Novinky pro Apple TV - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Novinky pro Apple TV

11. listopadu 2009, 00.00 | Aktualizace firmwaru Apple TV na verzi 3.0.1 řeší problémy se synchronizací obsahu. A již minulý týden začal Apple nabízet aktualizace alb iTunes LP kompatibilní s Apple TV 3.x.

V minulých dnech Apple přišel se dvěma novinkami týkajícími se Apple TV:

Software Apple TV 3.0.1 opravuje vážnou chybu synchronizace

Koncem října Apple uvolnil software Apple TV 3.0, který významně rozšířil funkčnost tohoto multimediálního zařízení. Firmware 3.0 nabízí nové hlavní menu, zpřístupňuje nový obsah zavedený spolu s iTunes 9 a doplňuje podporu internetových rádií.

Nový firmware však nebyl úplně bezchybný, a tak se o víkendu objevila jeho další drobná aktualizace na verzi 3.0.1, jež napravuje nepříjemnou chybu synchronizace obsahu.

Jak uvádí Apple v tomto dokumentu, uživatelům Apple TV 3.0 se může stát, že se jim po určité době ztratí veškerý obsah, všechny filmy, televizní pořady a hudební skladby z přístroje zmizí. A právě to by měla vyřešit instalace firmwaru 3.0.1.

Apple doporučuje, projeví-li se zmíněná chyba, přístroj restartovat odpojením a opětovným připojením napájení, poté vybrat v hlavním menu příkaz pro aktualizaci softwaru (položkou menu Settings -> General a potom příkazy „Update Software“ a „Download and Install“), což stáhne a nainstaluje nový firmware.

Tím by se problém měl vyřešit a zmizelý obsah se opět objeví. Pokud ne, radí Apple odpojit knihovnu iTunes (v menu Settings -> Computers) a pak ji znovu připojit. Kdyby nepomohlo ani to, bude třeba přístroj resetovat na tovární nastavení (postup se popisuje zde), aktualizovat na firmware 3.0.1 a poté obsah nechat znovu sesynchronizovat s iTunes.

Aktualizaci na nový firmware 3.0.1 (výše popsaným postupem) by samozřejmě měli provést i ti, u nichž se chyba dosud neprojevila, zabrání tak, aby se nevyskytla později.

Apple začal nabízet alba iTunes LP kompatibilní s Apple TV

Když Apple počátkem září uvedl iTunes 9, počal ve svém obchodu iTunes Store prodávat nové typy obsahu, mimo jiné též nová interaktivní hudební alba iTunes LP.

Software Apple TV 3.0 (a pochopitelně i 3.0.1) dokáže iTunes LP a další nový obsah iTunes 9 zobrazovat, jenže vznikl problém s těmi alby, co si zákazníci zakoupili ještě před vydáním Apple TV 3.0, ukázalo se totiž, že není s Apple TV 3.0 kompatibilní, dala se zobrazit pouze v iTunes na Mac a pod Windows. (Tenhle formát byl sice zjevně od počátku navrhován pro Apple TV, ale firmware 3.0 nakonec obsahoval takové změny, že původní formát alb iTunes LP v něm nebyl použitelný.)

Apple ovšem slíbil, že brzy vydá aktualizace alb kompatibilní s Apple TV a to opravdu splnil, minulý pátek začal upozorňovat zákazníky, kteří si taková alba koupili, že již jsou dostupná ve verzi vhodné pro Apple TV a dají se stáhnout.

Dotyčným přišla elektronickou poštou upozornění obsahující odkazy pro opětovné stažení aktualizovaných alb iTunes LP, co si už koupili, další možnost k jejich získání poskytuje funkce kontroly výskytu stažitelných novinek v iTunes.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: