Milionářské iTunes - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Milionářské iTunes

6. května 2003, 00.00 | Podle Apple se za první týden provozu iTunes prodalo více než jeden milion skladeb, k tomu lidé jak diví objednávají a kupují nové iPody. Zástupcům vydavatelství podle všeho takovýto úspěch trochu vyrazil dech.

Apple ohlásil, že prostřednictvím služby iTunes Music Store, která byla oznámená minulé pondělí, prodal za tento týden více než jeden milion skladeb. Polovina těchto skladeb byla prodaná jako celá alba, což by mělo podle Apple rozptýlit obavy, že prodej hudby po skladbách bude narušovat klasický prodej alb. Kromě toho více než polovina z 200 000 skladeb v nabídce byla stažená alespoň jednou.

Program iTunes 4 byl ze stránek Apple nahrán více než milionkrát a Apple rovněž obdržel více než 110 000 tisíc objednávek na nové iPody, přičemž z obchodů jich bylo přímo prodáno kolem 20 000 - jenom tyto prodeje během týdne odpovídají prodejům za běžné lepší čtvrtletí.

Podle Jobse během prvního týdne provozu nové služby Apple zlomil všechny rekordy v oblasti online prodeje hudby. Zástupci hudebních společností byly podle všeho tímto úspěchem poměrně překvapení - například Universal očekával, že milion skladeb se prodá během prvního měsíce. Dá se předpokládat, že takovéto výrazné úspěchy snadno otevřou dveře Apple pro další spolupráci s těmito firmami, jak na Windows verzi, tak na mezinárodní verzi iTunes Music Store.

Apple také oznámil, že dnes, 6. května přidá nových 3 200 skladeb od řady populárních tvůrců, a také nové bonusové skladby a filmy od skupiny Cold Play a Alanis Morissete.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: