NAMM Show v Los Angeles: Macy a hudba I. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

NAMM Show v Los Angeles: Macy a hudba I.

2. února 2006, 00.00 | Vážení přátelé Maců. Dnes vám přináším článek týkající se sice hudebního dění, ale toto téma má k Macům hodně blízko, jak z následujících řádků a fotografií uvidíte.

Koně a za nimi pár megawattů v miliardách tranzistorů...

Právě se vracím z nejvýznamějšího hudebního veletrhu na světě, který se každoročně koná v Anaheimu, části Los Angeles. Evropský hudební veletrh MusikMesse ve Frankfurtu je pro našince známější a výstavní plochou zřejmě větší, ale co se týká účasti hudebníků od geniálních dětí až po stárnoucí rockery a od běžných okukovačů po vynálezce syntezátoru, je to tady zajímavější. Ale hlavně, je zde jasné, která počítačová platforma v hudbě vládne.

Ne, nebojte se, něco podobného s řadou PC na NAMM show nenajdete...

Pomalu mi začínají rozmrzat prsty, protože v Praze je o 45 stupňů míň, než v LA, takže cestou do Brna zkusím napsat co nejvíc.

Abych trochu zlepšil náladu po technickém článku o procesorech, napíšu jednu veselou příhodu, která vám ukáže, že když je dobře, může být v zápětí špatně a naopak. A taky abyste to nebrali vážně, když z vás někdo udělá blba, jako ze mne.

Odcházel jsem se špatnou náladou ze stánku jedné firmy, která posunula schůzku, takže mi v napjatém programu vznikla zbytečná díra. Takto naštvaně kráčím po výstavišti a koho nepotkám, Bono Voxe z U2, obklopeného zájemci o podpisy a fotografie, tak se moje nálada zlepšila, vytáhnul jsem foťák a požádal jednoho pána, aby mě vyfotil, mezitím všichni třásli Bonovi rukou, děkovali mu, brali si podpisy. Tak mě pán vyfotil, já jsem byl v sedmém nebi, jak děti ocení fotku s Bonem. Jenže se stala taková chybička, že pán si jaksi nevšiml, že foťák má hledáček nebo že by si mohl vyklopit display, takže mám krásné foto nohou Bonových a mých. Nadával jsem, jak jsem mohl, pořád jsem musel myslet na to, jak by doma zírali na fotku s Bonem. No a příhoda měla nečekané rozuzlení,večer mi prezident jedné velké firmy, který do dění na veletrhu vidí, řekl, že to nebyl žádný Bono, ale dvojník, využitý pro reklamu. Popravdě řečeno, je to dost poznat, jak vidíte na snímku. Tak takhle to chodí ve světě showbusinessu. Fotky jsem už nelitoval, zato jsem se tloukl do hlavy, co jsem to tomu naprosto nulovému chlápkovi navykládal...

Bononebono...

Nicméně po veletrhu chodí hodně skutečných celebrit, když jsem loni měl víc času se po výstavišti pohybovat, potkal jsem Stevieho Wondera, který odmítnul náš stánek, protože si na náš ani na jiný software nemohl šáhnout. Muzikanti známých i neznámých jmen se shromažďují v hotelu Hilton, kde na ploše několik desítek metrů stojí stovky více nebo méně opilých lidí a do toho buď vřeští deejay se svým PowerBookem a pár tisíci watty instalovaného výkonu, nebo někdo na něco hraje, třeba v baru na piáno, nejčastěji je slyšet obojí naráz. Když mě loni vysunul jeden rocker od tohoto piána, ptal jsem se ho, co je zač a jestli někde hraje, on odpověděl, že momentálně s YES. Tak takových je tam plno a na rozdíl od některých našich pop hvězdiček, celkem přirozeně se s člověkem dají do řeči. Joe Zawinula z Weather Report jsem s jistotou nepoznal, tak jsem si stoupnul k sousedním klávesám a zahrál dost neuměle kousek z jedné jeho skladby, Joe to pochopil, zahrál k tomu pár basových tónů, usmál se a zeptal se mě, jestli se nechci podívat na jeho webovou stránku, co teď dělá...

Big, huge and large. To se to dělá na 4 displayích...

No a teď tedy pojďme k Macům. Jak vidíte z fotografií, je jich nejen hodně, ale ve většině hal podstatně víc, než PC. Také návštěvníci, posedávající kolem Convention Centra mají většinou iBook nebo 12palcový PowerBook. Nezklamal ani stánek softwarové divize SONY, bývalého Sonic Foundry, jak vidíte na fotce.

Sony, Acid, Apple, jak se to rýmuje...

Samotný Apple má impozantní stánek, jeden z největších na veletrhu a rozhodně největší ze všech výrobců hudebního software, točí se to nejvíc kolem Logicu a Garage Bandu, ale na prezentacích se střídá i FCP a Motion.

Takhle velkou stopu umí ten náš Motion, říká prezentátor u Apple...

S programátory Logicu jsem měl sjednanou schůzku, řekl jsem jim mezi řečí, že Logic je naprosto skvělý program tam, kde jiné programy jsou omezené. Ale že naopak není skvělý v nejjednodušších úkonech, které umí i takový GarageBand, který napsali mimochodem ti stejní lidé. Uživatelé, co si o tom myslíte? Programátoři mi dali zapravdu.

Apple

Pak mne vzali k jednomu MacBooku, na kterém běžel Logic a tolik efektů, že by člověk očekával kouř z větracích otvorů, ale ventilátory sotva bylo slyšet. Podle autorů programu je zrychlení oproti single G5 tak 1,8x při stejné frekvenci, proti duální to zase o tolik rychlejší není. Terminálový příkaz top ukazoval 95-115% výkonu pro Logic (maximum je 100+100, takže 200%), ale přitom systém reagoval, jako by se nic nedělo. Jedna věc mne překvapila: Když jsem byl na WWDC, zkušební stroj a P4/3.6GHz měl hyperthreading, takže se jevil jako dvouprocesorový. Dvoujaderný procesor Core Duo se ale také jevil "jen" jako se 2 procesory, takže v něm asi hyperthreading není, kdyby to někdo věděl, napište to do diskuse, intelovský duál s hyperthreadingem by se logicky měl jevit jako čtyřprocesorový. I to možná můžeme očekávat. Celkově u nich nadšení z Intelu nepanovalo, PPC mají za dobrý procesor, hlavně ale nevěděli, že Steve uvede o pár dní před výstavou počítače, na kterých se bude ihned vystavovat Universal Binary, tedy PPC/Intel Logic i se všemi efekty a instrumenty.

Cinema Display předčí všechny plazmy...

Naše firma, tj. zatím DSound, než se mi podaří najít vhodnější jméno, na které bych chtěl tuto značku přejmenovat, letos neměla svůj stánek, ale bylo nás na veletrhu také vidět, například na stánku M-Audia.

To je náš koutek u M-Audia

Pár dalších fotografií ilustruje, že Apple v hudbě opravdu kraluje. Myslím, že je to zajímavější a přirozenější a lepší, než celý slavný CES. Na CES se vystavují přístroje, pomocí kterých se hudba a multimédia konzumují, kdežto tady jsou především taková zařízení, kterými se hudba a multimédia vytvářejí.

Prezentátor Steinbergu vypadá, jako by ani nepracoval pro německou firmu...

Opravdu rozezlení na intelovské Macy byli jen ti autoři programů, kteří mají všechno grafické rozhraní založené na objektovém systému PowerPlant, který je součástí vývojového prostředí CodeWarrior od Metrowerks, divize Motoroly a nyní Freescale. V něm není možné intelovský kód zkompilovat. Programy napsané v CodeWarrioru mají svižnější grafiku, to je pravda, ale Freescale už verzi pro Macy plně nepodporuje, navíc když jsem toto prostředí před pár lety kupoval, stálo kolem 500 dolarů, zatímco Apple dodává totéž zadarmo. Toto je dost důležitá věc, téměř všechny programy, na které svorně nadáváme, jsou napsané v CodeWarrioru, typoval bych, že třeba Adobe to takto kompiluje, a proto nemůže rychle přejít na Intel.

I tento prezentátor dokonale zapadne do zdejšího kraje...

Toto je zvukový inženýr Howarda Jonese. Inu, není inža jako inža...

Klávesový koutek M-Audia

Tady vidíte, jak jsou v Apogee na své Macy hrdí

Ani Behringer, vypůjčovatel myšlenek a designu, který nikdy Macy v lásce neměl, si tady netroufne vystavovat něco na šedých bednách...

Tak to byl takový odpočinkový článek, na kterém je hezky vidět, že tvořiví lidé, jako třeba hudebníci, mají prostě k Macům blízko. A američtí hudebníci, to je něco fantastického. Když do Convention Centra středem obchodníků, punkáčů a rockerů napochodoval oddíl newyorské policie, hrající na všechny možné bicí nástroje, řekli jsme si s mým německým kolegou: Tak tohle by se u nás nikdy stát nemohlo. Říkám: U nás by to neudělali, protože by si připadali před lidma směšní. A kolega říká: Jo to u nás taky, ale naši by navíc v životě nebyli schopní stvořit takový rytmus, jako tihle tady.

Heslo NAMM Show: Believe in music.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Logic a CodeWarrior

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 02.02.2006, 02:25
Odpovědí: 0

Myslel jsem, že Logic je taky v CodeWarrior? A přitom už příští týden začnou Universal versi rozesílat. Nebo už přešli na Xcode?
Dál píšeš, že je Logic výborný, ale nezvládá základní věci. Ve zdejší diskusi neustále řešíme, že je prý velice chybový. Při se při konverzi ze 44 na 48kHz rozladí audio o 10 centů, automatika zabírá později, atd. Zajímal by mě tvůj názor a případně nějaké další tajnosti, které jsi z programátorů dostal.
Že je Logic výborný, co se využití CPU týče, tvůrčí a přizpůsobitelný, v tom se celkem všichni shodujeme. Nejvíce v něm ale chybí některé funkce, na které jsme zvyklí v Pro Tools. Tab to transient a implementace této funkce do Beat detective, Time Trimmer, editace audia v Arrange s přesností na sampl, playlisty, netušíš něco?
Další otázka je také častá nekompatibilita AU pluginů, proč neprojdou validatorem, jak je tohle možné...?

Odpovědět na příspěvek

RE: Logic a CodeWarrior

Autor: LP - Autor Muž

Založeno: 02.02.2006, 09:19

Zdar,
Logic je překládaný v Xcode už dost dlouho. Já mám sice Logic jako universal, verze 7.2.0, ale zase nemám intel iMaca, tak ho můžu provozovat jenom na PPC.
Co se týká vlastností, tak jako uživatel jsi určitě zkušenější než já, o ProTools ani nemluvím. Já tyhle aplikace používám v podstatě jenom pro testování našich plugin. Musím říct, že nejvíc audia jsem namíchal na Win ve Vegasu (řádově stovky hodin), takže problémy Windows v oblasti audia nemám jen z doslechu :-), ale za zkušeného uživatele Logicu se nepokládám.

Poptám se těch vývojářů, kam je nejlepší tvoje požadavky napsat.

K tomu validatoru - oni ho hrozně mění - uděláš pluginu, ona je OK, v dalším desetinovém update už neprojde. Navíc AU vypadaly zpočátku jednotně a kompatibilně, ale teď je to stejné, jako VST - všechno se musí testovat se vším, protože se pluginy v každé aplikaci chovají jinak...

LP

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: Roman Šula Muž

Založeno: 02.02.2006, 10:34

No, já bohužel nemám Logic, chystám se koupit Logic Express (Logic Pro je přece jen už náročnější na kapsu, hudbu mám už jen jako koníček), jinak můžu srovnávat Cubase ve Win, ProTools v Mac OS 9 a Garage Band. Nejlíp se mi pracovalo v ProToolsu, GarageBand je perfektní, ale na moje potřeby přece jenom poněkud jednoduchý.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: one Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:35

7.2 uz testujete? Opravili konecne chyby v automatizacich? A nesmyslne lupance pred nastupem regionu v aranzi? A zcela naprosto nesmyslne doznivani verbu a delayu po znovu zapnuti v mistech, kde rohodne zadny verb a delay neni pouzity? A co v podstate nepouzitelny freeze? Abych to uvedl na pravou miru - miluju logic - ale techto par veci (a mozna dasli, na ktere si ted nevzpomenu) mi pri michani desky minulych par tydnu a mesicu pilo krev neskutecne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: one Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:40

a jeste poznamka - platit 50 dolaru za desetinovou verzi updatu (ktery by uz z principu mel byt zadarmo - stejne jako u OS, nebo?) mi prijde jako totalni vydridusstvi

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: one Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:40

a jeste poznamka - platit 50 dolaru za desetinovou verzi updatu (ktery by uz z principu mel byt zadarmo - stejne jako u OS, nebo?) mi prijde jako totalni vydridusstvi

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 02.02.2006, 21:11

Tak v Xcode... Taky mě zaujalo, že Logic Express (i když má prý těměř totožné jádro s GB) je výrazně rychlejší a zvládá víc pluginů než GB. Soundtrack Pro - to samé, pěkný SW, ale velice náročný, pomalá odezva - a se skládáním brzo končím...

Tohle dělá rozdíl Carbon vs. Cocoa? Čím to je? Nezkazí takhle Logic? A v Xcode se píše i v Carbonu? Sorry za terminologii, nerozumím tomu. Nové aplikace Apple se mi líbí, ale ta náročnost... (A z jiného ranku, podívejte se na Aperture, že...).

S těmi pluginy to je teda na facku, jak se můžou chovat jinak, přece právě tím se Apple chlubil, to byl cíl při vytváření nového standardu, že tohle skončí! Přece mají nad vším kontrolu (jak Steve řekl vývojáři Watson: "vy máte tu drezínu, my vlastníme koleje" http://www.karelia.com/sa
ndvox/).

Mě osobně to v práci fakt škodí, některé pluginy jsou jen pro RTAS, jiné zase pro VST (vím, existují překladače, ale do toho se mi nechce), kdyby se to sjednotilo, všichni by na tom vydělali.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Logic a CodeWarrior

Autor: LP - Autor Muž

Založeno: 02.02.2006, 21:24

Jo, v Xcode se píše i Carbon i Cocoa, navíc teď to jde míchat, to je případ Logicu. Jenže se do toho nedá vlézt, protože používají to debilní PRO GUI, naprosto odlišné od ostatního Mac OS, nemůžu se podívat, která část je v čem.

Mimochodem, třeba iTunes je čistě Carbonová aplikace napsaná dost starým stylem (grafika v resources), přeložená v Xcode, a funguje svižně.

Počet efektů a výkon v audiu ale NEZÁLEŽÍ na tom, v čem je to přeložené, teda ne nějak významně, ale spíš se to týká grafiky.

Odpovědět na příspěvek

Adobe

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 02.02.2006, 02:28
Odpovědí: 0

Už oznámili, že update na universal nebude, že bude až další velká verze.

Odpovědět na příspěvek

Logic vs GB pro potreby zkusebny

Autor: ED Muž

Založeno: 02.02.2006, 09:40
Odpovědí: 0

Super clanek, kdyz tu padla zminka o Logicu a garage Bandu, velmi bych uvital srovnavaci clanek GB a Logicu Express z pohledu zkusebnovych potreb. Protoze ztracet cas demacem ve zkusebne je nesmysl, ale nahravat si zkousky ve studiu je ponekud drahy rozmar. Hodne mne potesilo ze GB uz zrejmne dokaze nahravat soucasne vice stop. Skoda ze k tomu Apple nedela nejaky dostupny HW ( idealne na FW). Okukoval jsem M-Audio, hodne se mi libi veci od MOTU ( take stovnani jejich SW treba s logicem a Protools by bylo super). JA vim ze to je spousta prace, ale mam pocit prave o tomhle jsou Macy a ne o tom jestli na nich bezi nejake takove ci onake OFFIce. Vice o tvoreni hudby na Muj macu !!! Diky

Odpovědět na příspěvek

RE: Logic vs GB pro potreby zkusebny

Autor: Kakaxa Muž

Založeno: 02.02.2006, 20:54

Chystám vícedílnou recenzi Express, která bude zaměřena na srovnání s GB. Stručně řečeno, už ten Express je o několik pater výš. Téměř 3/4 roku se probírám manuálem a zkoumám - a skládám. Na skládání je Logic super.
Na záznam zkoušek ti GB stačí, ale něco v něm pořádně míchat, to bych vážně nechtěl...

Jako zvukovku doporučuju M-audio FW1814. Sám to mám doma.
Pro tyto účely tak akorát, oproti produktům Digidesignu má navíc určité možnosti SW mixu. A když se budeš chtít rozhodnout pro Pro Tools, můžeš je dokoupit. Je to jediný HW, pro který jdou PT takto koupit. Stojí stejně, jako M-box, ke kterému PT sice dostaneš zdarma, ale se vstupy na zkoušky nevystačíš. Leda bys to všechno předmíchával na mixu.

Srovnání Logic vs. PT vs. DP - to je dost velké sousto. Něco můžeš vyčíst z naší chaotické debaty ve zdejším hudebním fóru. Pěkně to tam vaří a ti chlapi jsou špičky svého oboru. Ale na téhle úrovni už je to dost složitější: každý ten SW používá jinak a k něčemu jinému, prochází různými vlnami. Bylo by fajn, kdyby tu o muzice na Macu psal taky někdo z nich. Jenomže jsme všichni příliš zaměstnaní a horkou jehlou spíchnuté blablabla já z profesionálních důvodů nevypustím. V diskusi plkat můžu, ale článek musí mít ověřeno každé slovo (a nejen z manuálu, já vím, Tadune...).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Logic vs GB pro potreby zkusebny

Autor: Roman Šula Muž

Založeno: 02.02.2006, 21:11

Tak na tu recenzi se těším, protože se pro Logic Express zrovna rozhoduji, GB opravdu na všechno nestačí. Tak snad bude co nejdříve.

Odpovědět na příspěvek

Bezva

Autor: Lanny Muž

Založeno: 02.02.2006, 11:33
Odpovědí: 0

Bezva článek. Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: Bezva

Autor: MoRi Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:15

ditto

Odpovědět na příspěvek

Sony

Autor: one Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:14
Odpovědí: 0

mel bych dotaz - kdyz uz autor zminuje ucast stanku Sony (ex Sonic Foundry), mozna bude mit i informace, proc nejsou jejich produkty dostupne pro OS X? Minimalne Sound Forge bych tedy ocenil, protoze od doby sveho switche marne hledam vyhovujici wave editor (peak, spark xl, soundtrack pro ani ostatni mi prilis nevyhovuji) - diky za info

Odpovědět na příspěvek

RE: Sony

Autor: LP - Autor Muž

Založeno: 02.02.2006, 12:25

Ptal jsem se jich v době, kdy je koupilo Sony, oni odepsali takový ten zdvořilý mail že v nejbližší době podporu Mac OS X neplánují.

Rozumněj
ší by bylo přepsat WaveLab od Steinbergu, asi dvakrát jsem se o tom bavil přímo s Charlie Steinbergem, který by do toho šel, kdyby WaveLab nebyl od začátku napsaný jedním jediným PC programátorem tak, že by se v podstatě musel napsat znovu.

Znám ale hodně lidí, kteří dělají tak kvalitní mixy přímo z multitracku, že je pak už nemusí dávat do žádných SoundForgů, stejně tak nemusí tracky předzpracovávat destruktivně, když umějí zacházet s pluginami.

LP

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Sony

Autor: zelenycaj Muž

Založeno: 02.02.2006, 19:02

Myslim ze nejde ani tak o "nekvalitni mixy", jako spis o ruzny administrativni prace, u me to vetsinou sou ruzny pripravy samplu, ale nejen to. Wavelab pro OSX by se mi taky moc libil.

Myslim ze ono to samostatne vsechno tak nejak pro OSX existuje, Audiofinder, Waveburner, DSP-quatro, Soundconverter.. ale zvlaste v tom Wavelabu mi to prislo vsechno tak sikovne pohromade.

Odpovědět na příspěvek

Power?

Autor: reguin Muž

Založeno: 02.02.2006, 16:34
Odpovědí: 0

Všiml jsem si, ne jen z tohoto článku, ale i v USA, že spousta muzikantů nepoužívá PowerMacy, ale zejména iMacy a PowerBooky. PowerMacy jsou pro jejich potřebu zbytečně předimenzované. To se samozřejmě netýká G4, ale řady G5. U nás se kdekdo vymlouvá na výkon počítače a přitom se dá dělat i na MacuMini :-) Ostatně na stránkách Digidesignu je podporovanej Protools.

Odpovědět na příspěvek

RE: Power?

Autor: emac Muž

Založeno: 02.02.2006, 17:39

No nasim známym beha Protools v studio na iMacu G4, Macu mini uplne bez problemov, ale maju tam aj PowerMacy G4 a G5.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Power?

Autor: zelenycaj Muž

Založeno: 02.02.2006, 18:52

Muzikantum mozna, ale kdyz si michac chce pustit par nativnich zravych pluginu, tak s G4 moc nepochodi.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Power?

Autor: reguin Muž

Založeno: 03.02.2006, 18:07

To je spíše otázka paměti. 512Mb a 2 nebo 4GB paměti se určitě projeví. Problém bych viděl v tom, že na MacMini je 2GB baměť velmi drahá :-(

Odpovědět na příspěvek

Co nás čeká o Audiu na MujMacu

Autor: LP - Autor Muž

Založeno: 02.02.2006, 21:32
Odpovědí: 0

Zdravím všechny,

velmi brzo vyjde článek o základních principech Mac OS X audia spolu s pár informacemi od Intelu.

Pak podle slibu napíšu přehled toho, jaký si má uživatel Maca koupit hardware, podle toho, co potřebuje dělat.

Jakékoliv srovnávací články o softwaru a popisy ovládání psát nebudu, protože na to jsou tady jiní, kteří to znají líp.

Přesto se můžete na nějaké detaily ptát individuálně, mám nainstalované (legální) ProTools, Logic, DigitalPerformer, Live, Nuendo, Cubase, všechno od Native-Inst., všechny pluginy od Steinbergu, Wizoo, no a hromadu dalšího, tak kdybyste nevěděli, jestli v nějakém softu něco je nebo není, můžu se mrknout.

LP

Odpovědět na příspěvek

Hyperthreading

Autor: Ondra Soukup Muž

Založeno: 07.02.2006, 14:49
Odpovědí: 0

Nevim jak OS X, ale linux s jadrem 2.4 mel s HT problem. Videl 2 procesory. Takze na ne rozkladal zatez, ale porad je to jeden procesor. Takze vysledkem bylo ze procesor byl zahlceny a nevel pro ktere virtualni jadro pocitat driv. V 2.6. uz je vsechno vyreseno a pozna to HT a nezatezuje rovnomerne.

Odpovědět na příspěvek

RE: Hyperthreading

Autor: LP - Autor Muž

Založeno: 08.02.2006, 11:39

To je zajímavá věc! Symetrický MP by si měl spouštět thready nezávisle, to i u HT. Dost se divím, že s tím měl Linux problémy a nechápu, jak by se něco mohlo zahlcovat. Jedině aplikace bez synchronizace by se mohla divit, jak se jí thready navzájem předbíhají :-)

Viděl jsem zajímavou informaci (na webu, to nemám z Apple), že PowerMac pojede na Itaniu, tam jsou instrukce opravdu 64 bitové. To by bylo dost logické.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: