S Madonnou v počítači - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

S Madonnou v počítači

22. září 2000, 00.00 | Zpráva velkého formátu - nové album Madonny bylo hned druhý den po svém uvedení na CD k dispozici ve formátu QuickTime.

Hned druhý den po své celosvětové premiéře se nové album Madonny "Music" zapisuje do historie multimediálního Internetu. A jak jinak, než v souvislosti s Apple.

Jak společně oznámili Warner Bros. Records, Maverick Entertainment a Apple, všech deset skladeb je nyní ve streamované podobě k dispozici návštěvníkům stránek www.madonnamusic.com, spolu se dvěma video remixy prvního singlu alba, písně "Music" - a to ve formátu QuickTime. Navíc je na stránkách umístěn i i speciální remix písně Music od Deep Dish, určený výhradně pro tyto stránky. Titulní singl "Music" asi dobře znáte, nyní je číslem jedna na Billboard's Hot 100 chart a stejně si vede ve čtrnácti dalších zemích.

Čeho bychom si, kromě možnosti poslechnout si všechny skladby čerstvého alba a shlédnout řadu videoklipů, měli všimnout?
Za prvé, stránky (ve Flash i HTML verzi) stojí opravdu za shlédnutí, ať jste fanoušky Madonny, či nikoliv.
Za druhé jde o další vyhranou bitvu formátu QuickTime v současné bitvě multimediálních technologií. Konkurenční souboj se týká downloadovatelných i streamovaných souborů, a je to téma na samostatný článek.

A nakonec možná to nejdůležitější. Mnozí vědí, že album "Music" provází internetový skandál, způsobený únikem písní, které se ve formátu MP3 objevily na Internetu ještě před oficiálním uvedením alba na trh, přirozeně nelegálně. Reakce Madonny je v této souvislosti dvakrát pozitivní, na Internet nezanevřela a místo těžké odvetné palby zkouší najít nové cesty v soužití hudebních formátů a Internetu - kde to v poslední době jinak řádně skřípe. Stačí připomenout neustálou hrozbu soudního odpojení, před kterou stojí servery Napsteru.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: