporovanou platformu uvádějí buď Windows, nebo „PC“.)

Pokud jde o požadavky hry, The Sims 3 vyžaduje Mac s procesorem Intel, 2 GB RAM, grafikou ATI X1600, Nvidia 7300 GT, GMA X3100 nebo výkonnější a alespoň 6,1 GB prostoru na disku. Dále potřebuje Mac OS X 10.5.7 nebo vyšší, není to tedy právě nenáročný titul. Macy s PowerPC nebo s grafikou Intel GMA 950 mají smůlu, na nich hra fungovat nebude.

The Sims 3 existuje rovněž pro iPhone a iPod touch, prodává se na App Store za 10 USD. Mobilní varianta hry poskytuje stejné základní vlastnosti, jako hra pro osobní počítače, ale je uzpůsobena dotykovému ovládání, představu o tom si už můžete udělat na YouTube.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: