Na Mac dorazila hra Team Fortress 2 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Na Mac dorazila hra Team Fortress 2

14. června 2010, 00.00 | Ke hrám nabízeným pro Mac službou Steam přibyla dlouho očekávaná hra Team Fortress 2, přes víkend ji bylo dokonce možné hrát zdarma.

V polovině května Valve Software spustila svou herní službu Steam také pro Macy a začala dodávat řadu her pro Mac OS X (většina z nich sice byla už dříve dostupná jinými distribučními kanály, ale postupně přibývají i úplně nové tituly). A každou následující středu slíbila uvádět nové hry pro Macy, což skutečně dělala, na konci května tak například přišla hra Half-Life 2.

Na Mac dorazila Team Fortress 2 s jednodenním zpožděním

Minulý týden ale Valve tradici tak trochu porušila, místo nové hry zveřejnila pouze upoutávku na oficiálním blogu hry Team Fortress 2, naznačující, že k uvedení verze pro Mac dojde ve čtvrtek, a to se také opravdu stalo.

Team Fortress 2, oblíbená týmová akční střílečka (pokračování hry Team Fortress Classic), se pro Windows a pro konzoly Xbox 360 a PlayStation 3 nabízí už od roku 2007, přičemž služba Steam od počátku patřila k hlavním distribučním prostředkům.

Jde o jednu z her, jež Valve slíbila uvést pro Mac OS X již při oficiálním oznámení svých plánů a v průběhu neveřejného beta testování služby Steam právě ona patřila (spolu se hrou Portal) ke dvěma titulům užitým pro testování, přesto však nebyla součástí úvodní nabídky.

Ale nyní tedy konečně, i když se zpožděním, přišla oficiální verze Team Fortress 2 pro Mac. (Nepotvrdily se tak obavy, že se uvedení hry dále opozdí, jež posílilo i oznámení, že se hra Portal 2, pokračování hry Portal, odkládá až na rok 2011.)

Uvedení nového titulu opět doprovázely zvláštní nabídky

A Valve se rozhodla zákazníkům nabídku ještě dále „osladit“, přes víkend bylo tuto hru možné hrát zdarma a při zakoupení se poskytovala padesátiprocentní sleva. Jako malý bonus hráči přihlašující se z Maců navíc pro postavy hry dostali speciální sluchátka. (Je to šikovná marketingová taktika, takto lze nalákat řadu dalších zákazníků, ostatně při spuštění služby Steam pro Mac se hra Portal nabízela zdarma ještě mnohem déle.)

Pro uživatele Maců se též objevily speciální stránky, které jim hru přibližují podrobněji a Valve také zveřejnila videoupoutávku k uvedení Team Fortress 2 pro Mac, z níž si lze udělat představu, jak hra vypadá (ještě více předvedou tyto ukázkové filmy), používá dost svérázné, komiksově laděné výtvarné ztvárnění.

Na službě Steam najdete položku hry Team Fortress 2 tady, verze pro Mac vyžaduje Mac OS X 10.5.8 nebo 10.6.3, 1 GB RAM a grafickou kartu NVIDIA GeForce 8 či vyšší, případně ATI X1600 a vyšší.

Výkon verze pro Mac OS X zůstává nižší

Víkendová nabídka samozřejmě znamenala pro servery Valve značnou zátěž, ale zjevně to zvládly, i když si mnozí stěžovali na zdlouhavé stahování a opět se objevily zprávy o nižším výkonu verze pro Mac, což se však hodně lišilo pro různé konfigurace Maců.

Obecně ale zatím bývá výkon her pro Mac OS X nižší, předpokládá se, že by se to mohlo zlepšit s další aktualizací Snow Leoparda, která snad přinese vylepšené OpenGL ovladače (navíc se zdá, že Macy s grafikou od NVIDIe pracují lépe, zatímco s grafickými kartami ATI bývají větší potíže).

Valve tak splnila další ze svých slibů, její herní nabídka pro Mac se rozrostla o další očekávaný titul, bude-li v tom pokračovat stejným tempem, na podzim by už mohl být výběr herních titulů pro Mac OS X docela bohatý.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: